Четвер 18 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Навіть уві сні

Стала Ксюша неспокійно спати: то заговорить уві сні, то заплаче. Прокинеться мама, перехрестить доньку – вона й заспокоїться. Але наступної ночі все повторювалося.

Хоч донька була ще маленькою, батьки їй часто про Бога розповідали. Дівчинка, завмираючи, слухала. Ось тато її й навчив:

- Якщо тобі щось страшне насниться, ти у сні Бога поклич.

Вранці Ксюша радісно сказала:

- До мене вночі Баба-яга прийшла, а я Бога покликала. Вона злякалася і втекла.

Як же так? Чи це можливо? Дівчинка ж спала?

Спала вона спала, але душа її молилася.

Одну жінку перед операцією лікар запитав:

– А що ти скажеш, коли ми тебе приспамо? Одні в нас лаються, інші – кричать… А ти що казатимеш?

Жінка знизала плечима. Саме питання здалося їй дивним: чи може вона знати, як поводитиметься, коли приспать її свідомість?

Після операції лікар здивовано запитав:

- Пам'ятаєш, що казала?

– Ні…

- Ти, голубонько, читала покаяний канон. Лікар, людина віруюча, часто ці слова вимовляв:

- Помилуй мене, Боже, помилуй мене.

А канон він читав напередодні Святого Причастя за молитвословом. Дуже вже він великий, важко його запам'ятати. А хвору ще й приспали. Як же робилася молитва?

Знов-таки – душею! Коли йшли секунди між життям та смертю, її душа просила:

- Помилуй мене, Боже, помилуй мене.

25.10.2023

Мій гриб! Мій!

Дідусь із онуком пішли до лісу за грибами. Дід – грибник досвідчений, знає лісові секрети. Ходить він добре, а от нагинається важко — спина може не розігнутися, якщо різко нахилитися.

Недільна школа

Швидко минув тиждень. Знову настала неділя. Валентина Іванівна зазвичай недільними ранками прокидалася так само рано, як і в будні. Але оскільки її діти і чоловік ще спали, вона використовувала час для особистої молитви, а також для того, щоб ще раз обміркувати, що має розповідати дітям у недільній школі. Сьогодні вона підготувала тему: «Про чуда Ісуса». Їй хотілося, щоб діти розпов...

Кімната для Господа

Субота. Дімі дуже подобався цей день, бо у тата – вихідний. А з татом завжди цікаво!

- Тату, що ми сьогодні робитимемо? - Запитав Діма, як тільки підвівся з ліжка.

– Спочатку читати Біблію та молитися.

– А потім машину ремонтувати? - Згадав Діма про улюблене заняття.

– Ні.

Діма хотів ще щось запитати, але в кімнату увійшл...

Наслідки брехні

На землю тихо спускалися сутінки. У повітрі плавно кружляли сніжинки. Рідкісні перехожі поспішали додому. Надворі різко похолодало, але в будинку було тепло і затишно. У грубці весело потріскували дрова, наповнюючи кімнату приємним теплом. Жінка похилого віку, сидячи в старовинному кріслі, про щось глибоко задумалася. Ось уже кілька днів у неї гостює онука. Бабуся зауважила, що Оля часто говори...

Бережися неправди!

Юрій Казаков мав хорошого друга - Валера Ільїна. У школі, вдома та на зборах вони майже завжди були разом. Валера був короткозорим і носив окуляри, а в Юри зір був чудовий, але він мріяв про окуляри.

- Навіщо тобі окуляри? - Не розумів Валера. - Знаєш, як з ними незручно! І розбити можна і втратити.

– Зате гарно! Як професор – важливий, представницький.

Урок

Рано-вранці Вані та Віте мама веліла зібрати квасолю. Вона пообіцяла, що по обіді відпустить їх на річку, якщо вони добре попрацюють. Хлопцям дуже хотілося повудити рибу і купуватися, тому вони підстрибом помчали на город.

Квасоля була посаджена довгими рядами. Щоб швидше впоратися з роботою, хлопці вирішили збирати квасолю наввипередки. Так цікавіше!

У свій час Вітя йшов по...

Маленький заступник

«Трам-там-там! Там-там-там!» - уже третій день поспіль монотонно і нудно стукав по дахах дрібний та холодний дощ. Здавалося, він ніколи не скінчиться. Низьке та похмуре небо гірко плакало, кидаючи свої холодні сльози на осінню землю.

Надвечір здійнявся поривчастий вітер. Він протяжно свистів у верхівках дерев, як батогом, безжально хльостав огорожами, вікнами. У таку погод...

Сліпий хлопчик

Хлопчик-хлопчик... Бідолашний хлопчик... За чиїсь гріхи народився сліпим.

Cила молитви

Боря вже вільно читав і писав. Особливу радість доставляло йому читання християнських книг. Він щодня читав Євангеліє і знав багато біблійних історій. Мріяв Боря поїхати в далекі країни, полазити по високих горах, пополювати на тигра чи ведмедя.

Одного разу до них в гості приїхав татів друг - місіонер. Він багато років жив в Гренландії серед ескімосів. Разом з ними йому доводилося тул...

Сила молитви

Боря вже вільно читав та писав. Особливу радість приносило йому читання християнських книг. Він щодня читав Євангеліє і знав багато біблійних історій. Мріяв Боря поїхати в далекі країни, полазити високими горами, пополювати на тигра чи ведмедя.

Якось до них у гості приїхав татовий друг – місіонер. Він багато років жив у Гренландії серед ескімосів. Разом з ними йому доводилося ту...