Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

НЕ відрікаються люблячи

Був нічим не примітний ранок у звичайнісінькій поліклініці. Людина досить похилого віку прийшла до лікаря зняти шви з пальця руки. Було помітно, що він дуже хвилюється і кудись поспішає. Запитавши, коли буде лікар, чоловік тремтячим голосом повідомив, що до 9 години на нього чекає дуже важлива справа. А вже 8-30.
Я розуміюче відповів, що всі лікарі зайняті, і зможуть приділити йому увагу не раніше, ніж за годину. Проте, помітивши неймовірний смуток у його очах і якусь розгубленість у рухах, коли він раз у раз поглядав на годинник, під серцем у мене щось тьохнуло. Пацієнтів на прийом до мене не було, і я вирішив сам зайнятися раною цієї людини. Мене втішило, що ранка добре затягнута, а отже, не виникне жодних проблем, якщо шви зняти зараз. Порадившись із колегою, я зайнявся пацієнтом. Мені чомусь хотілося з ним поговорити, і я першим почав розмову:
- Ви так поспішайте. Мабуть, у вас призначено прийом ще одного фахівця?
- Не зовсім так. О 9 годині мені потрібно погодувати хвору дружину. Вона зараз у лікарні. З лікарської цікавості я запитав, що з його дружиною. Чоловік відповів, що у неї, на превеликий жаль, виявлена хвороба Альцгеймера. Я встиг зробити необхідні процедури, поки ми розмовляли, на що, звичайно, потрібен час. Мені здалося, що до 9 години мій пацієнт може не встигнути до лікарні дружини. Я поцікавився, чи та хвилюватиметься, якщо він запізниться. Чоловік сумно покивав головою:
- Ні, хвилюватись вона не буде. Моя дружина не впізнає мене останні п'ять років. І навіть не пам'ятає, ким я доводився їй у житті.
Я здивовано вигукнув:
- І, незважаючи на це, ви все одно щоранку до 9 поспішайте в лікарню до людини, яка вже не знає вас?
Тоді він ласкаво поплескав мене по плечу і, посміхнувшись, по-батьківському відповів:
- Так, на жаль, вона не знає, хто я. Зате пам'ятаю, хто вона. З нею я був щасливий усе своє життя.
Я підійшов до вікна і довго дивився слідом за літнім пацієнтом. І тільки коли постукали у двері, зрозумів, що плачу. Мурашки пробігли моїм тілом, і я сказав: "Це те кохання, про яке мрію і я ..."
Мій ранковий пацієнт сказав, що був щасливий. Та й вона, та жінка, теж щаслива, маючи такого чоловіка.
Не пристрасть чи романтика, а справжнє кохання, здатне зрозуміти, пробачити і прийняти – ось те, що неминуче. Ми підемо. А вона залишиться, оселившись у чиємусь серці.

Лагідність

Блаженні лагідні, бо вони успадковують землю Мт.5:5

Один місіонер працював на острові Ямайка, що між Північною та Південною Америкою. Він викладав у недільній школі, де навчалися чорношкірі учні. Якось він запитав своїх учнів: "Кого можна назвати лагідним?"
Один із хлопчиків відповів: "Кроткий той, хто дає м'які відповіді на грубі запитання". Цей хлопчик сказав ва...

Зупинися, подивися, послухай!

«І я не слухав голосу вчителів моїх, не прихиляв вуха мого
до наставників моїх: мало не впав я на всяке зло серед
зборів та громади!» (Прип. 5:13, 14).
Настав останній день літа. Два місяці я працював, щоб оплатити своє навчання, і тішився змоги повернутися до занять. Літня робота була нудною та важкою — збирання фруктів.
Я заліз на яблуню, а...

Чому вчить Біблія — Молитва

Що Біблія говорить про молитву? Без молитви неможливо зростати в жодному аспекті християнського життя. Отже, всім християнам, особливо новонаверненим, необхідно знати біблійне вчення про моли...

Розгадка таємниці: що означало вираз 'Здійснилося!' Господа Ісуса на хресті?

Фраза "Здійснилося!" ("Τετέλεσται" грецькою) була вимовлена Ісусом Христом на хресті в момент своєї смерті. Ця фраза згадується в Євангелії від Івана, розділ 19, вірш 30: "Коли Ісус, взявши оцет, сказав: досконало! І, нахиливши голову, віддав дух."

Історично, фраза "Здійснилося!" могла означати, що страту Ісуса на хресті було заве...

ВИПРОБУВАННЯ ТА ДОВІРА

«Але як ви берете участь у стражданнях Христових, радійте, та й у явленні слави Його зрадієте і переможете» (1 Пет. 4:13).
Слово «страждання» викликає у пам'яті картинки виснажених тіл, зламаних болем; голодуючих дітей; горючих від втрати дитини батьків. Ваша картинка страждання залежить від пережитих втрат, зрад, фізичних захворювань чи травм. <...

Про любов та дружбу

Було два брати за духом: диякон Євагрій і священик Тіт. І мали вони одне до одного любов велику і нелицемірну, так що всі дивувалися їхній одностайності та безмірній любові. А диявол, що ненавидить добро, що завжди ходить, як рикаючий лев, шукаючи, кого поглинути (1 Пет. 5, 8), порушив між ними ворожнечу. І таку ненависть вклав він у них, що вони ухилялися один від одного, не хот...

Секрет щастя

Небажання жити в наш час, на жаль, не рідкість. Це ненормальне явище існує у будь-якій країні світу, а до кінця XX століття, за статистикою, кількість самогубств зросла.

Зойк матері: «Як далі жити? Син став наркоманом. Я так мріяла про нього, він був моєю надією. Коли він народився, я була найщасливішою на землі, а тепер він перетворився на чудовисько, с...

Віка

- Коли у мами та тата народилася Віка, вони жили зі своїми трьома родичами в одній кімнаті. У квартирі було ще дві кімнати, але в них мешкали інші родини.
Колись до революції прадід Вікі був власником всього цього двоповерхового будинку, в якому було цілих десять квартир. Але після революції будинок у нього відібрали, і залишили лише одну квартиру в напівпідвальному приміщенні....

Добродушність

Ми постійно говоримо дітям:
-Будь добрим, проявляй добродушність до оточуючих людей.
Але як виявляти добродушність? Що для цього потрібно робити?
У книзі Лазарєва С.М. я прочитала: В основі добродушності лежить любов до людей. У добродушності не людська природа, вона виходить із Божественної любові.
Прикладом добродушності завжди для мене є моя прабабу...

Бездонний посуд любові

Хлопчик тяжко хворів. Багато ночей просиділа мати біля його ліжка,
благаючи Бога про допомогу. Однією з найважчих ночей почувся шелест
крил ангела смерті.

- Не забирай мого сина! - Вигукнула мати. — Мій хлопчик ще не
виріс і не пізнав найголовнішого — кохання.

- На небесах він зустріне все найкраще, що є на Землі, -
проше...