Четвер 18 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Чи так нешкідливі заздрість і розбрат?

Диявол знає, що заздрість і розбрат розривають навіть міцну дружбу. Він чудово розуміє, що якщо йому вдасться посіяти заздрість і розбрат між вами і дорогими вам людьми, то він зруйнує ваші взаємини з ними, хоч би якими хорошими і теплими вони були. Чи намагається він зіпсувати ваші стосунки з близькими вам людьми?

Диявол цілиться не лише у вашу дружбу з цими людьми, він має намір вклинитися між вами та іншими віруючими, між вашим служінням та людьми, які його підтримують, між вами та вашими колегами. Дияволу байдуже, кого посварити — просто йому подобається сварити. А методи, якими він це робить, — заздрість та розбрат. Тому дуже важливо вчасно розпізнати його тактику і не допустити, щоб через заздрість і чвари розірвалися ваші взаємини з оточуючими.

«Бо де заздрість і розбрат, там безладдя й усе погане» (Якова 3:16). Слово zelos — «заздрість», означає гаряче бажання просунути власні ідеї та переконання, не зважаючи на думку інших. Від слова zelos походить слово zealot — воно відноситься до людини, яка настільки одержима власною справою, що оточуючі сприймають її як екстреміста, який, обстоюючи свою справу, може запросто вдатися до агресії.

У вищезгаданому вірші це слово зображує віруючого, настільки поглиненого власною думкою, що він не може чути думку інших. Він зациклився на своїй точці зору і готовий обстоювати її до переможного кінця. Він ніколи не поступається і вперто гне свою лінію, поки всі не визнають своєї поразки і не погодяться з нею.

Враховуючи значення слова «заздрість»,
Послання Якова 3:16 можна перекласти так:

«Бо де є гаряче бажання просувати власні ідеї та переконання, не зважаючи ні на кого…»

Якщо людина й надалі поводитиметься подібним чином, це призведе до наступного кроку — до розбратів. Греки вживали слово eritheia - "розбрат", щоб підтримати ту чи іншу політичну партію. Це слово часто перекладається партійним духом і відноситься до політичної системи та політичної партії. Щоб зрозуміти, чому Яків ужив це слово, давайте коротко розглянемо, як формуються та функціонують політичні партії.Політичні партії створюються групою людей, об'єднаних загальними інтересами, ідеалами, поглядами. Сформувавши партію, її члени розробляють єдину програму та створюють політичну платформу, спираючись на яку, вони висувають свою програму та ідеї, вперто домагаючись, щоб їхня програма дій була прийнята та включена в систему управління.

Так само деякі християни настільки стурбовані тим, щоб їхні погляди та думка були прийняті, що не виносять нікого, хто має іншу думку. Вони, як правило, поєднуються з тими віруючими, які мають схожі з ними погляди. Коли ці «однодумці» знайшли один одного і зайняли спільну позицію, вони розробляють програму дій, як просунути свої погляди та домогтися того, щоб їхня думка була прийнята. В результаті люди, які колись тісно спілкувалися, тепер стають ворогами, розривають стосунки та завдають один одному душевних ран.

Коли заздрість і розбрат зробили свою справу, тоді неминучий наступний етап у цьому ланцюжку: «Бо де заздрість і розбрат, там безлад…»

Слово akatastasia — «невпорядкування», на той час означало громадянську непокору, безладдя, анархію у місті чи уряді. Вживавши це слово, Яків попереджає, що якщо розбрати та розбіжності не припиняться, настане хаос, який зруйнує колись близькі та дорогі взаємини. На зміну розсудливості приходять невгамовні емоції, і люди рвуть взаємини, завдаючи один одному страждання.

Яків хоче, щоб ми усвідомили, до чого може привести таку поведінку, якщо вчасно не зупинитися: «Бо де заздрість і розбрат, там безлад і все погане». Слово phaulos — «худий», ще перекладається страшенно поганий, неймовірно огидний, огидний. Яків каже, що заздрість і розбрат призводять до безладу та безладдя у взаєминах, створюють огидні ситуації.

Враховуючи значення грецьких слів,
Послання Якова 3:16 можна перекласти так:

«Бо гаряче бажання просувати власні ідеї та переконання, не зважаючи ні на кого, призводить до таких гострих розбіжностей, що люди розходяться і починають формувати угруповання та розробляти програми, спрямовані проти інших . Ця ситуація жахлива, тому що люди починають бешкетувати, замість того, щоб прагнути до єдності. І врешті-решт все це призводить до повної плутанини».

Але зрозумійте ось що: ви можете не допустити подібного, якщо зважатимете на думку інших людей. Замість того, щоб завзято просувати власні ідеї, прислухайтеся до їхніх слів. Вони можуть зробити цінні пропозиції, але, не вислухавши їх, ви не зможете ними скористатися.

Не допускайте заздрості та розбрат. Прислухайтеся до інших - цим ви поставите диявола на місце. Навіть якщо ви не згодні з людьми, все одно покажіть їм, що для вас важлива їхня думка. Намагаючись зберегти дружні стосунки з іншими віруючими, ви втікаєте диявола, а ваші взаємини залишаються повноцінними, здоровими і міцними.

Моя молитва сьогодні.

Господи, вибач мені за те, що я не припиняв розбрат і, бувало, сам викликав суперечки та конфлікти. Тепер я розумію, що диявол чекає на зручний момент, щоб посіяти поділ. Допоможи мені стати миротворцем і приводить людей до згоди, а не бути учасником конфліктних ситуацій.

В ім'я Ісуса. Амінь.

