Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Якщо всі залишать вас, на допомогу прийде Господь

Дуже гірко, коли друзі нас розчаровують, кидають у скруті, коли наших очікувань не виправдовує той, у кому ми не сумнівалися. Якщо таке коли-небудь траплялося з вами, ви розумієте, наскільки це важко. Саме це й сталося з Тимофієм, старшим пастором Церкви Ефесу. Він думав, що лідери церкви будуть вірні йому до кінця, але вони йшли з церкви, кидаючи його в такий скрутний час. Біль зради з боку тих, кому він довіряв, був дуже сильним, і Тимофій написав про те, що сталося Павлу. Якщо вас теж зраджували близькі та дорогі вам люди, то слова Павла у відповідь на лист Тимофія стосуються і вас. Павло пише про те, як він уперше стояв перед римським імператорським судом. У той момент він так потребував підтримки та захисту своїх товаришів. Він обернувся, щоб подивитися, хто ж виступить на його захист, і не побачив нікого зі своїх друзів, вони його покинули. Тепер, коли він пише Тимофію, щоб підбадьорити його і надихнути перед суворим випробуванням, що випало на його частку, — він згадує важкий час, коли ті, кого він вважав близькими друзями, його залишили. Він пише: «При першій моїй відповіді ніхто не стояв зі мною, але всі мене залишили. Я благаю Бога, щоб не ставилося їм!»

Грецьке слово apologia - "відповідь" - складове. В даному випадку apo перекладається назад і logos – слово. Слово ж apologia перекладається на захист. Це давнє слово стосувалося судового процесу, на якому обвинуваченому давали можливість сказати щось у відповідь на звинувачення, що висуваються проти нього.

Слово paraginomai - "стояти", відноситься до свідка, який прийшов до суду, щоб підтримати обвинуваченого. Вживши це слово, Павло прояснив свою думку: коли він так відчайдушно потребував підтримки віруючих, ніхто не вийшов уперед, щоб виступити на його захист. Озирнувшись, щоб побачити, хто з його друзів буде його свідком, він побачив, що нікого немає.

Слово egkataleipo - "залишати", складається зі слів ek - поза, kata - вниз, leipo - залишати, кидати, відкидати. Інакше кажучи, Павло сказав: «Вони не тільки не вийшли вперед і не встали поруч зі мною, щоб підтримати мене, — залишати в скрутній ситуації, залишати людину в найважчий момент, кидати, вони мене покинули, залишили мене в найважчий час».

Ви думаєте, Павло образився, його серце наповнилося гіркотою? Анітрохи. Він зрозумів одну чудову істину: якщо всі тебе залишили, поряд з тобою стане Господь, щоб підтримати тебе і допомогти тобі. Про це Павло пише в 17-му вірші: «Господь же став мені і зміцнив мене, щоб через мене утвердилося благовістя і почули всі язичники; і я позбувся левових щелеп». Слово paristemi — «стояти», також перекладається стати поруч. Якщо ніхто не допоможе вам, Ісус допоможе вам завжди. Якщо ваші друзі та сім'я вас покинуть, Він виступить уперед, щоб вас підтримати та захистити.

Слово endunamoo - "зміцнювати", ще перекладається давати силу. Воно складається зі слів en - у і dunamis - вибухова сила, здатність. Від нього походить слово динаміт. Слово endunamoo описує силу, яку помістили в якийсь резервуар, вмістилище. Сама природа цього слова означає, що має бути хтось, у кого ця сила може бути поміщена. Що нам це говорить? У той момент, коли Павла кинули все, коли він зрозумів, що йому нема на кого покластися, він відчув приплив сил: Бог дав йому сміливість зустріти одне з найважчих випробувань у його житті. І це було гарною звісткою для Тимофія та для кожного віруючого, якого залишили всі його друзі. Тимофію треба було почути, що Господь стоятиме поруч із ним у будь-яких випробуваннях. Щоб витримати майбутнє випробування, молодий служитель відчайдушно потребував зміцнення.

Бог зміцнив Павла, коли його зрадили друзі, те саме Бог обіцяв зробити і для Тимофія у важкий для нього час. І з того часу Бог не змінився, Він, як і раніше, не лицеприйнятний. Якщо Він допомагав Павлу та Тимофію, Він допоможе вам. Ви зараз перебуваєте у важких обставинах? Вас щось непокоїть? Щось сталося, і ті, на кого ви сподівалися вас покинули? Тоді попросіть Ісуса бути поруч із вами. Якщо ви попросите Його про допомогу, Він обов'язково вам допоможе, підтримає, дасть сил пережити цей важкий час у вашому житті. То чому б сьогодні вам не попросити Господа про допомогу?

Моя молитва сьогодні.

Господи, я залишився сам у цій складній ситуації. Мої друзі, звичайно, намагаються підбадьорити мене, але вони все одно не можуть уявити, як мені зараз важко. Але я знаю, що Ти розумієш все, Господи, тому сьогодні я прошу Тебе зміцнити мене в часи потреби. Будь ласка, будь поруч зі мною, підтримай мене, дай мені сил витримати це випробування. Я знаю, що з Тобою я переможу труднощі, які навалилися на мене зараз.
В ім'я Ісуса. Амінь.

Моє сповідання того дня.
Ісус мене любить і розуміє. Друзі можуть залишити мене, можуть не зрозуміти весь тягар того випробування, що зараз випало на мою частку, але Ісус повністю розуміє всю ситуацію. Він також мій найнадійніший помічник у годину потреби. Коли я кличу до Нього, Він приходить і встає поруч зі мною, і я ясно відчуваю Його присутність. Він завжди прийде допомогти мені, підтримає мене і дасть сили впоратися з усіма труднощами. З Ісусом я пройду всі випробування, які піднесе мені життя.
З вірою я сповідую це в ім'я Ісуса.

