Четвер 18 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

5 помилок, що викликають у матерів почуття провини

До того, як я стала мамою, я вважала термін «материнське почуття провини» просто безглуздим. Чому всім цим чудовим мамам спала на думку думка, що вони недостатньо хороші?! Адже очевидно, що вони були обрані найвищим провидінням стати матерями дітям, даним їм Богом! Тож звідки береться така проблема?

Ха-ха-ха... це натяк — тепер і я борюся з материнським почуттям провини.

У той період, коли ви виношуєте дитину і поринаєте у світ виховання дітей, ви дізнаєтеся, що існує стільки ж думок та методик, скільки людей у ​​цьому світі. Спочатку це мене шокувало! Вже починаючи з вагітності та пологів, мами мали сформовану думку (і люто її відстоювали) про найнеоднозначніші речі. Природні пологи чи кесарів розтин? У лікарні чи вдома? Грудне вигодовування чи молочні суміші? Сповилювати чи ні? Спати малюкові у своєму ліжечку чи з мамою? До того ж, напевно, найнезрозуміліше з усього перерахованого — фруктове та овочеве пюре чи цілісні фрукти та овочі за методом Baby-led Weaning?

Через недосвідченість я вважала, що материнське почуття провини — абсурдне, хоча в якомусь сенсі я мала рацію. Оскільки ви були надприродно обрані стати батьком своєї дитини, ви ідеальна мама для свого малюка. Однак, куди б ви не звернулися, ви зіткнетеся з деякими серйозними помилками, що зачаїлися в найвидніших місцях материнських блогів, у доброзичливих коментарях і навіть у добре обґрунтованих думках, через які вірити в суверенітет Бога стає трохи складніше, ніж я спочатку думала.

Помилка №1: Ви можете бути ідеальним батьком

Скажіть разом зі мною: ІДЕАЛЬНИХ БАТЬКІВ НЕ ІСНУЄ. Трохи голосніше, щоби почули всі!

Ви грішники. Я грішниця. Кожен з батьків, що коли-небудь ходив цією землею, був грішником. Яка втіха! Ви у хорошій (або поганій, дивлячись як на це подивитися) компанії! Це означає, що ви не зможете ідеально виховувати дітей, незважаючи на те, що можна побачити у стрічці Instagram чи Facebook.

Щодо мене, то я — велика мрійниця і невиправна оптимістка. Я не вмію правильно розраховувати час на речі, які я хочу зробити. У цій сфері мене найбільше мучать мої власні плани. Я хочу проводити з дитиною різні заняття, радувати її, давати їй повноцінне харчування, наскільки я здатна, але я маю зупинитися і запитати себе, для кого я насправді це роблю.

На жаль, я зі своїми намірами витрачаю на це дуже багато часу.

Отже, я дозволяю вам (і собі) відмовитись від помилки про ідеальне виховання дітей. Запитайте Бога, що Він хоче, щоб ви робили протягом дня, як мама, і робіть це. Коли ви зазнаєте невдачі (а так воно і буде), заспокойтеся в Його спокутній благодаті і вірте, що Він є Господом над усім.

Помилка №2: Все потрібно робити «правильно»

Так, так, так, буде добре, якщо ви виховуватимете дітей правильно.

Хоча є один нюанс: ніхто не знає, що таке правильне виховання.

У нашій культурі не прийнято опротестовувати міфи, що й дозволяє їм жити далі. Материнство — дуже багатозначне та суб'єктивне. Звичайно, воно часто стає важливою частиною нашої ідентичності, що є ще одним фактором, що ускладнює. Додайте до цього кілька модних кампаній (наприклад, «мами за грудне вигодовування», «не годуйте дитину, поки вона сама не захоче»), і ви отримаєте прекрасний правдоподібний міф про те, що є лише один «правильний» спосіб робити будь-що.

Дозвольте мені тут і зараз розвінчати цей міф для вас. Кожна дитина унікальна і неповторна... як і кожна мама! Немає «правильного» шляху. Єдине, що потрібне вашій дитині - це їжа, любов і догляд. Який би метод ви не вибрали для поповнення цих потреб, у рамках безпеки, все буде правильно. Так що припиніть порівнювати та відпочиньте, знаючи, що Бог вибрав ВАС бути мамою вашої дитини, і Він дав ВАМ мудрість та силу, необхідні для прийняття рішень щодо вашої дитини та за неї.


