Четвер 18 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

НЕ ДЛЯ БЕЗПЕЧНИХ

«Ось Я наказую тобі: будь твердий і мужній, не лякайся
і не лякайся; бо з тобою Господь, Бог твій, скрізь,
куди не підеш» (Івана 1:9).
Дехто вважає, що сміливий  це той, хто нічого не боїться. Це не так. Сміливість - це здатність йти вперед незважаючи на страх. Як одного разу зауважив Карл Барт, знаменитий німецький теолог, «мужність — це страх, який прочитав відповідні молитви».
Якось я прочитав історію про хлопчика, що кинувся у воду, щоб врятувати брата, що впав у річку, якого несла течія. Коли зрештою обидва вони вибралися на берег, там на них уже чекав натовп, який спостерігав за сміливим вчинком хлопчика. Його спитали:
- Тобі не було страшно?
— Було, — відповів хлопчик, — але я люблю брата сильніше.
На своїй дитячій мові хлопчик хотів сказати, що подолав страх, тому що любов до брата була сильніша за страх.
Якщо у важких ситуаціях страх бере над тобою верх і паралізує тебе, значить, настав час переглянути свої переконання.
У житті часто доводиться приймати рішення, які мають на увазі ризик. Жити за переконаннями – шлях не для боязких.
Трьох людей, які перебувають у концтаборі, збиралися вбити за втечу іншого в'язня. Офіцер, який керував цим звірством, вказував на чергового приреченого на смерть в'язня, і їх один за одним відводили в маленькі камери посеред поля, де вони мали померти з голоду. Коли настала черга третього, чоловік не витримав і почав благати про помилування. Думка про те, що він помре, не побачивши дружину та дітей, була нестерпною для нього. Раптом один із ув'язнених вийшов з ладу і звернувся до офіцера:
— Дозвольте мені зайняти місце цієї людини.
Нацист здивовано дивився на нього:
— Чому ти хочеш це зробити?
— У нього є сім'я, яка чекає на нього, — відповів чоловік, — а в мене немає нікого. Це буде справедливо.
Офіцер довго дивився на нього, а потім кивнув головою.
У наступні дні в концтаборі часто чулися молитви та співи гімнів. Людина, яка викликала піти на смерть, була польським священиком Максиміліаном Кольбе.
Бути готовим померти за інших це вчинок не для боязких.
Проси у Бога сміливості жити за переконаннями, не має значення, які складаються обставини.

Хто по-справжньому багатий

У старця запитали одну людину, чи багатий він.
- Не знаю, - відповів той. — Мені лише відомо, що має багато грошей.
— Виходить, він багатий?
— Бути багатим і мати багато грошей — не те саме, — сказав старець. — По-справжньому багатий лише той, хто цілком задоволений тим, що має. Той же, хто намагається мати більше того, що має, б...

Притча Вітер і квітка

Вітер зустрів чудову Квітку і він дуже сподобався йому. . Поки він ніжно пестив Квітка, той відповідав йому ще більшим коханням, вираженим у кольорі та ароматі.

Але Вітру здалося мало цього, і він вирішив: "Якщо я дам Квітці всю свою міць і силу, то той обдарує мене чимось більшим". І він дихнув на Квітку потужним диханням. Але Квітка не винесла бурхливого вітру і...

Час прощати

Не прийме Господь наших численних земних поклонів, якщо в нашому серці продовжуватимуть жити образи на брата, зло і недоброзичливість до ближніх.

Не почує Господь і наших слізних молінь та зітхань до Нього про помилування нас, якщо не торкнуться нашої свідомості слова Спасителя: “...якщо ви прощатимете людям прогрішення їх, то простить і вам Отець ваш Небесний” (Мф. 6, 14...

ПРИТЧА Язик за зубами

Якось поскаржився один чоловік мудрецю:

— Усі кажуть, що я не вмію тримати язика за зубами, навіть називають кляузником. Чесно кажучи, я багато лихословив у своєму житті. Як мені тепер виправити всі необдумані слова? Мудрець сказав:

— Візьми перову перину, піднімися на найвищий дах і розвій пір'я за вітром. Після повертайся до мене, я чекати...

Не здавайтесь!

Щодня нам на думку спадає тисячі думок – хороших чи поганих. Для того, щоб зберегти позитивне ставлення та здорове мислення, ми повинні утримувати добрі думки та гнати погані. Ми так звикли думати про погане, що нам доводиться змушувати себе думати про хороше.

Позитивні думки роблять життя радісним, а негативні – сумним і сумним. Позитивні думки завжди спов...

ТІЛЬКИ СВІТЛО РЯТУЄ

«Шлях же беззаконних, як пітьма; вони не знають, що спіткнуться»
(Прип. 4:19).
Один із викладачів теології в нашому університеті любив відпускати жарти, які нам, студентам, здавались тоді дурними, але зараз, після стільки років викладання та пасторської роботи з молоддю, я теж часом говорю щось схоже.
Наприклад, той викладач казав:
— Молоді люди, не гу...

СЛОВА І ЖИТТЯ

«У однієї людини було два сини; і він, підійшовши до першого,
сказав: Сину! іди сьогодні працюй у моїм винограднику»
(Мт. 21:28).
Я живу в країні, де з політиків постійно жартують. У цьому немає нічого дивного, майже в усіх країнах розповідають анекдоти про правителів, законодавців та інших представників влади.
Однією з причин цього є те, що люди втрати...

З історії Авраама та Ісаака ми можемо дізнатися 3 блискучі місця у Авраама

Візьми сина твого, єдиного твого, якого ти любиш, Ісаака; і йди в землю Моріа і там принеси його на цілопалення на одній із гір, про яку Я скажу тобі » (Бут. 22:2) .

« Авраам встав рано вранці, осідлав осла свого, взяв із собою двох з юнаків своїх та Ісаака, сина свого; наколов дров для цілопалення, і вставши пішов на місце, про яке сказав йому Бог» (Бут. 22:3) .

...

ПРИТЧА «КОЛЬОРИ, КОЛЮЧКИ ТА ЛЮБОВ»

Жила-була Роза чудової краси. І стрункий табір, і ніжне личко, і розкішна зачіска – око не відвести. Та аж надто гавкаючи, і на сусідок зверхньо поглядала. Так і жила злюкою та гордячкою.
Дивився на неї Бог, дивився, все чекав, раптом одумається, та й каже їй одного разу:
— Люба Роза, ти така прекрасна і витончена, але твоя злість зовсім не личить твоїй ніжн...

Сонячні яблука

Та бабуся стояла в другому ряду скраю. Така маленька сухенька зі сльозливими очима. Сіра однотонна сукня, такі ж туфлі й лише хустина горіла на весь ринок червоними маками. Бабусю можна було впізнати лише за цими маками, бо інакше вона б просто розчинилася в натовпі.

Ті маки й привели Мар’яну аж на край того ряду. Узагалі їй не потрібні бул...