Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Чому вчить Біблія

I. ВСТУП.

Якось хтось назвав Біблію “божественною бібліотекою”, і це справді так. Незважаючи на те, що ми вважаємо Біблію однією книгою, вона складається із шістдесяти шести різних книг. Усі вони, починаючи з Буття і закінчуючи Одкровенням, поділяються на дві основні частини: Старий Завіт та Новий Завіт. Перша частина, або Старий Завіт, складається з тридцяти дев'яти книг, а друга частина, Новий Завіт, – із двадцяти семи. Як правило, на початку кожної Біблії є зміст, де наводиться список усіх її книг та номери сторінок, з яких вони починаються.

ІІ. Хто написав біблію?

З людської точки зору, Біблія – це розповідь про Бога, яку записували понад тридцять шість авторів протягом приблизно 1600 років. Однак важливо пам'ятати, що писали вони під керівництвом Божим, тому вся Біблія божевільна. Простіше кажучи, Бог спрямовував та надихав обраних людей у ​​написанні кожного слова; ось що ми називаємо богонатхненням. Нижче наведено тексти Писання, які ясно вказують на те, що Біблія натхненна Богом.

“Бо ніколи пророцтво не було вимовлене з волі людської, але прорікали його святі Божі люди, будучи керованими Духом Святим” (2 Петра 1:21). “Все Писання богонатхненне і корисне для навчання, для викриття, для виправлення, для настанови в праведності, нехай буде здійснений Божий чоловік, до всякої доброї справи приготовлений” (2 Тимофія 3:16-17).

Отже, Біблія – це Слово Боже. Деякі стверджують, що вона лише містить слова Бога, маючи на увазі тим самим, що деякі частини Біблії божевільні, а інші – ні. Однак, хто може сказати, які саме частини натхненні Богом, а які ні? Після довгих років досліджень і досліджень ми дійшли висновку, що жодна людина не здатна дати відповіді на це питання, тому найкраще звернутися до Псалму 118:89: “На віки, Господи, слово Твоє затверджено на небесах”.

Крім того, важливо пам'ятати, що Біблія – це єдине письмове одкровення, дане людині Богом. Тричі Господь попереджає, що не можна ні додавати, ні забирати щось від Його Слова (останнього разу в Одкровенні 22:18-19).

ІІІ. Яка тема Біблії?

Незважаючи на те, що Біблія складається з 66 книг, загальна та основна тема всіх Писань – Ісус Христос. У Старому Завіті міститься багато пророцтв і пророцтв про пришестя Христа, однак Новий Завіт говорить про Його пришестя як Викупителя. Христос прихований у Старому Завіті і явлений у Новому Завіті, який оповідає про Його смерть, поховання, воскресіння і піднесення на небеса. Завершується Новий Завіт розповіддю про події, які очікують на планету Земля в майбутньому. Ісус Христос правитиме на землі протягом 1000 років, після чого настане “суд перед Білим престолом”. І, нарешті, буде створено "нове небо і нова земля". У Біблії представлена ​​історія людства від створення світу до нового творіння (Об'явлення 21-22).

VI. Які розділи є в Біблії?

Біблія – це розповідь про історію світу від початку (творення) і остаточно у майбутньому. Книга Буття говорить про створення світу, гріхопадіння, потоп і про виникнення Ізраїльського народу. У книгах з Виходу за Естер описується історія Ізраїлю; цей розділ закінчується періодом приблизно за 400 років до народження Христа. Книги з Іова за Піснею Піснею містять у собі чудову поезію та міркування про мудрість. Інші книги Старого Завіту, з Ісаї до Малахії, – пророчі. Вони містять слова Бога про стан Ізраїлю в різні періоди часу і про його майбутнє.

Новий Завіт починається з чотирьох євангелій, в яких йдеться про життя Господа Ісуса Христа. Книга Дій розповідає про християнство і його виникнення, розповідає про зародження Церкви і наводить свідчення навернення людей, які почули Благу звістку Ісуса Христа, включаючи історію Апостола Павла. Далі йдуть послання церквам та окремим людям, що містять у собі великі істини про християнську віру та практичні настанови для християнського життя. Книга Об'явлення дозволяє побачити відблиск майбутнього, події, які ще тільки мають відбутися в небесах, на землі і в пеклі.

V. ВИСНОВОК.

Отже, ця дивовижна Книга говорить про наміри Бога та стан людини, про шлях до спасіння, про смерть грішників та щастя віруючих. Доктрини Біблії святі, заповіді обов'язкові всім, історії правдиві, а рішення незмінні. Читайте Слово Боже, щоб набути мудрості, вірте йому, щоб отримати спасіння, живіть відповідно до нього, щоб перетворюватися на образ Христа. Світло Біблії вказує людині шлях, дає їжу для підкріплення, втішає і радість дає серцю. Біблія – це карта мандрівника, компас пілота, меч солдата та статут християнина. Вона говорить про відновлення відносин людини з Богом, вказує шлях у небеса та викриває брами пекла. Її головний герой – Христос, мета – наше благо, а кінець – слава Божа. Читайте її вдумливо, часто і з молитвою, бо це джерело багатства, вінець слави та задоволення душі. Вона винагородить старанну працю і засудить усіх, хто недбало ставиться до її священного вмісту. Це Книга Книг, Божа Книга, одкровення Бога людству.