Помилка №3: ​​Якби ви більше намагалися, ваша дитина не мала б цих проблем

Не заглиблюючись у широкомасштабні дискусії про природне й навмисне виховання, я хотіла б, щоб ви перестали себе зводити через будь-які проблеми, які можуть виникнути у вашої дитини, будь вони фізичними, емоційними чи душевними.

Ця помилка особливо обтяжує, тому що ми знаємо, що, як батьки, ми маємо найбільший вплив на наших дітей. Це захоплює, і лякає. Однак не дозволяйте цій обставині навіяти вам брехню про те, що ви контролюєте свою дитину.

Так само, як немає провини Бога в тому, що ми грішимо, також немає вашої провини, коли грішить ваша дитина. Ваша дитина вирішила грішити. Ваша робота — наставляти і дисциплінувати свою дитину, коли вона (або вона) грішить, хоч би як це виглядало в очах ваших рідних. Ось у чому відмінність.

Ми не можемо змінити минуле. Ми можемо впливати лише на те, як ми діємо і реагуємо в сьогоденні, що, як ми сподіваємось, вплине на майбутнє.

Коли ви почуваєтеся пригніченими через проблеми своєї дитини, зупиніться і помолитеся. Бог любить вашу дитину (навіть більше, ніж ви самі). Тільки Він змінює серця та уми. Передайте своїх дітей у Його руки і попросіть, щоб Він дав вам мудрість щодо того, як стати такою мамою, яка потрібна вашій дитині сьогодні.

Помилка №4: Успіхи вашої дитини - пряме відображення вас

Ця помилка походить від попередньої, і вона не менш руйнівна. Коли ми беремо на себе відповідальність за роботу, яку Бог виконує в чиємусь житті (навіть у житті нашої дитини), ми наповнюємося гордістю. У нашу голову стрімко приходять думки про те, що ми можемо впоратися і без Божої допомоги (помилка), і ми продовжуємо покладати на наших дітей очікування щодо самореалізації та бездоганності, які в них не закладені.

Наші спроби спроектувати на наших дітей свої надії та мрії стають для них нищівним тягарем, який вони не повинні нести.

Хіба було б добре, якби наші діти відповідали тим шаблонам, які ми хочемо їх вписати? На щастя, вони у них не вписуються! У Бога для них (і для вас) є плани більші та кращі!

Помічайте їх успіхи, не приписуючи собі заслуг.

Ваші діти дано вам у борг на короткий час.

Визнайте, де ви взяли на себе відповідальність за роботу Бога! Моліться та поверніть Йому своїх дітей. Попросіть допомоги подивитися на них, як на Його дітей.

Помилка №5: Вам слід прислухатися до кожної поради чи зауваження, які вам зустрічаються

Непрохане зауваження або думка, хоч і викликає роздратування в найсприятливіших обставинах, але новоспечену маму може зовсім спантеличити.

Погані поради та марні коментарі є всюди, чи виходять вони від мами-блогера, добромисної пані в церкві чи вашого власного батька. І, з якоїсь причини, вони просто завдають ударів вашому вибору виховання і вашим дітям. Це може бути тому, що ми все ще одержимі тим, щоб робити все правильно.

Мені здається, що я дечому навчилася на власному досвіді сприйняття непроханих зауважень. Я намагаюся залишатися прихильною, зацікавленою та послужливою по відношенню до інших мам.

Я не ідеальна у цьому.

Я знаю, що, мабуть, і сама робила заяви з погано прикритими припущеннями, які могли бути образливими, але бажаю виявляти благодать іншим, і сподіваюся, що вони виявлять її мені.

Господи, навчи мене допомагати, а не ображати інших матерів чи батьків! Нехай мої слова та дії будуть наповнені Твоєю істиною та благодаттю.

«Материнське почуття провини» — гірше не вигадаєш.

Виховання саме по собі вже досить важке заняття і без зайвого почуття провини за дрібниці, що виникають у процесі. Отже, дозвольте мені ще раз нагадати вам — ви були самим Богом обрані, щоб стати батьком своєї дитини, а це означає, що ви ідеальна мама для свого малюка.

Все, що залишилося,—це молитися Богу за мудрість, благодать, терпіння і проникливість, поки Він працює у вас і через вас заради вашої дитини!

