Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Уявні невідповідності

В одному з попередніх дописів було зроблене одне цікаве зауваження, при чому настільки цікаве, що потребує подальшого обговорення. Суть цього зауваження полягає в наступному: щоб стати щасливим, цитата:

«…Треба навчитися помічати, а за тим цінувати і радіти дрібницям, які буквально наповнюють наше життя…»

Цікаве зауваження, якому ми знаходимо підтвердження в Слові Божому,  Біблії: “Вірний у малому і у великому вірний” (Лк. 16:10), – автор, між іншим, теж наводить його.

Проте спричинило обговорення не це зауваження, а саме наступне, цитата:

«…Це не заклик задовольнятися малим, ні. Це заклик бачити і радіти кожній дрібничці, з якою ми стикаємося в житті…».

Комусь може здатися, що заклик «не задовольнятися малим» суперечить Біблії: «Бо ми нічого не принесли у світ: явно, що нічого не можемо і винести з нього. Маючи їжу й одяг, будьмо задоволені тим. А хто бажає збагачуватися‚ впадає у спокусу і в тенета і в багато які безрозсудні і шкідливі похоті, що приводять людей до бідування і загибелі» (1Тим. 6:7-9). Проте це може здатися лише на першій погляд, в іншому разі цей допис ніколи б не потрапив на сторінки цього сайту, адже для редакції сайту найбільшим авторитетом є Біблія і все, що суперечить їй, не береться до уваги.

Біблія виступає проти надмірного накопичення земних багатств, статків, коли процес їх здобуття займає весь час, усі прагнення, всі наміри та думки людини, фактично поневолює її. Саме про це попереджає людей Господь: «Ніхто не може двом господарям служити: бо або одного полюбить, а другого буде ненавидіти; або одного триматиметься, а другим знехтує. Не можете служити Богові й мамоні» (Мф. 6:24).

Щастя людини залежить не від її матеріального достатку, як вважає багато хто, «бо життя людини не залежить від багатства її маєтку» (Лк. 12:15), а від стосунків з Богом: «Бо для мене життя – Христос, і смерть – надбання» (Флп. 1:21), – ділився у своєму Посланні апостол Павло, перебуваючи, як свідчать дослідники Біблії, у той час у темниці. І чим ближчою відчуває себе людина до Бога, тим щасливішою вона є. І це щастя ніщо не може затьмарити в цілому світі, бо причина цього щастя Божа любов, яку людина відчуває безпосередньо на собі: «Бо я певний, що ні смерть, ні життя, ні ангели, ні початки, ні сили, ні теперішнє, ні майбутнє,  ні висота, ні глибина, ані інше яке створіння не зможе відлучити нас від любови Божої, що в Христі Ісусі, Господі нашому» (Рим. 8:38,39), – знову ж таки поділився апостол Павло вже в іншому своєму Посланні.

А ця Божа любов часто проявляється саме в життєвих дрібничках, і благословенна та людина, яка навчиться бачити, і звичайно дякувати Богові за них. Так що ми повністю згідні в цьому з автором наведеного раніше допису. А причиною написання цього допису стала уявна невідповідність заклику «не задовольнятися малим», яка ніби суперечила Біблії.

Часто саме такі уявні невідповідності стають «каменем спотикання» для людей, заважаючи їм насолоджуватися Божими благословеннями. Але причина цього криється не в цих невідповідностях, а в самих людях, їхній невдячності Творцеві, в їх небажанні сприймати цей світ і людей у ньому такими, які вони є. Звичайно, «що весь світ лежить у злі» (1Ін. 5:19) і не треба змирятися з гріхом, що панує в цьому світі, проте Господь закликає всіх Своїх послідовників бути світлом для цього світу (див. Мф. 5:14-16), преображати його, намагатися з Його допомогою робити світ кращим, а не відкидати разом з людьми, що населяють його.

Проте часто так чинять люди, які вважають себе віруючими,  не сприймаючи цей світ і відкидаючи будь-яку думку, яка не збігається з їхньою власною. Це також стало однією з причин відкидання Ісуса багатьма Його сучасниками: люди не захотіли прийняти Істинного Бога, для них виявився зручнішим власний, вигаданий бог. Проте це вже тема іншої розмови.