Моє сповідання цього дня.

Я намагатимуся не допускати у своїх взаєминах заздрість і розбрат. Щоб не було конфлікту, я уважно прислухатимуся до інших — цим я позбавлю диявола можливості посіяти розбрати. Навіть якщо я не погоджуюся з ними, я покажу їм, що їхня думка для мене важлива. Я намагатимусь підтримувати дружні стосунки з іншими віруючими. Це оберне диявола втечу, і він вже не зможе засмутити мої взаємини.

З вірою я сповідую це в ім'я Ісуса.

Поміркуйте над цими питаннями.

1. Чи вважаєтеся ви з думкою своїх співробітників, друзів, членів сім'ї або поводитесь з ними так, що їм важко вам відкритися?
2. Коли назріває конфліктна ситуація, що ви робите, щоб уникнути сварки та мирно все залагодити?
3. Чи траплялося, що ви були впевнені у своїй правоті, а потім бачили, що ідея іншої людини була набагато кращою за вашу?

Молитва і богослужіння: Як ми можемо перебувати у постійному спілкуванні з Богом через молитву та участь у богослужінні?

Молитва і богослужіння є ключовими складовими нашого духовного життя, які допомагають нам находитися в постійному спілкуванні з Богом і підтримувати нашу віру. Існують різні способи молитися і участі в богослужіннях, і кожен з нас може знайти той спосіб, який найбільше відповідає нашим потребам і віруванням.

Молитва - це особисте спілкування з Богом, і вона може бути рі...

Живи інтенсивніше

«Пізнай самого себе» – твердить класична грецька мудрість. Натомість християнин сказав би: «Полюби самого себе». Інакше кажучи: «Християнине, пізнай власну гідність». Отож, спробуймо разом полюбити себе.

Ти – людина. Маєш ім’я і прізвище, стать, здібності, мрії та прагнення, а також власні страхи й майбутнє. Ти народився і колись п...

6 духовних небезпек у телефоні, про які потрібно знати

Якщо у вас є смартфон, то на кінчиках ваших пальців більше сили, ніж ви, мабуть, усвідомлюєте. Наприклад, ваш телефон потужніший, ніж технологія NASA, яка дозволила висадити людину на Місяць.

Або порівняйте перший жорсткий диск, з розміром сховища в 5 мегабайт, і вагою в кілька тисяч фунтів із сучасним смартфоном, навіть із найдешевшим, у якого об'єм сховища як мінімум у 6000 разі...

Поспішні слова

«Я часто каявся у своїх словах, але ніколи у своїй мовчанні». Ці слова належать римському історику Публію. Мовчання – це правильний вибір у ситуації, коли недобрі слова готові зірватися з твоїх вуст. Тільки душа, яка знає, що таке мовчання та спокій, може почути біль та страждання іншої. Якщо ми не будемо виділяти час на наповнення свого серця Святим Духом,...

Вільна воля і приречення

Згадавши про те, що люди мають «вільну волю», тобто можуть змінити хід речей у своєму житті, варто зауважити, що Бог знає те, що станеться, знає майбутнє. І з огляду на це багато хто задається питанням: «Чи означає це, що Бог знає як вчинить кожна людина і знає її майбутнє рішення? Як же тоді «свобода волі», якщо все вже зумовлено і відомо Богові?» – Сп...

15 біблійних віршів про церковне тіло

Концепція Церковного Тіла є центральною у християнській вірі і виявляється у різних частинах Біблії. Це поняття посилається на групу віруючих у Христа, які є об'єднаними своєю вірою, з Ісусом Христом як своєю Головою. Книги Нового Завіту, особливо послання Павла, використовують метафору тіла, щоб пояснити єдність і різноманітність Церкви.

Ці вірші з Біблії допомагають нам розуміти...

Що таке справжня свобода?

Нас як віруючих часто звинувачують у тому, що ми живемо обмеженим або навіть, більше того, скованим життям. Причому наводяться аргументи на кшталт того, що ви, ніби вимушені читати Біблію, молитися, відвідувати церкву, а не відвідувати якісь особливі розважальні місця і заклади, не ходите на дискотеки, не п’єте і не палите і багато що інше.

Зараз перед нами стоїть завдання дати ...

Бог розраховує на вас!

Отже, брати мої любі,
будьте тверді, непохитні,
завжди процвітайте в Господній справі...
— 1 Коринтянам 15:58

Ви коли-небудь думали про кого-небудь: «Так, ця людина дуже надійна, на неї завжди можна покластися!»? А що ви мали на увазі, даючи людині таку високу оцінку? Які риси характеру найбільше привабили вас у ньому? І чи можна назват...

Чи правильно ви використовуєте своє життя?

«Отже, дивіться, чиніть обережно, не як нерозумні, а як мудрі, дорожать часом, бо дні лукаві. Отже, не будьте нерозважливими, але пізнайте, що є воля Божа» ( Ефесян 5:15-17).

Добреякщо ви хочете, щоб ваше життя приносило результат, треба навчитися розпоряджатися своїм часом. Ваш час – це ваше життя. Якщо ви не навчитеся ним керувати, бага...

Хіба Божі благословення потрібно заслужити?

Отже, зміцнюйся, сину мій,
у благодаті Христом Ісусом.
— 2 Тимофія 2:1

Тимофій був пастором Ефеської церкви — на той час найбільшої і найвідомішої церкви у світі. Заснував її Павло. Апостол Іван і Марія, мати Ісуса, були членами цієї церкви. Яка честь випала Тимофію стати пастором цієї унікальної, широко відомої, сильної церкви! Він служив ра...