Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Кращий приклад

Кажуть, що сьогодні сім’я перебуває в кризі. З цим легко погодитися, зважаючи на кількість розлучень, а також на те, як живе багато сімей, в яких панує не мир і злагода, а дух суперництва і боротьби. Тобто такі сім’ї являють собою не затишний сховок, де людина може дійсно по-справжньому відпочити, а справжню арену боїв без правил, де кожен намагається довести свою правоту і вирвати перемогу за будь-яку ціну. Але навіщо все це? Навіщо така «перемога», «перевага», доведення своєї «правоти», єдино «правильної» думки, якщо за них доводиться платити таку ціну? Зокрема, миром у сім’ї, який є необхідною складовою сімейного щастя.

Кому яке буде діло, що один з розлученого подружжя був правим, а другий – ні? Переважну більшість людей завжди цікавлять власні проблеми, а чужі – це лише тема для обговорень, але не привід для співчуття. Та нехай навіть знайдеться хтось, хто буде готовий співчувати (зазвичай – це батьки), хіба це втамує біль втрати, жаль за прогаяні роки? Тому варто берегти шлюб, йти на певні поступки, і, саме головне, будувати шлюб за біблійними принципами, а не за порадами модних консультантів. Адже консультантів передусім хвилює їх власний заробіток, популярність їх ідей, а Бога – сімейне щастя Його улюблених чад.

І це не дивно, адже «Бог є любов» (1Ін. 4:8). Проте про це дехто не знає, дехто забуває (хоча як таке можна забути?!), а ще дехто не сприймає всерйоз і через те багато хто намагається в сімейних відносинах керуватися власним розумом, а не біблійними порадами.

«Уповай на Господа всім серцем твоїм, і не покладайся на розум твій» (Пр. 3:5), – подібними напученнями буквально всіяна Біблія, проте більшість людей не зважає на них. Не зважає через те, що не бере до рук цієї Богом натхненної книги, або ж вважає, що вони точно добре знають, що чинять, і тому не потребують Божих порад. Щойно сказане може різати слух, проте так часто і відбувається, якщо поглянути до чого доводять люди власні сім’ї своїм свавіллям, намаганням довести свою «правду» поза всяк ціну.

Про подібне пишуть, кажуть не так часто. У світі – через небажання визнавати свою безсилість перед лавиною, якщо не цунамі розлучень, а в церковних колах – через концентрацію уваги на тому, як слід будувати подружні відносини, тобто як треба правильно робити, бо як не варто робити – вчить світ. Стратегія цілком вірна, але хто нагадає світу про хибність його поглядів, як не Церква?

«Але ви приймете силу, коли зійде на вас Дух Святий; i будете Моїми свідками в Єрусалимі та по всій Юдеї й Самарії та аж до краю землі» (Діян. 1:8), – тепер завдання, яке поклав Господь свого часу на апостолів, перейшло до нас. Чому не свідчити світу про Христа, про мир, який Він дає, власним прикладом, своїм сімейним життям? Кращого прикладу годі шукати.

24.09.2023

Які причини виникнення конфліктів в сім'ї і як їх можна вирішити?

Основа конфліктів та їх причина

У Бутті 1:26-28 Біблії зазначено, що Бог створив людину з власною волею та свободою вибору. Коли Бог займає перше місце і Його авторитет стоїть понад усім, конфлікти не виникають. Однак коли людина згрішить, Бог відступає на другий план і між людьми починаються проблеми. Конфлікти виникають через різні волі, вибори, освіту, виховання та мислення, що призв...

Діти в домі

Ось і діти – насліддя від Господа; нагорода від Нього – плід утроби” (Псалом 126:3). Найбільш хвилююче видовище – новонароджене немовля, яке довірив вам Бог. Цей обов’язок, що вселяє трепет, Бог доручив вам як чоловіку і дружині. Цю людину ви учитимете і формуватимете на власному прикладі. Немає нічого прекраснішого, ніж чути, як діти сміються, спів...

