Неділя 21 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Закриті двері

Злодій приходить тільки для того, щоб
вкрасти, вбити та занапастити.
Я прийшов для того, щоб мали життя
та мали з надлишком.
Ін.10:10

Життя належить тобі. І лише тобі. Нікого не слухай. Бери від життя все. Живи та радуйся – це і є справжнє життя. Всі двері перед тобою відчинені. Я тобі покажу всю красу світу, подарую радість відчуттів», - голос захоплював і обіцяв багато, чарівне і хвилююче.
А вдома – суцільні заборони. І то не можна і це не роби. А я молода, красива, цікава. Я хочу жити повноцінним життям.
Кордони розсувалися. Було радісно.
Але було й погано. І тоді йшла додому – відлежуватися, приходити до тями.
Очі матері не давали спокою. Її добрий голос і дбайливе, ніжне ставлення біснували. Молитви просто зводили з розуму. Хотілося кричати, щоб дали спокій. Хотілося всім доводити, що я хочу жити так, як хочу. І ніхто мені не указ.
Ніхто не був мені указом. Свобода дій, без кордонів та без норм. Перемога над усіма догмами. Ну і добре, що потім погано. Натомість зараз добре.
Якось тільки стало дуже погано. Так погано, що трохи жива приповзла вмирати додому. Голос, який тягнув раніше до незвіданого, мовчав. Він завжди підказував, як знайти вихід. А тут – мовчить.
І нема кому захистити. На порозі – правоохоронці, вдома – співчутливий і люблячий погляд матері. І лише один вихід – ребцентр.
Гаразд, вибираю його. Тимчасово. На декілька днів. Відлежати.
Але це мій вибір. Ніхто мені не наказ.
День пройшов. Я захочу назад.
Не можна. Як це не можна? Я хочу. Навколо – свобода, але назад ніяк не дістатись. Гаразд, залишаюся ще на кілька днів. Поки що батьки за мною не приїдуть.
Але це мій вибір. Я так вирішила.
Все ж таки на природі красиво. Тихо. Відпочину поки що.
Люди тут якісь смішні. Наївні, відкриті. Чомусь люблять мене нізащо. А добре як. Просто так полюбляють. Як мама. І моляться за мене. А я думала, що тільки мати може так молитися. Щиро. І не треба нікому доводити, що ти — вільна особистість.
Усю ніч проплакала в журбі.
Всі двері в минуле виявилися зачиненими. Відкритою виявилася лише одна – туди, де просто люблять. Безумовним коханням. Де не брешуть, не прикидаються. І віриш, що ти найцінніша, найкрасивіша, найулюбленіша на світі дитина. У мами з татом, у цього хлопця з гарною усмішкою, у цих смішних і зворушливих старих, які дарують один одному стільки кохання та радості, а надлишок кохання віддають таким же, як і я – спокус, що заплуталися в мережах.
Ці двері відчинені. Двері додому. Туди, де радість кохання, де хлопець із гарною та сонячною посмішкою стане чоловіком, де з'явиться на світ маленьке диво нашого кохання. Саме трепетне створення дуже схоже на діда та з посмішкою тата. І світ. Світ любові, спокою, радості з нескінченно улюбленою мамою, яка вимолила мене у Господа, щоб відчинилися ці двері.

Секрет щастя

Небажання жити в наш час, на жаль, не рідкість. Це ненормальне явище існує у будь-якій країні світу, а до кінця XX століття, за статистикою, кількість самогубств зросла.

Зойк матері: «Як далі жити? Син став наркоманом. Я так мріяла про нього, він був моєю надією. Коли він народився, я була найщасливішою на землі, а тепер він перетворився на чудовисько, с...

