Неділя 14 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

25 домашніх справ, які розкриють дітям цінність праці

Уминулих вихідних моя сім'я, що складається з чотирьох людей, прибирала гараж. Це була моя улюблена частина дня.

Давайте прояснимо — прибирання в гаражі часто мало кого тішить. Якби я цим займалася з маленькою дитиною, або з примхливими дітьми, або почала б цим займатися, будучи роздратованою, це могло легко призвести до розчарування, крику чи перерв у роботі. По суті, ми з чоловіком зрозуміли, що найчастіше краще займатися такими проектами поодинці, щоб не наговорити неприємних слів, про які потім шкодуватимемо.

Тим не менш, минулими вихідними всі четверо присвятили дві години розхламленню, прибиранню та реорганізації гаража. Ми всі отримали величезне задоволення не лише в тому, що наводили лад у хаосі, а й у тому, що робили це разом. Було приємно відновити та покращити наш власний маленький куточок для творчості.

Коли ми з молитвою і терпінням працюємо разом із нашими дітьми, нам не треба багато говорити, щоб пояснити, що те, що ми робимо, — це добре. Вони самі бачать це. Але іноді доречний коментар чи пояснення може допомогти нагадати їм – і нам – про чудову цінність добре виконаної роботи.

Ось кілька ідей для початку.

1. Складіть взуття. Слава Богу за наше взуття, за наші ноги, за нашу здатність ходити, бігати та танцювати.

2. Зберіть іграшки. Радійте, коли граєте, коли щось уявляєте, і всьому, чого ви навчаєтеся, коли проводите час зі своїми друзями. І радійте з того, що Бог є Богом порядку, і що ми відображаємо Його образ, коли наводимо порядок у нашому просторі.

3. Винесіть сміття. Нагадуйте один одному, що бруд, сміття та гріх необхідно регулярно видаляти з нашого життя.

4. Накрийте стіл. Радуйтеся, тому, що Бог вас забезпечив і їжею, і сім'єю, в колі якої ви її їсте.

5. Заберіть зі столу. Будьте вдячні за вірного Бога, який дає нам наш хліб насущний.

6. Протріть пил із плінтусів. Плінтуси, як і багато інших речей, які ми протираємо, свідчать про Боже достаток. Ми не потребуємо додаткових речей, які роблять наш будинок будинком. Однак Бог все одно їх дає. Подякуйте Йому.

7. Витріть розлиту рідину. Цей випадок часто викликає емоції: винуватець почувається збентеженим і засмученим, батько може відчувати роздратування, інші діти в будинку, які стали свідками події, можуть відчути свою перевагу. Не поспішайте: виправляйте неправильні стосунки в кожному, будьте щедрі на вибачення, не переставайте виявляти милосердя, прощаючи гріхи та помилки.

8. Розвантажте посудомийну машину. Слава Богу за складні технології у побутових приладах, які значно полегшують нам тягар повсякденного життя.

9. Сходіть за продуктами. Будьте вдячні кожному, від фермера до водія вантажівки та касира, хто працює за Божим провидінням, щоб забезпечити нас їжею.

10. Заправте ліжко. Це може бути складно, бо ну навіщо нам заправляти ліжка? Увечері ми знову все звалимо до купи. Можливо, найкраща відповідь полягає в тому, що іноді нам слід слухатися без розуміння і навіть без згоди. У цьому випадку ми упорядковуємо свій простір, щоб показати свою повагу тому, хто нас про це попросив.

11. Заберіть під ліжком. Тільки коли ми виносимо на світ те, що було в темряві, ми можемо бачити це досить ясно, щоб з ним розібратися.

 

12. Складіть речі після прання. Першим фізичним даром Бога людині був одяг; без покриття ми б стали насмерть. Захоплюйтесь щедрістю нашого Батька, тому що ми можемо вибирати різні кольори та стилі одягу щодня!

13. Висмикніть бур'яни. Це може бути ілюстрація до багатьох життєвих уроків — зверніть увагу на бур'яни, які з'являються у дружбі, шкільних заняттях, наших духовних навчаннях або в тому, як ми проводимо час. Виберіть те, що вам підходить.

14. Помийте машину. Коли прибирання в будинку вас обтяжує, вимийте автомобіль і пропилососьте салон усередині. Це швидший спосіб створити чистий простір для всієї родини. Поговоріть про те, як Бог створив порядок із хаосу, і які почуття викликає чистота, яка вас оточує.

15. Подбайте про свійських тварин. О, що за привілей мати можливість дбати про прекрасних тварин, створених Богом. Прославте Його!

16. Позначте підлогу. Пам'ятайте про наслідки гріхопадіння і дякуйте Богові за те, що Він видалив наші гріхи.

17. Повісьте рушники у ванній кімнаті. Розвивайте навички управління, дбаючи про фізичні речі.

18. Полийте рослини. Помилуйте красою листя і квітів, складністю кореневої системи і тим, як Бог повністю влаштував рослини для перетворення вуглекислого газу назад в кисень.

19. Вимийте або просушіть посуд. Ця робота, що виконується разом з дитиною (або коли діти займаються нею разом), є чудовим приводом для розмови. Мило і вода – це чудова ілюстрація того, що ми обмиті від гріха, але ще більша користь від миття посуду – це спокійно проведений час разом. Не поспішайте.

20. Згрібайте листя, приберіть сніг або покосіть газон. Обговоріть благословення творіння і наш обов'язок піклуватися про нього.

