Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Життя – це боротьба

Людське життя, шановний читачу, – це боротьба. Нічого не можна здобути чи зберегти, не борючись проти неминучого розпаду та руйнівного впливу часу. Постійно треба втамовувати голод і спрагу, деколи мусимо вживати ліки проти хвороби; завжди маємо пильнувати, щоб не потрапити в автомобільну аварію, уважати, щоб не знищити взуття й одяг, доглядати за пам’ятками культури, берегтися від передчасної старости, ворогів, комах, спеки й холоду, боротися проти невігластва та безпам’ятства, байдужости, ненависти, злости. Треба налагоджувати дружні стосунки, учитися, молитися, постити, каятися, щоб завжди залишатися на відповідному духовну рівні, або, інакше кажучи, мусимо щодня підніматися на гору, іти вперед, щоб спинити нищення й створити щось нове.

Якщо прагнутимеш переживати лише приємні відчуття, то швидко розчаруєшся, почнеш відчувати до себе жаль і впадеш у депресію.

Якщо не зрозумієш, що не існує життя без хвороб, труднощів, негараздів, утрат, то невдовзі будеш змушений утікати від нього. Не приймаючи щодня свого хреста, дуже швидко відірвешся від реальности, впадеш і більше не зможеш піднятися.

Ти неправильно ставишся до життя, якщо вважаєш, що впродовж нього повинен переживати лише приємні відчуття, перемагати, здобувати славу, великі багатства й завжди бути щасливим.

Більша частина людського життя – це боротьба, для успішного ведення якої потрібне усвідомлення того, що все минуще й матеріяльне розпадається, а вічним залишається лише те, що ти прищепив матерії, те, що є в тобі, тобто дух.

Насправді видатні люди – ті, що залишили по собі великі мистецькі, наукові, культурні, політичні чи інші досягнення, – були реалістами.

Сумними й наївними є ті особи, які ціле своє життя витрачають на накопичення скарбів і задоволення. Це правда, що нагромадження майна, збагачення, праця вдень і вночі мають сенс, якщо не перетворилися на самоціль.

Якщо твоя мета полягає в тому, щоб поширювати серед людей духовні цінності і допомагати ближнім, якщо ти щодня й щоночі працюєш та вчишся, щоб ділитися здобутими багатствами й знаннями з іншими, то в такому разі ти – зріла людина.

Є сенс збирати, якщо прагнеш віддавати. Тільки те, що віддаєш, навіки залишається твоїм.

Натомість те, що ти назбирав для себе, знищить час, хвороби й смерть.

Щоранку й будь-якої миті життя слід приймати труднощі, лиха, страждання, завдання та зусилля, які випадають на твою долю.

Щовечора треба з утомленими руками й повністю виснаженим розумом лягати до ліжка, щоб здобути нові сили для виконання завтрашніх завдань. Інакше кажучи, треба бути спортивно налаштованим до життя, як духовно, так і фізично.

Потрібно постійно поліпшувати свою форму, щоб могти перетворювати свої хрести на нові твори культури, на скарби для інших, на працю задля побудови ліпшого світу.

Щоранку треба починати день молитвою, а потім невпинно єднатися з джерелом усякої енергії – з Богом. Щодня слід брати до рук Святе Письмо й читати слова, які зміцнять тебе та додадуть сил долати труднощі, переживати втрати, знову й знову докладати зусиль і зупиняти руйнування світу.

Щодня треба знайти якийсь влучний вислів, почитати добру книжку, вислухати пораду мудрої людини, якийсь час уважно вдивлятися в Христовий хрест і прийняти власний.

Життя буде прекрасним, якщо проживеш його, докладаючи зусиль і працюючи, роздумуючи та постійно вдаючись до нових ініціатив.

Життя буде прегарним, якщо житимеш для інших, якщо хоча б комусь одному витреш сльози, якщо когось чимось обдаруєш, підтримаєш, комусь укажеш правильний шлях.

Життя буде чудовим, якщо в те, що робитимеш, вкладатимеш душу й залишиш його наступним поколінням, щоб черпали з твоїх досягнень натхнення та силу.

Хрест є знаком того, що ти не боїшся жити та досягнеш успіху. Тільки під цим знаком переможеш.

Нехай Бог благословить тебе на твоєму хресному шляху.

24.09.2023

Намагатися задовольнити свої потреби ознака егоїзму?

Егоїзм справедливо вважають причиною гріховності людини. Нам дійсно треба зректися самих себе, про що говорить Біблія, і служити Богові та людям. 

