Неділя 03 Березень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

6 сюрпризів після весілля, про які краще знати заздалегідь

У нас з Кімм була одна дошлюбна консультаційна сесія перед нашим весіллям. Вона тривала близько п'яти хвилин якраз стільки, щоб доброзичливий консультант вручив нам ящик з касетами і закликав нас прослухати їх. Ми кинули їх у багажник. Якось, через дев'ять місяців, він попросив їх повернути. Не проблема, адже вони лежали там, де я їх залишив у багажнику, нероздруковані та невикористані.

Страшно подумати, наскільки ми не готові до шлюбу. Я не звинувачую нашого консультанта. Я не впевнений, що в нього взагалі була дошлюбна консультація. Але коли я згадую останні 35 років, я наголошую на тому, що було кілька сюрпризів, про які було б корисно знати.

Ось шість сюрпризів, про які, на мою думку, має розповісти кожен пастор чи дошлюбний консультант:

1. Сюрприз гріха
Заручини — це як прогулянка парком атракціонів із запітнілими окулярами. Ви багато чого не бачите, але кого це хвилює? Ви ж радієте! Правда полягає в тому, що ваш обранець грішніше, ніж вам здається. Якщо його чи її гріх ще не здивував вас, приготуйтеся: він здивує. Я не кажу, що ваш майбутній чоловік щось приховує. Просто у вас немає очей, щоб побачити те, що є. Ось чому вам слід звернутися за порадою до друзів, сім'ї та церкви, перш ніж стосунки стануть серйозними.

Візьміть чужі окуляри, щоб подивитися на свою кохану людину іншими очима. Крім того, обов'язково поговоріть про «три кити» минулих гріхів — закономірності, партнерів та особливості. Не лякайтеся того, що ви знайдете. Ваш коханий такий же грішник, як і ви. Пам'ятайте: наш гріх настільки жахливий, що для його зняття була потрібна кров Христа. Але Божа благодать має владу над «спалахами гріха», які ви не могли бачити до дня весілля. Не бійтеся. Виявлена ​​вами гріховність стає театром для демонстрації спокути Христа.

2. Конфліктний сюрприз
У перші роки шлюбу я думав, що Кімм потрібно вдосконалюватись. Ви можете здогадатися, до чого це спричинило. На думку гуру шлюбу, наші ранні конфлікти просто вказували на нестачу навичок спілкування. Але в Біблії сказано: «Чому відбуваються між вами сварки та бійки? Чи не пристрасті це, що ворогують у вас? (Якова 4:1-2).

Сварки та суперечки відбуваються, коли ми не отримуємо бажаного. Мої ранні конфлікти з Кімм показали, чого я жадав. Я сердився на неї, бо мав багато вимог. Я хотів, щоб Кім поважала мене. Я думав, що повага — це якесь невід'ємне право, яке ґрунтується як на Писанні, так і на американській конституції. Але минуло зовсім небагато часу, перш ніж я побачив, як гарне бажання може перетворитися на згубну вимогу.

Я думав, що кожен біблійний наказ для моєї дружини говорить про мою потребу і право, яким я маю. Але я зрозумів, що це виводить Бога із загальної картини та ставить мене на його місце. Звичайно, дружина, що поважає себе, сприяє гармонії в шлюбі. Але Божі заповіді для Кімма існують для того, щоб допомогти їй рости в любові до Нього. Вони були дані не для того, щоб я маніпулював ними з метою.

3. Сюрприз «повільної зміни»
Зайдіть у темну кімнату та клацніть вимикач. Що станеться? Кімната миттєво перетворюється. Ми хочемо духовних змін таким чином: почути уривок, клацнути вимикач для застосування, і зміни настануть протягом години. Це мало сенс, якби християнство було торговим автоматом. Поклади четвертак і чекай на газування для освячення.

Але Бог регулює темпи змін залежно від факторів, які ми не можемо бачити. Іноді Він робить це повільно, щоб упокорити нас. Це нагадує нам, що ми не Він. Іноді Він дає зміни повільно, щоб навчити нашого чоловіка терпіння, любові та милосердя. Коли дві людини пов'язані узами шлюбу, Божий розвиток одного з них завжди спрямований на розвиток душі іншого. Вимога негайних змін у новому чоловікові — це чудовий спосіб одружитися з новими проблемами.

Оскільки зміни потребують часу, ми повинні допомогти молодим парам виховати в собі довіру до Благої звістки, щоб вони не мали спокуси втомитися чи розсердитися. Євангеліє відкрилося, і воно вчить нас жити праведно і благочестиво, поки ми очікуємо на явлення Христа (Тит. 2:11-13). Зміни, які принесе Христос, варті очікування.

