Понеділок 15 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

ДЕРЕВО, ПОСАДЖЕНЕ НАД ВОДОЮ

«Благословенна людина, яка надіється на Господа, і уповання якої – Господь. Бо вона буде як дерево, посаджене біля вод, яке пускає коріння своє біля потоку; не знає воно, коли приходить спека; лист його зелений, і в час засухи воно не боїться і не перестає приносити плід» (Єр. 17:7-8).

Чи, властиво, єдине і справжнє питання для всіх нас полягає не в тому, щоб дізнатися, де наше коріння? На чому ми по-справжньому міцно стоїмо? У чому закріплене наше існування? У світі чи у Богові?

Чи дерево нашого життя росте на вершині гори, щоб його добре бачили люди? Чи десь у пустелі, як жалюгідний колючий чагарник, що родить гіркі плоди і, завдяки своїм колючкам, тримає інших на відстані? Чи радше покірно й мудро росте на березі живих вод?

Ми маємо вибір, де саме посадити дерево нашого життя. Перебуваючи з Господом, ми завжди цілковито вільні у тому, куди його скерувати. Хіба не кажуть часто, що сучасна людина «позбавлена коріння», що вона шукає «своїх коренів». І це, звичайно, правда. Та нас, християн, насамперед цікавить не як повернутися до минулого, щоб віднайти своє коріння, а радше як знати, де його посадити сьогодні, з думкою про завтрашній день.

Чи наше коріння занурене, або ж ні, у живу воду: ту, що «текла з-під споду з правого боку храму»; ту, яку Ісус пропонує жінці-самарянці біля криниці Якова, кажучи їй: «А хто питиме воду, яку дам Я йому, той не буде спраглим повік; але вода, яку дам йому Я, стане в ньому джерелом води, що тече в життя вічне» (Ін. 4:14); ту, яку Він урочисто об’являв і «голосно говорив: хто спраглий, нехай іде до Мене і п’є. Хто вірує в Мене, у того, як сказано в Писанні, з утроби його потечуть ріки води живої» (Ін. 7:37-39). А євангеліст уточнював: «Це сказав Він про Духа, Якого мали прийняти віруючі в ім’я Його». Чи занурене наше коріння у ту живу воду, яка потече з Його пробитого боку на хресті (див. Ін. 19:34) і пошириться на ввесь світ?

Якщо ми перебуваємо поблизу цієї живої води, Бог постійно живитиме нею наше життя. Не час від часу, хвилевою присутністю Святого Духа, а вдень і вночі, що б ми не робили: чи то спали, чи працювали, чи подорожували, у радості, в горі, під час відпочинку, в годину втоми – нас завжди обмиє Господь, наповнить життєвою силою Своєї благодаті.

І хай які будуть складні випробування чи спокуси, якщо ми перебуватимемо поруч із Ним, нас полишить усякий неспокій, у нас запанує мир, той мир, якого ми так прагнемо, особливо у тій боротьбі, яку ведемо.

І незважаючи на випробування, які над нами нависають, «ми не переставатимемо приносити плоди». Ми не черствітимемо і не марнітимемо, навіть у труднощах, які можуть заволодіти усією нашою силою, ми не припинимо давати плоди милосердя, ділення й свідчення. Наше життя продовжує розвиватися, «хилитися до потоку» любові, який випливає з Божого серця.

Тому нехай благословенною буде людина, яка вирішує довіритися Господу, яка обирає Господа як єдину надію: вона знаходить життя – життя вічне.

24.09.2023

Віддаляйтесь від брата, що надходить безчинно

Багато років тому в нашому служінні працювала одна дуже обдарована в музиці людина, яка, до того ж, буквально заряджала весь зал. Але в його особистому житті не було жодного порядку. Він лише постійно приймав явно неправильні рішення щодо себе, але ці рішення погано позначалися й інших людей. Як пастори ми бачили, що робив цей чоловік і як його поведінка позначалося на оточуючих....