У спадщину від Адама та Єви нам дісталася схильність на центральне місце замість Бога ставити себе. Звичайно, це серйозна проблема, якщо ми заперечуємо Бога як нашого Творця, а самі Його творіння займаємо престол Божий, покло...

Думай позитивно

Запрошую тебе сьогодні поглянути разом зі мною на дійсність віри в житті. Вірити – означає здобути те, у що віриш. Нічого в житті не здійснюється без віри. Чим сильніше віриш, тим швидше досягнеш того, чого прагнеш. Що це означає?

Якщо хочеш купити будинок, мусиш мати в голові його образ. Якщо бажаєш придбати автомобіль, то, перш ніж зробити це, уявляєш собі, як він виглядатиме....

Живи інтенсивніше

Живеш. А що це для тебе означає – жити? Можливо, жити довше, краще, з більшою користю, повноцінніше. Одна з хорватських приказок твердить: «Справжні майстри життя живуть не довго, а інтенсивно».

Життя неможливо продовжити навіть на секунду. Життя не залежить від тебе. Ти перебуваєш у руках Того, хто має владу над життям і смертю. І навіть якщо дуже старатимешся та бе...

Шлях до Покаяння: Спрямованість та Милість Бога

Покаяння є важливим аспектом християнської віри. Відкриття своїх гріхів перед Богом і намагання виправити своє життя - це перший крок на шляху до духовного відновлення. У цій статті ми розглянемо, з чого почати процес покаяння та питання про прощення і милість Бога.

1. Розуміння своїх гріхів

Першим і важливим кроком до покаяння є розуміння своїх гріхів і виз...

Вірність та Довіра: Роль Псалмів у Християнському Житті

Псалми, ця збірка поетичних творів в Святому Письмі, мають особливе місце в християнському житті. Їхні слова виражають палке прагнення до Бога, вибори та підтримку в тяжкі часи. У цій статті ми розглянемо, як псалми допомагають християнам знайти вірність та довіру в Бога під час життєвих випробувань.

1. Вираження Емоцій і Потреб

Псалми стали підставою для ви...

Життя – це боротьба проти темряви

Можливості людського пізнання обмежені. Ми усвідомлюємо лише якихось тридцять відсотків навколишньої дійсности, а все решта – понад сімдесят процентів – залишається прихованим від нас, зануреним в океан несвідомости. Те, що охоплює наша свідомість, нагадує вершину айсберга, яка видніється над поверхнею моря, тимчасом як більша частина льодяної гори схована під водою. Ми чимало пізна...

Поспішні слова

«Я часто каявся у своїх словах, але ніколи у своїй мовчанні». Ці слова належать римському історику Публію. Мовчання – це правильний вибір у ситуації, коли недобрі слова готові зірватися з твоїх вуст. Тільки душа, яка знає, що таке мовчання та спокій, може почути біль та страждання іншої. Якщо ми не будемо виділяти час на наповнення свого серця Святим Духом,...

Вільна воля і приречення

Згадавши про те, що люди мають «вільну волю», тобто можуть змінити хід речей у своєму житті, варто зауважити, що Бог знає те, що станеться, знає майбутнє. І з огляду на це багато хто задається питанням: «Чи означає це, що Бог знає як вчинить кожна людина і знає її майбутнє рішення? Як же тоді «свобода волі», якщо все вже зумовлено і відомо Богові?» – Сп...

8 прикладів підбадьорень, які підбадьоренням не є

У одні вихідні я відчувала стрес від того, що намагалася догодити одночасно своєму чоловікові та дітям. Я була дуже зосереджена на настроях мого чоловіка і тому, що він робив неправильно.

Я відчувала, що мій чоловік був особливо дратівливим. Він досить різко говорив про те, що йому потрібно було зробити щось у гаражі та розібратися ще з якимись справами. У цей час я також дуже хотіла ...

6 духовних небезпек у телефоні, про які потрібно знати

Якщо у вас є смартфон, то на кінчиках ваших пальців більше сили, ніж ви, мабуть, усвідомлюєте. Наприклад, ваш телефон потужніший, ніж технологія NASA, яка дозволила висадити людину на Місяць.

Або порівняйте перший жорсткий диск, з розміром сховища в 5 мегабайт, і вагою в кілька тисяч фунтів із сучасним смартфоном, навіть із найдешевшим, у якого об'єм сховища як мінімум у 6000 разі...