4. Сексуальний сюрприз
А ось і сексуальний сюрприз. Ви одружуєтеся з диснеївським мисленням. Ви очікуєте, що все відбудеться ідеально, і ви будете жити довго та щасливо. Але секс непередбачуваний. Деякі виявляють, що їхні тіла створені для близькості, і після медового місяця починається життя, сповнене сексуальних пригод. Вони дивуються, що все виходить так добре; так і мало бути. Але для багатьох секс виявляється набагато складніше, ніж вони собі уявляли — чи то минуле, фізичний біль, заборони та сором, чи труднощі з пошуком ритму чи наслідки сексуального насильства.

Ви дивуєтесь, що подружнє ложе вимагає стільки зборки - стільки зобов'язань та роботи. Для багатьох християн секс це «я». У першому столітті Павлу довелося говорити з коринфською церквою про сексуальні непорозуміння та очікування (1 Кор. 7:3-5). З того часу життя не сильно змінилося. Це дивовижна реальність, до якої молоді пари мають бути готові.

5. Сюрприз батьків/родичів
Шлюб перетасовує коло ваших взаємин. Ніхто не відчуває цього більше, ніж ваші батьки. Ісус сказав: «Для цього залишить людина батька свого та матір і поєднується з жінкою своєю, і будуть двоє одним тілом» (Матв. 19:5). Бог створив шлюб для того, щоб створювати нові сім'ї. А щоб створити одну сім'ю, треба залишити іншу.

Як правило, люди зводять це до географії: "Я переїжджаю з батьківського дому до своєї нової дружини на інший кінець міста". Але «догляд та поділ» також змінює авторитет та відповідальність батьків. Як тільки пара одружується, відбувається сейсмічний зсув у ролі батьків. Вони не перестають бути мамою та татом, але вони не можуть розраховувати на те, що їх поважатимуть так само, як це було, коли діти були маленькими. Як проводиться час, як часто вони бувають разом, де проводяться свята, які сподівання від зустрічей з онуками, як діляться порадами чи думками — всі ці славні благословення мають вийти зі сфери очікувань та перейти у сферу співробітництва.

6. Сюрприз «Прощення коштує дорого»
«Всі кажуть, що прощення — чудова ідея, — зауважив К. С. Льюїс, — поки що у них не з'являється щось, що треба пробачити» . Можливо, найболючіша і наймужніша частина прощення — це коли ми повинні прийняти на себе ціну гріха чоловіка. Біль від того, що проти нас згрішили, не минає швидко. Висловлені слова, втрачені гроші, порушені клятви — цей біль застряг на «повторі».

Серцевий біль і душевні муки можуть увірватися у ваш розум без попередження. Вона підкрадається, коли ви лежите на дні, і може зустріти вас, як тільки ви прокинетеся. Але біблійне прощення тягне за собою як мінімум дві витрати. По-перше, чоловік повинен сказати: «Я не збираюся тебе карати». Серед нас немає жодної людини, яка б у думках не переслідувала чоловіка і не виносила вирок, про який говорить немилосердний раб в Євангелії від Матвія 18:28: «Плати, що маєш!». Але щоб прощення відбулося, ми маємо відкинути інстинкт розправи над боржником і звільнити його від покарання.

По-друге, ми повинні сказати: "Я заплачу борг за цей гріх замість тебе". Борг не зникає таємничим чином. Якщо я позичу вам 10 доларів, а ви відмовитеся платити, гроші не з'являться чарівним чином у моєму гаманці. Хтось має проковтнути це. Це часто заважає примиренню. Ми хочемо пробачити, але вважаємо, що це не має коштувати нам нічого. Нам здається, що досить простого бажання не мстити. Ми інстинктивно реагуємо на несправедливість поглинання боргу: Це ти зробив! Тепер я маю платити?» Поводитися з чоловіком так, як того заслуговує його злочин (гнівом, відходом або емоційним покаранням), здається більш справедливим і рівноправним. Але коли ви так робите, ви забуваєте про те, як багато вам вже пробачили. Ви забули про борг, який Христос заплатив за вас. Вам було прощено великий обов'язок. Шлюб часто означає зробити те саме.

Зняти шори

Багато молодих пар одружуються із заплющеними очима, вважаючи, що їхній шлюб буде казкою, про яку вони мріяли, плануючи церемонію в Pinterest і незабутній медовий місяць. Але насправді шлюб виявляє наші гріхи, оголює наші бажання, кидає виклик нашим стосункам і вимагає від нас регулярної практики дорогого прощення. Молодим людям необхідно знати, що шлюб – це покликання до служіння, де два грішники навчаються – доки смерть не розлучить їх – застосовувати Євангеліє благодаті.

