Четвер 18 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

З БОГОМ ДЕНЬ ЗА ДНЕМ

«У всіх шляхах твоїх пізнай Його, і Він спрямує стежки твої»
(Прип. 3:6).
Я і мої четверо братів і сестер завдавали чимало клопоту нашій мамі.
Варто нам зібратися разом, як незабаром ми бралися сперечатися і сваритися через що завгодно. Нерідко мама, прибігши з кухні на крик і шум, урочисто оголошувала:
— Діти, поводьтеся добре! Не забувайте, що Бог дивиться на вас!
І я пам'ятаю, як молодші, задираючи голову і показуючи пальцем на стелю, питали:
— Як же Він може побачити нас через дах?
Усі сміялися, і досі я згадую цю дитячу безпосередність із посмішкою.
Але ми, дорослі, теж часто поводимося по-дитячому наївно. Нам здається, що деякі речі Бог бачить, а інші не звертає уваги.
Більш того, ми припускаємо, що деякі місця Бог не відвідує, що, звичайно, неможливо, тому що Бог всюдисущий і всезнаючий.
Ми поводилися б зовсім інакше, якби насправді усвідомлювали, що кожної миті перебуваємо в присутності всевидящого Бога.
Ми входимо до храму з повагою, тому що вважаємо, що Бог присутній там, у стінах храму ми утримуємося від розмов на деякі теми, гучного сміху, проте, опинившись зовні, робимо і говоримо те, на що не наважуємось у храмі. А в чому ж різниця? Хіба Бог не перебуває і всередині, і ззовні?
Насправді ми щохвилини присутні як би в храмі, тому що Бог знаходиться поруч, де б ми не були і що б не робили. Мудрий той, хто прославляє Бога у всіх своїх справах та словах. Один літній пастор якось сказав мені:
— Думаю, сміюся і дихаю завдяки Богу, завдяки Йому я такий, який
є. Бог – це моє життя.
Наше життя було б зовсім іншим, якби така фраза стала нашим духовним гаслом. Все було б інакше, тому що «Спаситель,
який живе в нашому серці, робить Свою силу нашим надбанням. Істина стає нашим багатством. Жодна неправда вже не знаходить місця в нашому житті» (Е. Уайт. Свідчення для Церкви, т. 7, с. 71).
Як шкода, що багато молодих людей плутають благоговіння з формалізмом! Ти можеш мовчати в храмі, але твої думки при цьому можуть блукати там, де не слід, і благоговіння в тобі не буде. Благоговіння - це стиль життя, при якому ти розумієш, що ми кожну мить перебуваємо в присутності Бога.
Проси Бога, щоб Він дав тобі здатність постійно ходити в Його присутності, у справжньому дусі благочестя.

Чому вчить Біблія — Досліджуючи Писання

Що християнин повинен знати про Біблію? Вивчати Біблію необхідно, покладаючись на керівництво Духа Святого. Він наш Учитель, і ми повинні звертатися до Нього по допомогу (Івана 14:26, 16:13)....

Найбільша удача життя

Найбільший успіх життя - це здатність до радості. Глибока, стійка радість. Що йде на якийсь час углиб і спливає знову. Що б її не викликало! Дитина завжди здатна на щастя, і щаслива, коли грає, коли відчуває любов матері і любить її. А багато великих людей дуже стурбовані для щастя. Вони думають про завтрашній день (або про день вчорашній), про те, які нещастя були з ними або можуть бути, яких зо...

Зараз такий час

Зараз такий час, що дуже багато думок у людей, і на перший погляд якась каша виходить. Про те саме говорять: ²це Бог сказав", інші: ² Ні, це не від Бога". Третій каже: “я отримав свідчення від Духа”, четвертий: “а я нічого не отримав”.
Наш Батько щасливий, і радіючи сміється, дивлячись на своїх улюблених діточок, що копаються в пісочниці.
Ос...

ЧИСТОТА, ЯКА ВИХОВУЄТЬСЯ

«Для чистих усе чисто; а для опоганених і невірних немає
нічого чистого, але опоганені і розум їхній, і совість» (Тит. 1:15).
Двоє ченців ідуть стежкою. Ось вони сягають річки, яка перегороджує їм шлях. Річка неглибока, але швидка. Підійшовши ближче, вони бачать жінку, яка нерішуче стоїть біля самої води. Очевидно, що їй треба перебратися на інший ...

Не засуджуй

Одному старцеві сказали, що один із його учнів згрішив. Старець сазав:
- Велике зло зробив він і гідний за це покарання.
Пройшло кілька днів. З'явився до старця Ангол Господній і приніс із собою душу брата, засудженого ним, і каже йому: -
Ось той, котрого ти засудив, помер. Куди велиш тепер віднести душу його: у Царство Небесне чи на муку?!
Старець жахнувся.&n...

Роби добро, як умієш і можеш

У наш світ прийшла християнська мораль. Вона принесла з собою добро, кохання, співчуття. Люди все більше і більше прагнуть допомагати тим, хто від народження або через нещасний випадок безпорадний.
Для цих нещасних тепер будують спеціальні будинки-лікарні, притулки. Найчастіше кошти при цьому допомагають збирати релігійні суспільства та організації. І ось один із заснов...

Від себе не втечеш

Жила в одному поселенні людина - завжди всім незадоволена. Все довкола робили не те, і не так, навіть погода – і та була приводом побурчати. І він вирішив - якщо все навколо не так як треба - піду в ліс поживу в мисливській сторожці. Там точно людей немає - не буде кому дратувати мене - і я стану справжнім християнином.

І ось із твердим наміром він вирушив у ліс....

Молитви, що чує Бог

Давним-давно жив один святий старець, який багато молився і часто журився за гріхи людські. І дивним йому здавалося, чому це так буває, що люди до церкви ходять, Богу моляться, а живуть так само погано, гріха не убуває. «Господи,— думав він,— невже не прислухаєшся до наших молитов? Ось люди постійно моляться, щоб жити їм у мирі та покаянні, і ніяк не можуть.&nbs...

Про вдячність і щастя людини

Священне Писання закликає нас за все дякувати. Це те, чому ми повинні навчитися зараз – бо дякувати ми будемо віки віків. Як співають ангели і святі в Книзі Одкровення: “Благословення і слава, і премудрість, і подяка, і честь, і сила, і кріпкість Богові нашому на віки віків! Амінь” (Одкр. 7:12).

Ідея вічно дякувати здається невіруючим людям відразливою і смішною; і...

Валька

Так її всі звали. Чомусь не Валентина, ні Валя, ні більш ласкаво. А так, по-дворовому, як у дитинстві один з одним спілкувалися, так і залишилося за нею. Валька.

Якою вона була в дитинстві, юності та й у ранньому зрілому віці, я не знаю. Не знайома з нею була.

Сім'ї своєї не створила. Жила далеко на Уралі, а на пенсії перебралася до сестри. Уд...