18.10.2023

ВЕЛИКЕ ПИТАННЯ

«Коли я дивлюся на небеса Твої — справа Твоїх пальців,
на місяць і зірки, які Ти поставив, то що є людина,
що Ти пам'ятаєш її, і син людський, що Ти відвідуєш
його?» (Пс. 8: 4, 5).
Артур Шопенгауер, німецький письменник, вважається філософом-песимістом. Справді, його твори просякнуті безвихіддю та гіркотою.
Розповідають, що одного разу він си...

Справжні скарби – невидимі

Не дивіться «на видиме, а на невидиме, – каже святий Павло. – Бо видиме – дочасне, невидиме ж вічне» (2Кор. 4:18). Ця думка видається нам чужою, адже всі ми працюємо з тим, що тимчасове й матеріяльне. Вісім годин на роботі витрачаємо на те, щоб здобути якісь матеріяльні цінності. Зводимо будинки, купуємо одяг, взуття, їжу, тішимося, отримуючи...

Будь господарем у домі своєї душі

Якось до хати до святого вирішив зазирнути мандрівник. Приводом послужили, як він пояснив господареві, нечисті, погані думки, що долали його день у день. «Вони» заважали йому поринати у світлі помисли. У відповідь той лише сказав:
- Знайди мого учня. Він володіє готелем. Там ти знайдеш відповіді.
Мандрівник отримав чіткі вказівки, як знайти необхід...

Неправильні горщики

Прийшов до одного села гончар та й залишився там жити. Збудував майстерню, піч для випалу та лавку для продажу. Почав працювати. Ліпив все: і тарілки, і чашки, і горщики, і глеки, і глечики, і пляшки для вина - всіх можливих розмірів та форм. Люди раділи, заходили до крамниці і вибирали собі те, що їм потрібне.
З'явились і постійні відвідувачі, які заходили щодня. ...

Благословення та гнів Бога на царя Соломона

Біблія описує царя Ізраїлю Соломона, який був наймудрішим королем за всю історію. Проте, перечитуючи історію про нього нещодавно, я здобула нові знання про Божественний промисл. Я усвідомила, що в нашій вірі в Бога, щоб зрозуміти правду і поклонятися Богу, дуже важливо зрозуміти справжній Божий промисел. Далі я поділюся з вами своїми знаннями та здобутками.

Бог благословляє тих, хто р...

Двоє друзів та пастух

Двоє друзів заблукали влітку в горах. Вода у них закінчилася, і вони дуже страждали від спраги. Несподівано мандрівники вийшли до хатини пастуха, який виніс їм цебро чистої та прохолодної води. Вони зачерпнули по кухлі і почали пити. Один із друзів пив швидко й великими ковтками, а інший — маленькими, помалу, не поспішаючи.
Той, що пив маленькими ковтками, спитав ...

Про гріх

Гріх – це те, що відокремлює нас від Бога. Він породжує в нас почуття провини, сорому та страху. Гріх руйнує наші стосунки з Богом та іншими людьми. Коли ми чинимо гріх, ми втрачаємо нашу свободу, і стаємо рабами нашого тіла і наших пристрастей.

Але ми не залишені наодинці з нашими гріхами. Бог дав нам шлях до спасіння. Він дав нам Свого Сина, Ісуса Хри...

Мудрість: Шлях до осмисленого життя

Мудрість - це багатогранна та глибока якість, яка втілюється в нашому розумінні, досвіді та способі мислення. Вона визначається не тільки накопиченим знанням, але й здатністю мудро використовувати це знання в різних ситуаціях життя.

Мудрість дозволяє нам бачити глибше, відчувати ширше і розуміти більше. Вона надає нам можливість здійснювати свідомі вибори, знаходити гармонію і баланс ...

Притча Два струмки

Хлопчик років п'яти-шості, гуляючи з батьками лісом, побачив чистий струмок. Він напився чистої води, а потім, заради забави, взяв у руки гілочку і почав каламутити воду в струмку. Дно струмка було мулистим, і тому на поверхню відразу піднявся пісок, опале листя і, колись прозора вода стала непридатною для пиття.

А десь високо в горах інший хлопчик також бавився з гірським ...

Істинний щасливець

Один учитель, знаменитий своїми знаннями, довго і старанно благав Бога показати йому таку людину, від якої він міг би дізнатися прямий шлях, що зручно веде до Неба. Одного разу, коли він, перейнятий цим бажанням, старанніше за звичайне засилав молитви, йому здалося, що чує голос згори, що наказує йому вийти з келії до церковного притвору: "Там, - говорив голос, - знайдеш ти людину, яку шук...