Біблійні засади щодо збереження та зміцнення подружнього союзу

Християнська сім'я є основою християнського життя та громади. Біблія дає нам багато настанов та принципів, які допомагають зберегти та зміцнити подружній союз. Ось деякі з них:

  1. Взаємна повага та любов: "Хто любить дружину свою, любить себе самого" (Ефесянам 5:28). Біблія закликає чоловіка любити свою дружину так, як Христос полюбив Церкву і жертвував за неї. Також закликаєть...

Правила, які повинні добре запам'ятати одружені

Ці правила складені з урахуванням поширених причин образ та нерозуміння між подружжям.

Принципові правила сімейного життя

Немає неважливих проблем. Якщо одного щось хвилює, це вже важливо. Якщо проблеми чи непорозуміння ігнорувати, вони не зникнуть. Вони тільки зростатимуть як снігова куля.
Подружжя має говорити не лише про повсякденні справи, а й про все, що їм цік...

Дружина врятує чоловіка?

У мінській церкві «Благодать» організовано нове служіння для співзалежних, яке сьогодні переважно відвідують дружини алкоголіків. Один раз на два тижні його проводить пастор церкви Олег Акуленко.

Побувавши на одному із зборів, я поставила служителю кілька запитань:
– Олеге Івановичу! Чому Ви вирішили організувати це служіння в церкві?

Допомагайте своїй дитині підліткового та юнацького віку

Бути батьком чи матір’ю підлітка далеко не те саме, що мати п’яти- чи десятирічну дитину. Підліткові та юнацькі роки несуть із собою труднощі і проблеми, але вони також можуть приносити радощі й винагороди. Приклади таких людей, як Йосип, Давид, Йосія і Тимофій, показують, що молоді люди можуть діяти відповідально і мати добрі стосунки з Богом (Бут. 37:2-11; 1Сам. 16:11-13; 2Цар. 22...

Дружина – серце сім’ї

Якщо цей розділ книги відкрила жінка, яка бажає зрозуміти свою роль у шлюбі, прочитайте наступний біблійний текст, який допоможе вам. Третій розділ практично доповнить те, про що ви прочитаєте в ньому, щоб ви в усій повноті побачили красу тих стосунків, які Бог заснував “від початку”.

10 Хто знайде доброчесну дружину? ціна її вища за перли; 11 упевнене у ...

Секрет щасливого подружнього життя

Щоб мати щасливе подружнє життя, тобі потрібно виконати лише два правила.

Правило №1

Дочекайся Дружини від Господа! (Не поспішай з вибором, слухай серце. Якщо воно каже: "З нею ти зможеш поділитися всім, що є у тебе на серці", значить це саме ВОНА, Дружина від Господа!) Правило №2 Коли Господь подарує тобі Дружину,

забудь

своє "Я"! Тепер є "МИ", більше того, є "В...

Як дізнатися про волю Божу про супутника життя?

Весілля було пишним, веселим і багатолюдним. Усміхнена, щаслива молода пара, багато молоді, музичні колективи, хори, рясне частування - все говорило про те, що все гаразд і чудово. Піднесений настрій усіх присутніх відображав благословення Бога на нареченому та нареченій.
Відомий і всіма шанований проповідник благословив їх від імені Бога і церкви в той урочистий момент, коли м...

10 причин, чому багатьом з нас важко молитися з нашим подружжям щодня

Кілька років тому я опублікував статтю «Чому подружжю слід молитися разом щодня». Я, як і раніше, вважаю, що кожен має взяти на себе таке зобов'язання. Проте з того часу я зрозумів, що багатьом із нас досі веде справжню битву за втілення в життя цієї ідеї. І ось чому:

1. Ми взагалі мало молимося. Багато хто з нас буквально змушує себе молитися. У такому разі малоймовір...