Поміркуйте над цими питаннями.
1. Чи були у вашому житті такі випадки, коли ви втомилися, але прийшов Ісус і дав вам сили з перемогою вийти з випробування?
2. Комусь із ваших друзів зараз доводиться важко, і він вважає, що його всі покинули? Тоді чому б вам не виявити участі та не підтримати його розповіддю про те, як Ісус зміцнював вас у час потреби? Ваші слова можуть підбадьорити вашого друга, і він також захоче попросити Господа стати поруч і допомогти йому.
3. Коли у вас були важкі часи і Святий Дух наповнив вас силою, як ви це дізналися? Які зміни відбулися внаслідок цього?

Бог зміцнив Павла, коли його зрадили друзі, те саме Бог обіцяв зробити і для Тимофія у важкий для нього час. І з того часу Бог не змінився, Він, як і раніше, не лицеприйнятний. Якщо Він допомагав Павлу та Тимофію, Він допоможе вам. Ви зараз перебуваєте у важких обставинах? Вас щось непокоїть? Щось сталося, і ті, на кого ви сподівалися вас покинули? Тоді попросіть Ісуса бути поруч із вами. Якщо ви попросите Його про допомогу, Він обов'язково вам допоможе, підтримає, дасть сил пережити цей важкий час у вашому житті. То чому б сьогодні вам не попросити Господа про допомогу?

Чому люди кричать один на одного? (Мудра притча)

Якось Учитель запитав учнів:
— Чому люди під час сварок підвищують голос?
— Напевно, вони гублять спокій, — припустили учні.
— Але навіщо підвищувати голос, якщо друга людина поряд з тобою? — питав Учитель.

Учні здивовано знизували плечима. Їм це й на думку ніколи не спадало. Тоді вчитель сказав:
— Коли люди сваря...

Урожай

Один заможний селянин мав багато полів із гарною землею. Він працював старанно, але зерно все ж таки не росло так добре, як на полі бідного селянина, що знаходився поряд з його полем. Багатий селянин дивувався цьому і запитав свого бідного сусіда, що той робить, щоб на його піщаній землі все так добре росло, як він обробляє землю? Бідолашний селянин відповів:
- Любий сусід, ...

БОЖИЙ ШЛЯХ — КРАЩИЙ ШЛЯХ

«Спрагли! йдіть усе до вод; навіть і ви, що не мають срібла, йдіть, купуйте та їжте» (Іс. 55:1).
Коли Бог створив людину і весь тваринний світ, Він створив різну їжу, яка ідеально підходить для кожного виду тварин та їх організму. Корови та кішки, птахи та риби їдять різну їжу. Їжа, створена для кожної тварини, ідеально підходить для оптимального функціонува...

Чому вчить Біблія — Людина

Якщо ми бажаємо знати правду про людину, потрібно звернутися до Біблії. “Істина – це судження Бога про той чи інший предмет”. Біблія розповідає про створення людини, її прир...

Бог зробить неможливе

«Ісус сказав йому: [чому ти кажеш що] ні на що не придатний (нічого не можеш)? Мушу сказати, що тому, хто вірить, все можливо!
- Марка 9:23
Те, чим я сьогодні займаюсь, для мене однією річ непосильна і неможлива. Коли Бог покликав мене до служіння, я не була готова до цього. Але я любила Бога і не хотіла залишатися такою, якою була. Я не знала, що мені з цим ...

Поняття любові: Ключ до щастя і гармонії

Любов - це найвища і найсильніша сила, яка переповнює наше життя сенсом і радістю. Вона є необхідним елементом нашої людської існоти і має незрівнянну силу змінювати світ навколо нас.

Любов починається з нас самих. Вона виникає з глибин нашого серця і розкривається через наші дії, слова і взаємини з іншими людьми. Вона виявляється в уважності, розумінні, терпимості та співчутті до інш...

Випробування має своє благословення!

Якось король викотив на дорогу величезний камінь, а сам сховався, щоб подивитися, хто його прибере зі шляху. - Багато хто проїжджав і проходили повз, голосно лаючи короля, за те що він не стежить за дорогами, але ніхто з них і не подумав прибрати з дороги камінь. А під каменем на свій подив, хрестиянин виявив повний мішок золота і лист від короля, в якому він пояснив, що це його нагор...

Час прощати

Не прийме Господь наших численних земних поклонів, якщо в нашому серці продовжуватимуть жити образи на брата, зло і недоброзичливість до ближніх.

Не почує Господь і наших слізних молінь та зітхань до Нього про помилування нас, якщо не торкнуться нашої свідомості слова Спасителя: “...якщо ви прощатимете людям прогрішення їх, то простить і вам Отець ваш Небесний” (Мф. 6, 14...

Про Радість

Моя радість ллється як дощ, вона тече і чути шум її струмка. Походження не супроводжується сміхом, немає пафосного стану душі, це зовсім інше почуття, яке не тимчасове і зникає, але летить. Воно раптом падає і з розмаху розбивається об землю, то раптом підіймається проти всіх законів і йде далеко в небесну далечінь, куди забирає всі мої мрії і всю мою сутність. І це почуття радос...

Істинний щасливець

Один учитель, знаменитий своїми знаннями, довго і старанно благав Бога показати йому таку людину, від якої він міг би дізнатися прямий шлях, що зручно веде до Неба. Одного разу, коли він, перейнятий цим бажанням, старанніше за звичайне засилав молитви, йому здалося, що чує голос згори, що наказує йому вийти з келії до церковного притвору: "Там, - говорив голос, - знайдеш ти людину, яку шук...