21. Приготуйте просту їжу. Подякуйте Богу за нашу постійну залежність від їжі, яка є відображенням нашої регулярної потреби в Його духовній їжі.

22. Випікайте печиво. Більше достатку - Бог дає нам не лише обід, а й десерт! Насолоджуйтесь Його добротою.

23. Очистіть ванну. Ведіть боротьбу проти мікробів, які викликають у нас хвороби. (Джим Маллінз, який першим звернув мою увагу на це, написав цілу статтю про високу значущість санітарних робіт.)

24. Придивіться за молодшими братами та сестрами. Пам'ятайте, що Бог створив усіх на Свій образ. Турбота старших дітей – це один із відчутних способів, яким Він любить і опікується молодшими дітьми.

25. Вигуляйте собаку. Радійте безлічі дарів, які дає Бог: можливості перебувати в творінні, займатися спортом поруч із домашньою твариною і, можливо, спілкуватися з сусідами, і все це одночасно.

Цей текст містить поради щодо проведення різних господарських справ у побуті, а також наголошує на важливості вдячності перед Богом за різноманітні блага і можливості в нашому житті. Це своєрідна підказка або нагадування про те, як можна практикувати вдячність і добрі відносини в родині, а також яким чином побутові справи можуть бути сприйняті як благословіння від Бога.

19.10.2023

Докори та причіпки – що з ними робити?

У сімейному житті деяких подружжя є повсякденністю постійне відстеження дій коханої людини, але не просто контроль, а контроль керуючий, що помічає навіть найдрібніші недоліки і відразу вказує на них. Причому заув...

Сімейне щастя – секрети його здобуття

У людей різні характери, різноманітні смаки та різні потреби, проте одна річ є важливою для всіх - це поняття любові. Всі мають бажання любити, але зрозуміння цієї чудової якості людської душі може бути не завжди однозначним. Сучасні засоби масової інформації, такі як фільми, нові підходи до освіти та реклама, можуть розглядати любов як задоволення лише фізичних потреб. Це веде до певних соціол...

Секрет щасливого подружнього життя

Щоб мати щасливе подружнє життя, тобі потрібно виконати лише два правила.

Правило №1

Дочекайся Дружини від Господа! (Не поспішай з вибором, слухай серце. Якщо воно каже: "З нею ти зможеш поділитися всім, що є у тебе на серці", значить це саме ВОНА, Дружина від Господа!) Правило №2 Коли Господь подарує тобі Дружину,

забудь

своє "Я"! Тепер є "МИ", більше того, є "В...

Нехай наші дочки будуть мудрі щодо домашнього насильства

Саме таку фразу багато батьків говорять дочкам про можливе насильство в сім'ї. Ці слова здаються такими вагомими і значущими, тому що звучать як простий і водночас жорсткий захист. Ну і звичайно, тато, який так говорить, виглядає героєм.

Якщо твій майбутній чоловік колись тільки торкне тебе пальцем, одразу кажи мені, я його вб'ю.

Однак да...

Як дізнатися про волю Божу про супутника життя?

Весілля було пишним, веселим і багатолюдним. Усміхнена, щаслива молода пара, багато молоді, музичні колективи, хори, рясне частування - все говорило про те, що все гаразд і чудово. Піднесений настрій усіх присутніх відображав благословення Бога на нареченому та нареченій.
Відомий і всіма шанований проповідник благословив їх від імені Бога і церкви в той урочистий момент, коли м...

Господи, допоможи мені любити моїх батьків

Розмовляючи з іншими, подібними мені, дітьми, що подорослішали, я помітила одну конкретну фразу, яка мелькає все частіше.

«Я люблю своїх батьків, але фізична дистанція між нами серйозно позначилася на наших відносинах».

«Я люблю своїх батьків, але не знаю, як з ними розмовляти, коли ми надто сильно розходимося у думках».

«Я люблю своїх...

Христианська сім'я: Поділ емоцій та віра вдвох

Вступ: У християнській сім'ї муж і дружина призначені служити один одному в дусі кохання та віри. Хоча у Біблії чоловік називається головою сім'ї, це не означає відсутність взаємодії та слухання дружини. Ця стаття розгляне роль мужа у слуханні дружини, розумінні її емоцій та бережливому ставленні до неї.

Слухання і розуміння: У християнському ...

Біблійний погляд на сім’ю

 

І. Інститут шлюбу встановив Господь Бог

Термін “одружуватися” в Старому і Новому Завітах перекладається наступними словами і поняттями: “бути паном”, “узяти дружину”, “звеличити” або “прославити” жінку, “вступити в завіт”, “жити разом”, “виконати обов’язк...

Божий задум про створення сім'ї та її роль у житті людини

Християнська сім'я є одним з найважливіших елементів християнського життя. Біблія розповідає про Божий задум створення людини на своє подобу та про те, як він створив сім'ю як місце, де люди можуть жити разом в любові, згоді та співпраці. Сім'я має велике значення у формуванні моральних та духовних цінностей, а також у вихованні наступного покоління.

Згідно з Біблією, Бог створив чолові...

Чоловік із 31 глави Приповістей

чудовому Божому провидінню було завгодно, щоб в англійській мові саме слово «чоловік» («husband») містило свідчення про те, яким має бути його заняття. Чоловік це той, хто займається землеробством (husbandry) або обробітком ґрунту. Він, подібно до досвідченого садівника, вирощує свою дружину і доглядає її так, щоб вона розквітала.

Щоправда, слід остерігатися на...