19.10.2023

Підтримуйте мир у своєму домі

Щасливі ті сім’ї, в яких панує любов, розуміння і мир. Надіємося, що ваша родина належить до таких. Але, на жаль, надзвичайно багато сімей не відповідають цьому опису і є розділеними. Чому так стається? У цьому розділі ми обговоримо три причини. У деяких сім’ях не всі сповідують одну й ту ж релігію. В інших – діти можуть бути від різних батьків. Ще в інші сім’ї розділенн...

Причина для роздумів

«Будьте ж виконавцями слова, а не тільки слухачами, які самих себе обманюють» (Як. 1:22), – от, напевно, одна з головних причин, чому попри величезну кількість літератури присвяченій сімейній тематиці, безліч статей, різноманітні Інтернет-ресурси та цілу армію консультантів, більшість з яких радять цілком корисні речі, кількість розлучень стрімко зростає.

А ...

Разом зустрічати старість

З віком ми дуже змінюємося. Фізичні немочі підривають наші сили. Глянувши в дзеркало, помічаємо, що з’являються нові зморшки, що сивіє волосся, можливо, що й самого волосся стає менше.

Часом може зраджувати пам’ять. Коли діти одружуються, а також коли з’являються внуки, ми розвиваємо нові взаємини. Для декого вихід на пенсію означає зміну ритму життя.

Факти...

Захищайте сім’ю від шкідливого впливу

Ваш син збирається йти до школи, а надворі злива. Що ви робите в такій ситуації? Чи дозволяєте йому бігти без жодного захисного одягу або парасольки? Чи, може, ви його так вдягаєте, що йому аж важко порухатись? Звичайно, ви не робите ні того, ні другого. Ви даєте йому те, що потрібно, аби він не змок.

Подібно батьки мусять знайти відповідний спосіб захисту своєї сім’ї від зливи ...

Проблеми та способи їх подолання в сім'ї в світлі Біблії

Сім'я є основою суспільства, але не завжди життя в ній протікає гладко. Є різні проблеми, які можуть виникнути в сім'ї, але важливо знати, як їх подолати, особливо в світлі Біблії.

Непорозуміння - це одна з найбільш поширених проблем у сім'ї. Важливо розуміти, що кожна людина має свій унікальний характер, думки та погляди на життя. Але саме тому ми повинні бути терплячими, поважати думк...

Виховуйте дитину змалку

«Діти – спадщина Господня», – з вдячністю вигукнув один батько близько 3000 років тому (Пс. 127:3). Справді, радість батьківства є цінною нагородою від Бога, і її може отримати більшість одружених людей. Однак, люди, які стають батьками, швидко з’ясовують, що, окрім радості, батьківство приносить із собою відповідальність.

Особливо сьогодні вихов...

Чоловік і покора жінки

Багато християнських чоловіків добре знають і пам’ятають, що у Святому Письмі написано: «Жінки, коріться своїм чоловікам, як Господеві, бо чоловік є голова жінки, як і Христос глава Церкви, і Він же Спаситель тіла. Але як Церква підкоряється Христу, так і жінки своїм чоловікам у всьому» (Еф. 5:22-24), але дуже скоро перескакують, наче не помічаючи: «Чоловіки...

Яким має бути порядок пріоритетів у сім’ї?

Біблія не викладає порядок пріоритетів у сімейних відносинах. Проте, ми можемо звернутися до Священного Писання, щоб знайти загальні принципи для розставляння пріоритетів у наших сім’ях. Поза сумнівом, Бог перебуває на першому місці. Второзаконня 6:5 свідчить: “Люби Господа, Бога твого, усім серцем твоїм, і всією душею твоєю і всіма силами твоїми“. Усе в нашому серці,...

Моменти сімейного поклоніння

Часто під час родинних обрядів батьки стикаються з питанням: "Які ще теми можна обговорити з дітьми?" Заради своєї роботи, служіння або дому часу часто не вистачає, щоб придумати нові ідеї для сімейних вечорів. У таких випадках, рекомендується ознайомитися з цією книгою. В ній Сергій Сологуб подав цікаву та пізнавальну інформацію для всієї сім'ї. Під час читання відчувається глибо...

Як говорити з дітьми про війну в Україні

Минулого тижня мені, як батькові, довелося зробити одну з найскладніших речей: поговорити з моїми дітьми на похмуру тему. У цьому випадку про війну.

Такі розмови складні, але важливі. Хтось у будь-якому разі знайомитиме наших дітей з боями та насильством. Найкраще, якщо це будемо ми, тому що ніхто не перетворить розмову про війну на розмову про Ісуса краще, ніж ми.

Нижче про...