Якщо ви пастор або консультант із дошлюбних відносин, розкажіть нареченим про сюрпризи, які неминуче принесе шлюб. Це підготує їх до ще більшого дива: як Ісус діє через зламаних людей, щоб явити Свою незрівнянну любов (Еф. 5:31-32).

18.10.2023

Сексуальна чистота до шлюбу

Християнська молодь є важливою складовою церкви та майбутнім християнської спільноти. У сучасному світі, де молодь стикається з безліччю спокус і спокус, особливо в галузі сексуальності, важливо допомогти їм зрозуміти значення сексуальної чистоти та прищепити їм здорове ставлення до свого тіла та духу.

Спочатку Бог створив чоловіка та жінку з ідеальним наміром, щоб вони утворили...

Якщо не хочеться інтимної близькості, заміж не можна?

У світі кожен тип сексуальної орієнтації отримує свій ярлик. У рубрику «Запитай у Джона Пайпера» надійшов анонімний лист від якоїсь 26-річної слухачки, яка, як і багато хто, мислить подібними ярликами. Ось що вона пише:

«Здрастуйте, пасторе Джоне. Що Ви думаєте про асексуальних людей – людей, які не хочуть інтимної близькості з будь-ким? Мені здається, я із так...

Виклики та можливості для християнської молоді у сучасному світі

Християнська молодь у сучасному світі стикається з безліччю викликів та можливостей. З одного боку, сучасний світ пропонує молодим людям величезний вибір та безліч можливостей для зростання, розвитку та професійної реалізації. З іншого боку, світ також насичений спокусами, небезпеками та потенційними пастками, які можуть відволікти молодих людей від Божого шляху.

Одним із г...

Християнський спосіб життя: Як застосовувати християнські цінності у повсякденному житті, включаючи відносини, фінанси та моральні рішення

Християнські цінності - це не просто слова, а певний спосіб життя, який має відображення в усіх сферах нашого буття. Якщо ми хочемо дійсно жити за Божими принципами, то ми повинні застосовувати ці принципи у нашому повсякденному житті, включаючи відносини, фінанси та моральні рішення.

Одним з головних принципів християнського життя є любов до Бога та до ближнього свого. Це означає, що м...

Ідеальний вибір супутника життя

У більшості з нас на момент дорослішання сформовано ідеальний образ людини, яку хотілося б любити, з ким хотілося б створити сім'ю, виховувати дітей. На основі свого життєвого досвіду люди самі вирішують для с...

Чому молитва важлива, як покращити своє молитовне життя, і як молитися навчально.

Молитва - це спосіб зв'язку з Богом, який відкриває перед нами можливість висловити свої потреби, подяку та покаяння. Для молодого християнина молитва є невід'ємною частиною його духовного життя, і варто навчитися молитися наставительно, щоб поліпшити своє молитовне життя.

  1. Важливість молитви

Молитва - це спосіб відкрити серце Богу та побачити світ інакше. Це дає м...

Ізучення Біблії: Як створити здорову звичку читання Біблії та як застосовувати її в житті молодого християнина

Ізучення Біблії - це важлива складова частина християнської духовності. Біблія містить в собі найважливіші історії, настанови та поради для нашого життя. Проте, не кожен християнин має здорову звичку читання Біблії та застосування її в своєму житті. У цій статті ми поділимось кількома порадами, як створити звичку читання Біблії та як застосувати її в житті молодого християнина.

  • Р...

Як побудувати щирі та чесні стосунки?

У наш час багато молодих людей шукають своє місце в житті, прагнуть успіху та матеріального благополуччя. Однак, для християнської молоді, основним пріоритетом має бути прагнення життя, заснованого на принципах Божого Царства. Це означає, що вони повинні керуватися Біблією та принципами, які проповідує Ісус Христос.

Однією з важливих сфер життя молоді є відносини. Хрис...

Про шлюб і сімейне життя

Відомо, що навіть через декілька років після непорожніх стосунків з іноземцями під час міжнародних фестивалів і спортивних олімпіад, наші українські жінки народжували дітей, які не були схожі ні на батька, ні на матір, але були схожі на іноземця. Існують випадки, коли за гріхи матері страждали їхні доньки, які народжували дітей, подібних до іноземця, хоча вони ніколи не мали фізичного контакту ...

Життя християнської молоді: прагнення принципам Божого Царства

Християнська молодь прагне жити за принципами Євангелія і дотримуватися Божих заповідей. Вони шукають істину і свою життєву мету в Богові, і намагаються жити відповідно до Його волі.

У сучасному суспільстві молодь часто стикається з різними спокусами та спокусами, які відволікають їх від Божих принципів. Однією з таких спокус є тілесне життя, яке стає все більш поширеним у ...