Шануй кожну з десяти заповідей

Вірити в Бога – означає бути багатогранною, духовно багатою людиною, яка все може й здатна будь-куди дістатися. Для того, щоб я зміг поїхати до Австралії, мені потрібна інформація про те, як туди долетіти. Щоб ці відомості були для мене корисними й практичними, мушу вірити людині, яка їх надає мені. Якщо хтось розповість мені про авіакомпанію, літаки котрої туди літають, повідомить, де мо...

Шлях до впевненості, спокою, сили в оточенні проблем

Чи хочеш бути впевненим, що Бог керує твоєю дорогою, твоїм життям, що Він спрямовує, стимулює твої рішення і готовий вирішити твої проблеми?

Ці слова із кн. Притч є ключем до такої впевненості. «У всіх твоїх шляхах визнавай Його», Господа. Кожну паузу, на кожному перехресті, будь-якої миті, коли ти можеш розслабитися і перевести дух. Коли на тебе не тис...

Шукаючи Бога: Як розвивати своє духовне життя та зміцнювати віру в Христа

В цій статті можна розглянути різні аспекти розвитку духовності і зміцнення віри в Христа. Наприклад, важливість регулярної молитви і читання Святого Письма, а також розуміння біблійних принципів і цінностей.

Можна також поговорити про важливість духовного спілкування зі співвірними, розвиток християнських духовних практик, які допоможуть у зміцненні віри, і про здійснення духовного рос...

Дійсність молитви

У 1-й книзі Паралипоменон 4:9-10 читаємо: "9 Явіс був знаменитіший за своїх братів. Мати дала йому ім'я Явіс, сказавши: Я породила його з хворобою. 10 І закликав Явіс до Бога Ізраїлевого і сказав: о, якби Ти Ти благословив мене Твоїм благословенням, поширив межі мої, і рука Твоя була зі мною, охороняючи мене від зла, щоб я не журився!.. І Бог послав йому, чого він просив".

...

Сподівайтесь на Бога

«А ті, хто сподівається на Господа (що сподіваються на Нього), зміняться, оновляться в силі; піднесуться на крилах (ближче до Бога), як орли, будуть прагнути (до сонця), побіжать і не втомляться, будуть іти, і не втомляться».

– Книга пророка Ісаї 40:31

Пророк Ісая закликає нас покладатися на Бога, коли ми розуміємо, що наші сили закінчуються. По...

Віра береже тебе, як мати

Вірити в Бога – означає бути людиною, яка довіряє життю. Дитина перебуває під опікою батьків і повністю довіряє їм. Доросла людина, не роздумуючи, йде до людей, бо вірить, що її ніхто не вб’є. Сім’я з довірою спить разом в одному помешканні, не боячись, що хтось із близьких заподіє комусь іншому кривду. Ти заходиш до трамвая, маючи певність, що довезе тебе до мети. Сідаєш у лі...

Чи мають люди свободу волі насправді?

Якщо «свобода волі» означає, що Бог дає людям можливість робити вибір, який насправді може вплинути на їх долю, тоді, так – люди мають свободу волі. Сучасний грішний стан світу прямо пов’язаний з вибором, зробленим Адамом і Євою. Бог створив людство за Своїм власним образом, і це включало здатність вибирати.

Проте, свобода волі не означає, що людство може робит...

Що таке прощення?

Прощення грає дуже важливу роль у житті християнина. Не навчившись прощати, нам дуже важко створити творчі взаємини один з одним. Річ у тім, що в процесі нашої взаємодії з людьми, ми постійно стикаємося з обставинами, коли хтось поводиться з нами неправильно. Ці невірні дії обов’язково є у всіх людей.

  • Хтось робить їх через незрілість, недогляд, або недосвідченість, абсол...

Поповнюйте потреби інших віруючих

Один із найважливіших напрямків нашого служіння — це заповнювати потреби пасторів церков у Росії та країнах СНД. Ми з величезним бажанням допомагаємо пасторам, тому що багато з них не мали змоги здобути духовну освіту. Після аварії комунізму в колишньому Радянському Союзі почалося пробудження, і на чолі церков стали сотні пасторів, які не були готові вести за собою віруючих.&nbs...