Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

10 речей, про які я хотів би знати, коли був молодший

Одне з моїх найпристрасніших захоплень – навчати молоде покоління. Мені це подобається, тому що ті молоді люди, яких я наставляю, настільки прагнуть духовного спрямування, що вони практично витягують його з мене. Мені також подобається учнівство, тому що допомога іншим людям у тому, щоб стати успішними, приносить неймовірне задоволення.

Учнівство — це не лише проводити класи з вивчення Біблії чи допомагати комусь зрозуміти нудну духовну істину. Це вкладати ваше життя, ділячись мудрістю, яку ви набули за роки особистого досвіду. Це те, що робить батько чи мати для своїх дітей. Це те, що Павло зробив для Тимофія та для учнів у Коринті, Римі, Ефесі та Філіппах. Він сказав Римлянам: «Бо я дуже бажаю вас побачити, щоб дати вам певний дар духовний до утвердження вашого» (Рим. 1:11).

Я часто кажу хлопцям, яких навчаю: «Я хотів би знати ці речі, коли був у вашому віці» . Вони усвідомлюють благословення мудрої поради, яку одразу можуть застосувати на практиці. Якщо я зможу допомогти їм уникнути помилок скоєних мною, то вони зможуть перевершити мене і краще впоратися з роботою. Я хотів би, щоб моя стеля була б для них підлогою, щоб вони змогли піти далі.

Коли вони запитують мене про те, що я хотів би знати, коли мені було 30 років, то я ділюся з ними цими крихтами істини:

1. Ніколи не нехтуйте Біблією. Найгучніші голоси нашої культури говорять нам, що Біблія недоречна; деякі пробуджені проповідники закликають людей деконструювати свою віру і переписати Боже Слово, щоб воно підходило до сьогоднішнього викладу дійсності. Чи не слухайте цих деконструкторів. Мій перший наставник навчив мене харчуватися з Біблії щодня і це зробило мене міцним християнином, коли я навчався у коледжі. Дозвольте Слову Божому стати сталевою рамою у вашому житті.

2. Ніколи не приймайте рішення, не заручившись водієм Божим. Бог хоче скеровувати нас на кожному кроці нашого шляху. Чим ближче ви до Пастиря, тим краще ви будете чути Його голос, який говорить вам повернути ліворуч або праворуч. Не будьте необачні чи імпульсивні у своїх планах. Завжди перебувайте у молитві. Псалом 31:8 є гарантією від Господа: «Напоумлю тебе, наставлю тебе на дорогу, якою тобі йти; керуватиму тебе, око Моє над тобою».

3. Ніколи не дозволяйте вашим невдачам або недолікам перешкодити вам слідувати за мрією, що дається вам Богом. Ми всі схильні думати, що інші люди успішні, тому що вони сильніші або обдарованіші. Однак апостол Павло навчав нас, що Бог вкладає Свою надприродну силу у звичайні глиняні судини. Він сказав: «Коли я немічний, тоді сильний» (2 Кор. 12:10). Ваші обмеження – це просто можливість довести необмежені можливості Бога. Ніколи не зосереджуйтесь на своїх слабкостях – зосереджуйтесь на Його силі.

4. Взаємини є найважливішою річчю у житті. Світ нам каже, що життя полягає у гонитві за славою, грошима, майном, титулами, іграшками та сексом. Але я дізнався, що Бог хоче, щоб ми інвестували в людей — ось де ви знайдете найбільше задоволення. Матеріальні цінності що неспроможні дати тривалого задоволення і задоволення буває скороминущим. Наш Бог любить людей. Якщо ви хочете мати життя з надлишком, обіцяне Ісусом, зробіть Його пріоритети своїми.

5. Не поспішайте. Богу хочеться, щоб ви насолоджувалися життям. Коли я був молодший, то часто турбувався про плани Бога. Зрештою, я навчився того, як припинити непотрібну боротьбу. Я перестав намагатися форсувати події і довірився розкладу Бога, знаючи, що тільки Він може здійснити Свою волю. Це працює незалежно від того, чи молитеся ви про шлюб, кар'єру, служіння чи про будь-яке інше бажання. Не дозволяйте неспокійним думкам красти вашу радість. Спирайтеся на Псалом 36:5: «Надійся на Нього, і Він здійснить».

6. Не намагайтеся уникати будь-якої небезпеки. Християнське життя – це пригода. Це означає, що будуть ризики, складності та страшні моменти. Навчіться жити вірою. Кожен справжній послідовник Христа прийде на те місце, куди прийшов Петро, ​​коли Ісус покликав його з човна. Петро залишив свою зону комфорту та ступив на воду. Ви повинні зробити те саме. Мої найбільші помилки сталися, коли я дозволив страху задушити мою віру.

7. Нормально визнавати свої слабкості. Більшість із нас приходять до Христа у стані рабства; ми боремося з усілякими ранами та залежностями. Я нарешті зрозумів, що Бог ніколи не мав на увазі, щоб я розбирався з цими питаннями сам собою. Також, як ми дізналися з історії Доброго Самарянина, ми потребуємо людей, які перев'яжуть наші рани (Луки 10:30-37). Перестаньте намагатися виглядати досконалими та будьте скромнішими. Відкрийте своє серце іншим людям, визнайте ваші труднощі і прийміть справжнє зцілення.

