Неділя 14 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Християнський шлюб: краще не женитися?

«Краще не женитись» – вигукують апостоли після розповіді Христа про обов’язки чоловіка і дружини. Вчення Христове про «абсолютну моногамію» сприймається – не кимсь, а Його учнями! – як щось абсолютно нездійсненне. Так вважають самі апостоли.

«Але що неможливе людині можливе Богові». Щоб союз чоловіка і дружини був таким яким його задумав Бог – потрібен Сам Бог, потрібна благодать: потрібне Таїнство – Таїнство шлюбу, Вінчання. Благодать Божа зміцнить те, що за «природним порядком» не може утриматися.

Перші людські відносини – це стосунки чоловіка і жінки, Адама і Єви. Людина скоїла перший гріх не одна, а як пара. Відтоді, ніяка інша сфера людського життя не заплутана так – як сексуальна. Щаслива сім’я є в буквальному значенні слова дивом, вона може народитися тільки в Таїнстві.

Сім’я в пропащому стані є «осередок суспільства», тобто першоелемент цього світу. Христос закликає ненавидіти «природні зв’язки» і зводити стосунки через Нього, а не за законами пропащого світу.

Шлюб, як він задуманий Богом, і яким він може стати за допомогою Божою – прекрасний, це зразок відносин людей один з одним і Богом. Писання через шлюбні образи передає свою Звістку про Любов – у Пісні Пісень, і особливо прекрасно – через нещасний шлюб – у книзі Осії. Христос – Жених, а християни – сини чертога шлюбного. Апостол Павло уподібнює таємницю Церкви і Христа таємниці чоловіка і дружини. Апокаліпсис закінчується закликом Нареченої: «Гряди!».

Апостола Павла часто звинувачують у сексізмі. Проте, якщо ми уважно прочитаємо його зауваження з приводу стосунків подружжя, то зрозуміємо просту логіку апостола. Він не займається розбором конкретних звичаїв або думок тієї епохи. Для нього головне – затвердити принцип: «у Христі немає ні чоловіка ні жінки». Просуваючи цей засадничий принцип, але не входячи в суперечку із звичаями, які він не в силах змінити, Павло через самі ці звичаї показує Христову правду. Дійсно, «жінка не володіє своїм тілом, а чоловік», але «також і чоловік не володіє своїм тілом, а жінка». Так, «жінці з чоловіком не розлучатися», але і «чоловікові не залишати своєї жінки». Цей принцип покладений в основу усіх настанов Павла відносно шлюбу і статей взагалі.

24.09.2023

Управління емоціями в християнській сім'ї: Роль віри та мудрості

Управління емоціями у християнській сім'ї є важливим аспектом збереження міцних та здорових відносин. Ось кілька порад, як управляти емоціями у християнській сім'ї:

  1. Молитва: Молитва є потужним інструментом для управління емоціями. Регулярна молитва окрім особистого спілкування з Богом також може включати спільні молитви чоловіка і дружини. Молитв...

Молитва та Божа благодать як основні чинники, які допомагають сім'ї пройти через будь-які життєві труднощі та зберегти подружній союз

Сім'я - це одна з найважливіших інституцій в житті кожної людини. Саме в сім'ї ми вчимося любити, ділитися, проявляти милосердя та згуртовуватися в складні моменти. Проте, життя в сім'ї може бути не завжди простим і легким, іноді труднощі та перешкоди накладаються на нас, і ми не можемо впоратися з ними самостійно. У такі моменти важливо звернутися до Бога за допомогою та зв'язок з Ним зможуть ...

Шлюб у Біблії

Чи можливе, з погляду Біблії, інтимне життя поза шлюбом? З якого часу шлюб вважається дійсним: після ухвалення рішення жити спільно? Після першого інтимного зв’язку? Після реєстрації в РАЦСі або вінчання в церкві?

Щоб відповісти на ці актуальні питання, викладемо п’ять біблійних положень. Скористаємося одним з основних принципів тлумачення Біблії, при якому вирішення пробл...

Як любити свою дружину

100 коротких порад для покращення подружніх стосунків.

1. Виконуйте роль і вчителя, і учня у своєму подружжі. У повноцінному подружжі чоловік і дружина навчають одне одного і вчаться одне в одного.

2. Не змагайтесь зі своєю дружиною – будьте її другом. Бажаючи їй успіху та з ентузіазмом ставтеся до її досягнень. Хваліться нею!
...

Які причини виникнення конфліктів в сім'ї і як їх можна вирішити?

Основа конфліктів та їх причина

У Бутті 1:26-28 Біблії зазначено, що Бог створив людину з власною волею та свободою вибору. Коли Бог займає перше місце і Його авторитет стоїть понад усім, конфлікти не виникають. Однак коли людина згрішить, Бог відступає на другий план і між людьми починаються проблеми. Конфлікти виникають через різні волі, вибори, освіту, виховання та мислення, що призв...

5 помилок, що викликають у матерів почуття провини

До того, як я стала мамою, я вважала термін «материнське почуття провини» просто безглуздим. Чому всім цим чудовим мамам спала на думку думка, що вони недостатньо хороші?! Адже очевидно, що вони були обрані найвищим провидінням стати матерями дітям, даним їм Богом! Тож звідки береться така проблема?

Ха-ха-ха... це натяк — тепер і я борюся з материнським почуттям пров...

Правила, які повинні добре запам'ятати одружені

Ці правила складені з урахуванням поширених причин образ та нерозуміння між подружжям.

Принципові правила сімейного життя

Немає неважливих проблем. Якщо одного щось хвилює, це вже важливо. Якщо проблеми чи непорозуміння ігнорувати, вони не зникнуть. Вони тільки зростатимуть як снігова куля.
Подружжя має говорити не лише про повсякденні справи, а й про все, що їм цік...

Увага посилює вогонь романтичних стосунків

Гарні шлюби не трапляються власними силами. Шлюб саме такий, яким ви його робите. Якщо ви докладете зусиль, ви зможете придбати навички та мудрість, необхідні для побудови прекрасних стосунків, незалежно від того, яким був ваш шлюб досі.

У мене в арсеналі є кілька дієвих прийомів, які допомагають подружжю стати ближчими один до одного і до Бога. У більшості випадків ці принципи також ...

Поганих дітей не буває

…У мене росте син. Нещодавно йому виповнилося 10 років. Постійні читачі нашого журналу, можливо, пам'ятають, з яким розчуленням я писала раніше про мого хлопчика… Навіть рубрику «Говорять діти» намагалася відкрити… Але син підріс, і я… розгубилася. Він став мені зухвальства, опиратися моїм вимогам, навіть тікати з дому, грюкнувши дверим...

Причина для роздумів

«Будьте ж виконавцями слова, а не тільки слухачами, які самих себе обманюють» (Як. 1:22), – от, напевно, одна з головних причин, чому попри величезну кількість літератури присвяченій сімейній тематиці, безліч статей, різноманітні Інтернет-ресурси та цілу армію консультантів, більшість з яких радять цілком корисні речі, кількість розлучень стрімко зростає.

А ...