24.09.2023

Щастя, ти де?

Питання, де знайти справжнє щастя, як знайти у житті світ, спокій і радість завжди хвилювало і продовжує хвилювати багатьох людей Землі. Давно відомо, що ні матеріальні блага, ні престижна робота не в змозі заповнити дефіцит теплих відносин із найближчими людьми…

«Світ дому твоєму!» Щоразу, коли я чую цю фразу від братів і сестер у Христі на свою адре...

СЛОВА І ЖИТТЯ

«У однієї людини було два сини; і він, підійшовши до першого,
сказав: Сину! іди сьогодні працюй у моїм винограднику»
(Мт. 21:28).
Я живу в країні, де з політиків постійно жартують. У цьому немає нічого дивного, майже в усіх країнах розповідають анекдоти про правителів, законодавців та інших представників влади.
Однією з причин цього є те, що люди втрати...

Подяка може бути різною

Одна людина відчувала себе дуже зобов'язаною Господу Богу, оскільки щасливо врятувалася від небезпеки, яка загрожувала її життю. Він запитав свого друга, що йому зробити, щоб віддячити Богу належним чином. У відповідь той розповів йому таку історію.

Чоловік усім серцем любив жінку та просив її вийти за нього заміж. Але в неї були зовсім інші плани. І ось одного ра...

МОВА, ЯКА РЯТУЄ АБО ГУБИТЬ

«Не обманюйтесь: погані спільноти розбещують добрі звичаї»
(1 Кор. 15:33).
Нещодавно мій друг надіслав мені електронною поштою історію, дещо смішну, але змушує задуматися.
Один чоловік приїхав із засніженого Чикаго на курорт сонячної Флориди. Його дружина мала прибути наступного дня. Перебуваючи в готелі, він вирішив надіслати їй електронного листа, але, наб...

Любов ніколи не перестає

Щоб таке почуття, як любов Божа, жило в нас, нам необхідно згадати про те, що Господь називає любов'ю. У Євангелії від Івана 14:21 написано: «Хто має Мої заповіді і дотримується їх, той любить Мене» . Тепер через це починає прояснятися сенс висловлювання: "любов  ніколи  не перестає" . Для нас, для Церкви це означає завжди дотримуватись і виконувати те, що ві...

Коли свідчиш про милість Божу

Голос завжди тремтить від хвилювання, коли свідчиш
про милість Божу, про те, як Він веде тебе по життю,
як наставляє. Ось і цей, уже немолодий чоловік,
з м'яким південним акцентом, зі сльозами на очах говорив нам, журячись так само, як і тоді, коли відсунув огорожу Божу: "Ми затятимемося
або не думаємо про серйозність провин, а особливо наслідків, зробленого по нерозумн...

Справжня перемога – перемога над собою

"Хто йде вслід за мною, той не ходить у темноті", - каже Господь (Йо. 8:12).

Ці слова Христа спонукають нас наслідувати Його життя та святі заповіді, якщо наша мета - пізнати і очистити наше серце від сплутаних думок. Христова навчання стоїть вище будь-яких інших мудростей і філософських вчень. Ми повинні мати Духа Христа, якщо хочемо знайти справжню живильну духовну їжу. Не...

Життя складне і мінливе

Життя складне і мінливе. Коли звикаєш до стабільності і
невеликі негаразди здатні призвести до депресії. Чи це є
наслідком недовіри до Бога? Швидше за все так. Чому
християни зневіряються, впадають у депресію і опускають руки?
Адже
не всі переживають те, що випало на долю
апостолів.
Час останній, час поправляти світильники, запасатися
олією свят...

Чому вчить Біблія

I. ВСТУП.

Ішов землею людина

Ішов по землі людина. Навколо не було ні квітів, чий пряний аромат заспокоїв би втомленого мандрівника, ні птахів, чия бешкетна трель, додала б впевненість у своїх силах. Лише на тисячі миль навколо розстилалося безжальне царство піску, іноді, щоправда, залітав сюди вітер, але подібні візити були такими рідкісними, що після них зневіра повністю долала душу. Але людина не піддавалася й...