8. Не нехтуйте своїми духовними дарами. Павло сказав Коринтянам: «Не хочу залишити вас, браття, у незнанні і про духовні дари» (1 Кор. 12:1). Але, на жаль, багато християн протягом усього свого життя так і не відкривають подарунки, дані їм Богом. Коли мені було 20 років, я виявив, що в мене був дар пророцтва, і я почав робити кроки і застосовувати його. Згодом цей дар продовжував розвиватися, і потім я почав виявляти та використовувати інші дари.

9. Оточіть себе мудрими радниками. Коли я був молодий, я був схильний думати, що старші люди були відсталими, а їхні поради недоречними. Через юнацьку гордість мене тягнуло до «крутих» людей. Але в результаті я зрозумів, що безглуздо ігнорувати мудрість, що приходить з сивиною. Так що навіть у моєму віці я навмисно намагаюся бути поряд з наставниками та мудрими друзями.

10. Залишайтеся наповненими Святим Духом. Найбільша помилка, яку ми можемо зробити, це намагатися прожити життя з порожнім бензобаком. Ніколи не намагайтеся слідувати за Христом, ґрунтуючись на власній силі. Дозвольте Святому Духу зміцнити вас. Шукайте близького спілкування з Духом, щоб ви змогли випробувати надприродний світ. І якщо в дорозі ви розумієте, що ваш бак спорожнює, - зупиніться, відпочиньте і заправтеся. Інакше вам нічого буде дати іншим!

20.10.2023

Чому вчить Біблія

I. ВСТУП.

Мама

Стародавня легенда свідчить, що одна дитина, яка ось-ось мала народитися, запитала Бога: - Мені казали
, що Ти відправлятимеш мене на Землю, але як жити такому маленькому і беззахисному, як я?
Бог відповів:
– Серед безлічі ангелів Я вибрав одного для тебе, і він на тебе чекає і буде тебе оберігати.
- Але скажи мені, тут на небі я не роблю нічого, тільки співаю і сміюся...

Притча Близькість сердець

Одного разу Вчитель запитав своїх учнів:

- Чому, коли люди сваряться, вони кричать?

- Тому що втрачають спокій, - сказав один.

- Але навіщо кричати, якщо інша людина знаходиться з тобою поряд? - спитав Вчитель. Навіщо кричати, якщо ти розсерджений?

Учні пропонували свої відповіді, але жоден із них не влаштував Вчителя. Зрештою він пояснив:

Справжні скарби – невидимі

Не дивіться «на видиме, а на невидиме, – каже святий Павло. – Бо видиме – дочасне, невидиме ж вічне» (2Кор. 4:18). Ця думка видається нам чужою, адже всі ми працюємо з тим, що тимчасове й матеріяльне. Вісім годин на роботі витрачаємо на те, щоб здобути якісь матеріяльні цінності. Зводимо будинки, купуємо одяг, взуття, їжу, тішимося, отримуючи...

БАЧИТИ КРАЩЕ

«Потім Варнава пішов у Тарс шукати Савла і, знайшовши його,
привів до Антіохії» (Дії 11:25).
Дослідження, проведене серед кількох сотень мільйонерів, показало, що всі вони мали щось спільне. Всі ці успішні чоловіки та жінки навчилися бачити в інших лише хороше та позитивне.
Прочитавши цю інформацію, я вважав її перебільшенням. Проте, читаючи інші книги з упр...

Притча Зеркало

Молода жінка скаржиться своїй мамі:
- Мамо, я вже не можу терпіти мого чоловіка. Він так змінився! Він перестав мене розуміти, не поважає і лається весь час. Мабуть, він мене розлюбив...

- Ну, а ти? Сама ти його поважаєш? Ти його розумієш? - Запитала мама.
- Ось ще! - Відповіла дочка, - Чоловіку можна злитися, а мені не можна? Як він ...

Секрет щастя

Небажання жити в наш час, на жаль, не рідкість. Це ненормальне явище існує у будь-якій країні світу, а до кінця XX століття, за статистикою, кількість самогубств зросла.

Зойк матері: «Як далі жити? Син став наркоманом. Я так мріяла про нього, він був моєю надією. Коли він народився, я була найщасливішою на землі, а тепер він перетворився на чудовисько, с...

Як стати блаженним

«Блаженні…» – самі цими словами розпочав Свою Нагорну проповідь Спаситель, вказавши на ознаки людей, які можуть стати блаженними. Тобто сама по собі людина, яка плаче, убога духом, лагідна чи гнана за правду ще не є блаженною. Проте за тих умов може стати блаженною, дійсно щасливою, бо ці умови відкривають людину до ...

Притча Осел

Одного разу осел упав у колодязь і почав голосно волати, закликаючи на допомогу. На його крики прибіг господар ослика і розвів руками - адже витягти ослика з колодязя було неможливо.

Тоді господар розсудив так: «Осел мій уже старий, і йому недовго лишилося, а я все одно хотів купити нового молодого осла. Ця криниця вже зовсім висохла, і я вже давно хотів її засипати і...

Троянда або верблюжа колючка

Людина, яка жила біля краю пустелі, посадив у своєму саду молодий рожевий кущ, який ще жодного разу не цвів. Довго він чекав, коли той нарешті зацвіте, але квітів все не було. І тоді садівник спитав рожевий кущ, чому він не цвіте.

- Чому я не цвіту? – здивовано перепитав кущ. - А чому, власне, я маю цвісти? Подивися довкола, ніхто не цвіте. Ось так...