Неділя 14 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Не дивлячись на обставини

«Він встановив це на свідчення Йосипові, коли
він вийшов із єгипетської землі» (Пс. 80:6).
Як пастор я багато працював із молоддю з самого початку мого служіння, багато років пропрацював в освітніх закладах. Я бачив тисячі юнаків і дівчат, які виходили з найважчих ситуацій, і я зрозумів, що одним із факторів, що забезпечують успіх, є труднощі, а не їхня відсутність, як вважають багато хто. Спробую проілюструвати цю думку.
Одного з льотчиків, які відзначилися під час Першої світової війни, називали ас з асів. На його рахунку була рекордна кількість перемог у повітряних боях. Під час Другої світової війни, будучи особливим військовим радником, він зумів вижити після аварії літака над Тихим океаном, провівши 22 дні на плоту майже без запасів. Ще до війни він став президентом компанії, відомої сьогодні як «American Airlines», яка стала першою рентабельною авіакомпанією у світі. Проте цим видатним досягненням передувало життя, сповнене труднощів.
Його батько загинув, коли хлопчикові було 12 років, і йому довелося покинути школу і працювати, утримувати сім'ю. Він торгував рознос газетами, яйцями, молоком, потім працював на скляній фабриці, в ливарному цеху, на взуттєвій фабриці.
Ще підлітком він почав працювати автомеханіком гоночних машин, потім навчився їх водити. У 1914 році він поставив світовий рекорд за швидкістю.
Коли розпочалася Перша світова війна, він захотів стати пілотом, але його не взяли через вік. Вступивши до армії шофером, він таки досяг свого, і його послали на льотні курси. У результаті він став найкращим у світі пілотом. Його ім'я - Едвард Вернон Рікенбакер.
Дослідження підтверджують, що проблеми загартовують. Багато досягли успіху мають щось спільне. Вони мали нелегке дитинство, їм довелося приймати визначальні рішення у житті. Час показав, що труднощі стали стимулом для того, щоб встановити найкращі та високі цілі.
Життя Йосипа якнайкраще ілюструє цей принцип. Будучи улюбленою дитиною, пройшовши через роки страждань, вона стала другою після фараона людиною в Єгипті, і її історія відома всім. Вона доводить, що обставини нейтральні, значення їм надаємо ми. Якщо ми дозволимо обставинам роздавити нас, тоді до однієї біди ми додамо іншу — втрату сенсу нашого життя, нещастя не реалізуватись у всій повноті.
Проси Бога про мудрість, щоб не дозволити обставинам здобути над тобою гору і приймати найкращі рішення, які приведуть тебе до успіху у всіх твоїх починаннях.

Лагідність та помірність

Плід духу: любов, радість, мир, довготерпіння, доброта, милосердя, віра, лагідність, помірність. - Галатам 5:22–23

Одні вважають, що лагідність є необхідною якістю. Інші вважають, що лагідна людина — це людина слабка, боязка, сором'язлива, невпевнена, замкнута. Друга думка – вкрай помилкова. Лагідність — одна з найсильніших рис характеру, яка за...

Радість у Біблії

Від того зраділо моє серце і звеселився язик мій; навіть і плоть моя упокоїться в надії, бо Ти не залишиш душі моєї в пеклі і не даси святому Твоєму побачити тління

. і простоті серця,
хвалячи Бога і перебуваючи в любові у всього народу. Господь щодня докладав тих, хто рятується до Церкви.
(Дії 2:46-47)

Коли ж вони вийшли з води, Дух Святий зійшов на єв...

Якщо друг виявився...

Ще давньоєгипетський автор «Суперечка розчарованого зі своєю душею» (XXIII-XXII століття до нашої ери) гірко нарікав на збіднення людського спілкування: «Кому мені відкритися сьогодні? Брати нечесні, друзі охололи... Немає нерозлучних друзів, з незнайомцями душу відводять». За 400 років до Різдва Христового Платон, грецький філософ, учень Сократа, вигукнув: &la...

Вдячне серце

«І, вийшовши, Ісус побачив багато людей, змилосердився над ними і зцілив недужих їхніх» (Мф. 14:14), – проте це звичне для Христових сучасників явище (тільки уявіть: дивовижні, масові зцілення багатьма людьми сприймаються як звичне явище!) залишилося в тіні дивовижного насичення «п’яти тисяч чоловіків, крім жінок та дітей» (Мф. 14:21). От це...

Любов до старих батьків

Сьогодні ти роздратований, що твої батьки старі та повільні. Вони перетворилися на тягар, на гальмо для твого напруженого життєвого графіка. Ти відчуваєш за них сором перед своїми друзями.
Зрозумій, зараз твої батьки старенькі, і це твій шанс відповісти їм, вирости у своєму коханні, навчитися по-справжньому любити.
Проблема не в них. Це ти забув, що таке кохати. У ...

Християнська радість

Християнська радість – це не сп'яніння, не дурман, не екстаз почуттів та сплеск позитивних емоцій, тим більше не нестримний тривалий і дикий регіт та масове валяння на підлозі – все це радість язичницького культу... Християнська радість це плід Духа Божого – і це

радість у стражданні в скорботах і в гоніннях, там де просто так не могло б її і бути -
<...

Зміст життя

Якось один мудрець, стоячи перед своїми учнями, зробив таке. Він узяв велику скляну посудину і наповнив її до країв великим камінням. Зробивши це, він запитав учнів, чи повна судина. Всі підтвердили, що повний.

Тоді мудрець узяв коробку з дрібними камінчиками, висипав її в посуд і кілька разів легенько струснув його. Камені розкотилися в проміжки між великими каме...

Розмірковуючи про життя

«Немає добра душі без пізнання, і квапливі ноги оступляться»
(Прип. 19:2, переклад РБО).
Є слова, яких люди уникають у повсякденних розмовах, рідко їх використовують. Одне з таких слів – «роздум». Стан справ такий, що в більшості людей роздуми не забирають багато часу.
Телебачення перетворилося на засіб масової інформації, який надає найбіл...

Коли ми просимо про щось Бога

Коли ми просимо про щось Бога, треба молитися з вірою та терпінням, і тоді обов'язково дочекаємося відповіді. Адже коли людина молиться з вірою, Бог певним чином зобов'язаний виконати те, про що він просить, щоб не осоромити цю віру. «Майте віру і не сумнівайтеся» (див.: Мт. 21, 21), – наказав Господь. Отже, якщо «не засумніємося», просячи про щось Б...

ЩО ЗНАЧИТЬ ВЗЯТИ І НЕ ВЗЯТИ ХРЕСТА

І хто не бере хреста свого і йде за Мною, той не вартий Мене. Хто зберіг душу свою, втратить її; а той, що втратив душу свою заради Мене, збереже її (Мт 10,38-39).
Є два шляхи для відродженого християнина. Один широкий шлях на смерть і відповідає п'ятьом нерозумним дівам, яких ліхтарі погасли. Цим шляхом пішла Галатська (Гал 5,4), мертва церква Сардісов (Об'яв...