Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Віка

- Коли у мами та тата народилася Віка, вони жили зі своїми трьома родичами в одній кімнаті. У квартирі було ще дві кімнати, але в них мешкали інші родини.
Колись до революції прадід Вікі був власником всього цього двоповерхового будинку, в якому було цілих десять квартир. Але після революції будинок у нього відібрали, і залишили лише одну квартиру в напівпідвальному приміщенні. Коли прадіда не стало, відібрали кімнатку, потім ще одну.
У кімнаті, що залишилася, і стали жити дідусь і бабуся Вікі з її майбутнім татом і його сестрою.
Віку часто залишали вдома одну, їй було трохи страшно.
У маленькому курному вікні, розташованому під самою стелею, можна було побачити ноги людей, що проходять, але це було зовсім не цікаво.
Стеля в кімнаті підпирали кілька величезних колод, тому що вона дала тріщину. На правій стіні був електричний лічильник, дуже небезпечний, Віка знала це від дорослих і намагалася триматися від нього подалі.
У сильні морози ця стіна чомусь покривалася інеєм, зате іншу стіну гріли сусіди.
У передпокої була маленька грубка, там уночі ставили розкладачку.
У кімнаті стояв великий диван, на який і забиралася Віка. Вона розсаджувала плюшевого ведмедика, ослика та стару ляльку, і починала з ними голосно розмовляти. А нову порцелянову ляльку ненароком розбив татовий гість.
У свято він був надто веселим, і тому вирішив, що втримає велику ляльку на своєму носі, але на жаль, помилився.
Щоправда, він обіцяв Віці подарувати нову гарну ляльку, тому вона не образилася на нього.
Коли Віці стало нудно сидіти на одній, вона пішла до сусідів.
Тітка Валя її дуже любила, і завжди дозволяла взяти два шматочки цукру з цукорниці, яка стояла у них у серванті.
Якось, коли мама з Вікою пішли до магазину, мама запропонувала купити цукерок. Віка дуже здивувалася, і спитала:
-А навіщо? Адже у нас є цукор...

13.05.2023

Знайти себе

Знайти себе, як у житті це важливо, знайти себе знайти та не втрачати. Не погасити запалену свічку одного разу і гілочки щепленої не зламати. Не зробити боляче тим кому від болю, вже нема сил ні плакати ні кричати. І бути задоволеним, хай навіть у неволі, а за образу краще промовчати. Допомогти тому, хто на допомогу так прагне, води подати тому, хто хоче пити. І нехай хто мудрий, слово тобі скаже,...

Сват із мене ніякий

Я довго придивлявся до них. Іноді було смішно спостерігати, інколи ж і здивування виникало. Важко розібратися у людських стосунках, а тут. Просто дивувався.
А одного разу якесь спонукання нахлинуло, трохи безшабашне, без утримання, що називається.
І все б нічого, так і спостерігав би, та якось підійшов до гурту молоді, в якому Льошка стояв і почув фразу: - Ну от, відпоч...

Скільки Бог дасть

- Селянкін!!!! . рознеслося гучним зв'язком по автомайстерні, - у тебе дочка народилася! Вітаємо! . на два голоси весело повідомили Олена та Зіночка.
- О, проставляйся! Ніжки обмиватимемо! . витираючи руки ганчір'ям, весело сказав Мишко. автомеханік, який місяць всього працює в автоколоні.
– Куди тобі! Ніс не доріс і ...

НАЙВАЖЧИЕ РІШЕННЯ

«І покликали Ревеку, і сказали їй: Чи підеш з цією людиною?
Вона сказала: піду» (Буття 24:58).
Авраам послав свого слугу в дорогу з дивним дорученням: синові патріарха привести жінку. Це була величезна відповідальність. Вирішувалась доля всього клану.
Для сучасного світу ця історія може здатися застарілою та малозначущою. Але не поспішай відкладати книг...

Зміст життя

Якось один мудрець, стоячи перед своїми учнями, зробив таке. Він узяв велику скляну посудину і наповнив її до країв великим камінням. Зробивши це, він запитав учнів, чи повна судина. Всі підтвердили, що повний.

Тоді мудрець узяв коробку з дрібними камінчиками, висипав її в посуд і кілька разів легенько струснув його. Камені розкотилися в проміжки між великими каме...

Добродушність

Ми постійно говоримо дітям:
-Будь добрим, проявляй добродушність до оточуючих людей.
Але як виявляти добродушність? Що для цього потрібно робити?
У книзі Лазарєва С.М. я прочитала: В основі добродушності лежить любов до людей. У добродушності не людська природа, вона виходить із Божественної любові.
Прикладом добродушності завжди для мене є моя прабабу...

ВСЕ ПЕРЕНОСЯЧА ЛЮБОВ

Весілля Родріго мало відбутися через два дні.
Разом із нареченою вони вже склали плани спільного життя, підійшовши до цього дуже ретельно та серйозно. Готуючись до шлюбу, багато розмовляли і докладно все обговорювали.
Для мене було честю проводити вінчання.
Під час підготовчих бесід ми обговорили всі деталі церемонії та святкування, щоб цей особливий день залишив найкращий с...

Притча

— Я такий поганий, такий поганий, — скаржився учень Вчителю.

— Ти не поганий, але тобі треба змінитись.

- Як же так? Якщо я не поганий, як ви кажете, то навіщо мені змінюватись? Я що, маю стати поганим?

— Ні, — посміхаючись, відповів Вчитель, — навіщо ж погане. Давай краще я тобі покажу.

І він дав учн...

Молитви, що чує Бог

Давним-давно жив один святий старець, який багато молився і часто журився за гріхи людські. І дивним йому здавалося, чому це так буває, що люди до церкви ходять, Богу моляться, а живуть так само погано, гріха не убуває. «Господи,— думав він,— невже не прислухаєшся до наших молитов? Ось люди постійно моляться, щоб жити їм у мирі та покаянні, і ніяк не можуть.&nbs...

Урожай

Один заможний селянин мав багато полів із гарною землею. Він працював старанно, але зерно все ж таки не росло так добре, як на полі бідного селянина, що знаходився поряд з його полем. Багатий селянин дивувався цьому і запитав свого бідного сусіда, що той робить, щоб на його піщаній землі все так добре росло, як він обробляє землю? Бідолашний селянин відповів:
- Любий сусід, ...