СВОЄЧАСНА ВДЯЧНІСТЬ

«І будьте вдячні!» (Кол. 3:15, РБО).
Моцарт був музичним генієм. Він почав грати на скрипці в п'ять років, під керівництвом батька, став найвідомішим музикантом свого часу, написав неймовірну кількість творів, які й донині виконуються в різних інтерпретаціях.
Проте майно, залишене ним після смерті, складалося лише зі старої скрипки, яка мало що коштувала. На...

Вже заміж….

- Ну що, так і не знайшла нареченого? Мабуть, не там шукаєш? – так тільки можуть впевнені у собі подруги запитувати. Так безапеляційно.
Настя завжди бентежилася, більше посміхалася, трохи сумно і ... чомусь з жалем дивлячись на співрозмовницю.
Скільки разів уже обговорювали цю тему, але подруга шкільна так і не зрозуміла жодного разу пояснення Насті. Не розум...

Ви - СИЛЬНІ, коли берете своє горе і перетворюєте його в посмішку.

Ви - СИЛЬНІ, коли берете своє горе і перетворюєте його в посмішку. 
Ви - ХОРОБРІ, коли долаєте свої страхи і допомагаєте подолати їх іншим. 
Ви - СКРОМНІ, коли ви не знаєте, наскільки ви скромні. 
Ви - ЛЮБЛЯЧІ, коли ваш власний біль не робить вас сліпим до болю інших. 
Ви - ЖИВІ, коли надії на завтра означають більше, ніж вчорашні помилки. 

Найбільша удача життя

Найбільший успіх життя - це здатність до радості. Глибока, стійка радість. Що йде на якийсь час углиб і спливає знову. Що б її не викликало! Дитина завжди здатна на щастя, і щаслива, коли грає, коли відчуває любов матері і любить її. А багато великих людей дуже стурбовані для щастя. Вони думають про завтрашній день (або про день вчорашній), про те, які нещастя були з ними або можуть бути, яких зо...

Жива любов

Усім нам знайомий термін "любов", і ми часто вважаємо, що ми знаємо і розуміємо, як проявляється це почуття. Проте, чи можливо, що наша ідея про любов є не повністю живою?

Жива любов, це справжня і вічна божественна любов, яка походить від Бога і охоплює всю створену ним реальність. Апостол Павло залишив нам відомий гімн любові, який допомагає зрозуміти, яким чином жива любо...

КЛЮЧ ДО УСПІХУ

«Чи ти бачив людину спритну у своїй справі? Він
стоятиме перед царями, він не стоятиме перед простими»
(Прип. 22:29).
Ми живемо в епоху, коли все існує у варіанті "light". Передбачається, що успіху можна досягти легко і швидко. У минулому залишилися ідеї про необхідність докладати зусиль і наполегливо працювати.
Більшість людей забувають, що досягн...

Коли ми просимо про щось Бога

Коли ми просимо про щось Бога, треба молитися з вірою та терпінням, і тоді обов'язково дочекаємося відповіді. Адже коли людина молиться з вірою, Бог певним чином зобов'язаний виконати те, про що він просить, щоб не осоромити цю віру. «Майте віру і не сумнівайтеся» (див.: Мт. 21, 21), – наказав Господь. Отже, якщо «не засумніємося», просячи про щось Б...

Усьому свій термін

Жебеня, що недавно народилося, всього боялося. Він сильно тремтів і був такий слабкий, що ноги його підгиналися і часто падав. Побачивши великих коней, які легко й привільно мчали по зеленому лузі, він від страху забився під черево матері і звідти пролунав його тоненький голосок: —
Невже й я колись стану таким, як вони?
— Не бійся, дитино, — відповіла йому ...

Прощена неділя

Все потихеньку заспокоїлося. І в душі настав світ. До всього, що раніше боляче поранило, Ольга стала ставитись по-іншому. Більш смиренно.
Не викликала у душі відторгнення дійсність.
Ще кілька років тому така думка приводила Ольгу збентежено. Одна думка про те, що може залишитись однією, лякало, ніби за нею ховалася безодня. Тому вона терпіла, зносила глузу...