Четвер 18 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Справжнє значення Біблії

У сучасному світі, орієнтованому на розум, категорії та системи, спостерігається тенденція докладно аналізувати конкретні факти, правила та вказівки, подані в Біблії, з метою створення релігійних догм. Ця тенденція приводить до переоцінки самої Біблії. Незважаючи на велике значення цієї святої книги, важливо пам'ятати, що вона не має власної сили. Вона не є єдиним джерелом віри і не є єдиним засобом отримання Божого відкровення. Відчуження цих аспектів може призвести до неправильного використання Біблії.

Ми застерігаємо, що не позбавляємо Біблію її вагомості, а лише вказуємо на те, що вона повинна бути розглянута як засіб досягнення вищої мети - спілкування з Богом. Як сказав Джордж Макдональд, критик і автор 19-го століття, важливо пам'ятати, що Біблія не заявляє про себе як єдиний істочник Божого відкровення, але веде нас до Ісуса Христа - вічного відкровення Бога. Ісус Христос - той, у Кому всі скарби мудрості і пізнання приховані, і Він є центральною фігурою для нашого спасіння.

Коли ми не враховуємо цю основну істину, ми ризикуємо використовувати Біблію як підручник правил і не фокусуватися на розумінні Божої природи і спілкуванні з Ним. Ісус наголошував важливість заводити особистий зв'язок з Богом, а не обмежуватися лише правилами і принципами. Розглядати Біблію як суворий посібник може вивести нас на злісний шлях.

Замість того, щоб вивчати Біблію як набір правил або книгу порад, ми повинні прагнути розуміти і сприймати її як одкровення, що розкриває нам Бога та підштовхує нас до спілкування з Ним. Спроба жити в уподібненні Христу через вивчення Біблії як набору правил чи норм може бути надто обмежуючою і недосяжною. Справжній путь до подібності до Христа полягає в установленні особистого зв'язку з Ним та прийнятті духовної допомоги Святого Духа, який в нас проживає.

Нехай нічого із сказаного вище не підштовхне вас знижувати значення Біблії. Вона лишається дуже важливим джерелом духовності. Для багатьох людей це є важливим кроком у їхньому пізнанні Бога. Біблія допомагає нам зрозуміти Божий характер та дозволяє Богу відкрити себе через неї.

Ми повинні представляти Святе Письмо як засіб пізнання Єдиного правдивого Бога, а не як одну з релігійних систем. Важливо, щоб молодь зрозуміла основну різницю між християнством і іншими віровченнями. Християнство не схоже на жодну іншу релігію. Його центральна фігура - сам Христос. Християнство не засноване на вченні свого засновника, і навіть без Христа воно втрачає свій сенс. Не так, як інші релігії, які базуються на вченнях своїх засновників, і які можуть існувати навіть без них. Християнство - це заклик до єднання з Богом через Його Сина, Христа, і ця єдність веде до вічних стосунків з Богом, які сповнені чистої любові. Пошук цих стосунків є важливішим, ніж будь-які інші аспекти життя. Після того, як молодь зрозуміє цю концепцію, її життя може змінитися.

Християнство відрізняється від інших релігій тим, що його центральна фігура - самий Бог, не просто вчитель. Якщо християнство вірне і Бог - такий, як Він описує Себе у Біблії, як Єдиний Бог, то Цар всього всесвіту, який запрошує нас до спілкування та близьких стосунків з Ним, то це має надзвичайне значення. Істинність цієї релігії стає важливішою, ніж будь-які суспільні конвенції чи правила толерантності.

Християнство - це реальність, а не просто метафора чи міф. Бог дійсно прийшов у світ у людському образі. Він не просто представлення, а живий Бог, який може впливати на життя кожної людини. Ця істина не залежить від того, що ми можемо про неї подумати. Нам слід вивчати та розуміти факти, які відображені в Біблії, і відкривати близькі стосунки з Богом через Нього. Тоді відкрита Біблія буде служити цінним керівництвом для життя відповідно до Божої волі та характеру.

Тому коли Бог говорить, ми повинні слухати. Якщо істинність Біблії об'єктивна і відповідає реальності, то нам не важливо, чи вона відповідає сучасним культурним нормам. Незалежно від того, яка вона здається ззовні, важливо зрозуміти, що Біблія має глибокий зміст і повідомляє нам про реального Бога та запрошує нас в близькі стосунки з Ним.

21.10.2023

Про наклеп

У лісі було святе джерело з дуже чистою та смачною водою. Усі мешканці навколишніх сіл ходили туди, приносили воду додому і зберігали її, бо вода з цього джерела не псувалася. Одного разу в одному з цих сіл будівельна артіль пробила свердловину і за плату почала проводити воду по будинках мешканців.

Але ця вода була жорсткою і годилася лише на полив, і люди відмовлялися кор...

Лист Бога до тебе:

Я задоволений тобою!
Ти дорогий для Мене! Я ціную твою щирість, коли ти ділишся зі Мною своїми болями і проблемами. Ти дорогий для Мене! Я ціную кожну хвилину, яку ти проводиш зі Мною! до Мене!
Часто ти потребуєш запевнення, що Я задоволений тобою.Але Я задоволений тобою не тільки тоді, коли ти відчуваєш близькість Моєї присутності.Наші
з тобою взаємини побудовані на коханні.Я лю...

Все на краще

Єдиний пасажир, що вцілів при аварії корабля, був викинутий на безлюдний острів. Він підніс хвалу і подяку Богові за своє спасіння, а потім з уламків корабля, прибитих до берега, він сяк-так спорудив собі укриття, вніс туди все, що викинуло море і могло йому стати в нагоді.

Минуло багато днів, але повз остров не пропливло жодне судно. Щоранку людина обходила острів у пошука...

Різні обличчя заздрості

Біблія надає численні приклади негативних наслідків заздрості. Історія спасіння, описана у Святому Письмі, засвідчує, що заздрість є однією з причин людського гріха та втрати невинності перед Богом. Біблія зазначає, що ті, хто вкрай нахилились до заздрості, стають жертвами цього стану (див. Книга Мудрості 2, 24). Як і з любов'ю, яка перемагає смерть, заздрість також заслуговує на особливу у...

Мрійте про неможливе

Сподіваюся, що у кожного з вас є в серці бачення чи мрія про щось більше, ніж те, що ви маєте зараз. У Посланні до Ефесян 3:20 говориться, що Бог здатний зробити незрівнянно більше, ніж ми просимо або мріємо.

Не треба дурити себе. Розмірковуйте, просіть Бога багато про що і вірте, що отримаєте це. Розширіть свої горизонти: просіть Господа про велике, вимагайте неможлив...

Уявні невідповідності

В одному з попередніх дописів було зроблене одне цікаве зауваження, при чому настільки цікаве, що потребує подальшого обговорення. Суть цього зауваження полягає в наступному: щоб стати щасливим, цитата:

«…Треба навчитися помічати, а за тим цінувати і радіти дрібницям, які буквально наповнюють наше життя…»

<...

Випадковостей не буває

До міста однієї європейської країни прибув молодий священик, призначений знову відкрити одну бездіяльну церкву, Він з великим ентузіазмом збирався взятися за справу, але коли прибув на місце і побачив, у якому стані знаходиться церква, у нього мало не опустилися руки. Стояв жовтень, і він вирішив зробити все можливе, щоб відкрити церкву до Різдва Христового. Він працював без відпочинк...

Метелик

Якось лялька метелика потрапила в руки до людини. Він узяв її розглядав протягом кількох годин, бачачи, як вона щосили намагається витиснути своє тіло з маленької дірочки в коконі. Час минав, вона намагалася вилізти з кокона, але прогресу ніякого не було. Здавалося, що вона зовсім вибилася з сил і більше не може… Тоді людина вирішила допомогти метеликові. Він узяв нож...

Чому вчить Біблія

I. ВСТУП.

МЕДЛІН НА СЛОВА

«Кожна людина нехай буде швидка на слухання, повільна на слова,
повільна на гнів» (Як. 1:19).
Одного разу генерал Лефферс, директор найбільшої телеграфної компанії США, послав за Томасом Алва Едісоном. Едісон тоді було всього двадцять з невеликим, але він вже був автором різних патентів на винаходи, які могли застосовуватися в телеграфії.
Генерал, що звикли одраз...