Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Секрет щастя

Ви колись задумувались над тим, як часто ми дякуємо ближнім, Богові? Наскільки, висловлюючись біблійною мовою, у нас вдячне серце?

Ми зазвичай обурюємося, коли ближні не віддячують нам, чи віддячують, але, як на нашу думку, неналежним чином. Проте як часто ми самі помічаємо допомогу та підтримку ближніх, особливо в тому випадку, коли за це від нас вони нічого не вимагають?

Напевно, що не так часто – і це в кращому випадку. Дехто ж вважає, що допомога ближніх – це природна річ, на яку навіть не варто звертати уваги, всі просто зобов’язані їм допомагати. Самі ж подібні персонажі не сильно поспішають допомагати ближнім, особливо коли це зачіпає їх власний комфорт чи інтереси. Подібний людський егоїзм найкраще помітний у церкві, коли деякі особи (чи особі) вважають, що їм усі винні просто за те, що вони долучилися до певної церковної спільноти. А якщо вони внесли до неї ще якийсь вклад, тоді неодмінно вимагають повернення вкладених коштів і сил із значними відсотками.

Це стосується людських відносин, коли надані блага все-такі більш помітні оком. А що говорити про благодіяння Божі? Як часто ми дякуємо Богові за начебто звичайні, цілком природні речі: за життя, за повітря, яким ми дихаємо; воду, яку п’ємо, та буквально за все, що оточує нас, “бо ми Ним живемо‚ і рухаємось‚ і існуємо” (Діян. 17:28). Чому часто помічаємо лише те, що бракує нам? Чому ми почали цінувати мир у країні лише тоді, коли в ній розпочалася війна? Можливо варто почати дякувати Богові за все, що ми маємо, не чекаючи того моменту, коли прийдеться оцінювати справжню цінність втраченого?

Крім того, вдячність відкриває нам двері до справжнього щастя, адже невдячні люди глибоко нещасні. Вони не можуть бачити всіх благ, які вони мають, звертаючи увагу лише на те, що бракує їм, що приносить їм страждання, а це у свою чергу не дозволяє насолоджуватися явними благодіяннями Божими, що посилює ці страждання.

Натомість бути щасливим і вдячним не так вже і важко: просто треба навчитися помічати, а за тим цінувати і радіти дрібницям, які буквально наповнюють наше життя. Це не заклик задовольнятися малим, ні. Це заклик бачити і радіти кожній дрібничці, з якою ми стикаємося в житті. Щоденні турботи та клопоти часто затуляють від нашого зору ці дрібнички, і тому ми часто почуваємо себе нещасними людьми.

Але в нас завжди залишається вибір – навчитися попри всі життєві обставини цінувати та радіти кожній миті нашого життя. І тоді в нашому житті спрацює біблійний принцип: “Вірний у малому і у великому вірний” (Лк. 16:10), – ми навчимося бачити у своєму житті не тільки добрі дрібнички, але і великі прекрасні речі: почнемо цінувати своє життя, людей, які оточують нас, Бога, Який безмежно любить нас і не на мить не полишає Своєю турботою, яка часто-густо проявляється саме в дрібничках.

24.09.2023

Що таке серце розтривожене?

Годинник у залі пробив опівночі. Тихенько прикривши двері кімнати, в яких безтурботним сном спав Антошка, Тетяна обережними кроками, щоб не потурбувати синочка і свекруху, що спала в кімнаті навпроти, пройшла на кухню. Чоловіка вдома не було. Пославшись на нагальні справи, він поїхав ще вдень. Не запалюючи світло, Тетяна опустилася на коліна і стала дякувати Господу за минул...

Коли свідчиш про милість Божу

Голос завжди тремтить від хвилювання, коли свідчиш
про милість Божу, про те, як Він веде тебе по життю,
як наставляє. Ось і цей, уже немолодий чоловік,
з м'яким південним акцентом, зі сльозами на очах говорив нам, журячись так само, як і тоді, коли відсунув огорожу Божу: "Ми затятимемося
або не думаємо про серйозність провин, а особливо наслідків, зробленого по нерозумн...

Позитивна позиція

Зигмунд Фрейд з 28-річного віку намагався позбутися душевних мук за допомогою кокаїну і вважав, що почуття щастя важко зазнати і що постійне відчуття «нещасливості» – доля більшості людей. Він писав: «Що хорошого для нас у довгому житті, якщо воно важке і позбавлене радостей і якщо в ньому так багато нещасть, то ми можемо лише вітати смерть як рятівницю?»

Богу треба - ДОВЕРЯТИ

Богу потрібно — ДОВЕРЯТИ у всьому, і якщо Він – НЕ ВИКОНАЄ нашого прохання, значить, так потрібно, Він один знає, що нам — КОРИСНО, а що принесе ШКІДНИК, і коли — Приходить час для — ВИКОНАННЯ наших молитов.

Просіть і дано — буде вам!

Адже, якщо дитина просить у матері, мама зірви мені помідор, а помідори ще зелені, і мати тому не дає, к...

Віра та релігія: розуміння сутності

Віра - це особисте і глибоке переконання у існуванні вищої сили або божества, тоді як релігія - це організована система віровчень, обрядів і доктрин, пов'язаних з поклонінням та служінням цій вищій силі або божеству. або: Віра - це довіра і відданість Богу, заснована на глибокому переконанні і духовному відкритті, тоді як релігія - це система ритуалів, вчень і обрядів, які допомагають людин...

Притчі про життя та його виправлення

Стояли на узбіччі двоє людей і щось розмовляли.

Проходив повз них п'яниця і сказав сам собі:

— Мабуть, вони зараз домовляються піти в льох, щоб випити вина.

І п'яниця, забувши про всі свої справи, поспішив до шинку.

Проходив повз бесідних блудник і подумав:

— Ось люди, не боячись розголосу, змовляються серед білого дня на тілесн...

Не засуджуй

Одному старцеві сказали, що один із його учнів згрішив. Старець сазав:
- Велике зло зробив він і гідний за це покарання.
Пройшло кілька днів. З'явився до старця Ангол Господній і приніс із собою душу брата, засудженого ним, і каже йому: -
Ось той, котрого ти засудив, помер. Куди велиш тепер віднести душу його: у Царство Небесне чи на муку?!
Старець жахнувся.&n...

Щастя, ти де?

Питання, де знайти справжнє щастя, як знайти у житті світ, спокій і радість завжди хвилювало і продовжує хвилювати багатьох людей Землі. Давно відомо, що ні матеріальні блага, ні престижна робота не в змозі заповнити дефіцит теплих відносин із найближчими людьми…

«Світ дому твоєму!» Щоразу, коли я чую цю фразу від братів і сестер у Христі на свою адре...

Більше довіряйте Богові, ніж собі

З цими словами Павло та Сила звернулися до тюремного наглядача у Філіппах, коли той спитав, що йому робити, щоб знайти порятунок. У цьому полягає спасіння – коли віддаєш себе в руки Бога і надаєш себе Божому захисту. Господь дуже хоче дбати про нас. І в Нього це вийде ще краще, якщо ми більше довірятимемо Йому.
Ми боїмося того, що може статися, якщо повністю не довірим...

Все на краще

Єдиний пасажир, що вцілів при аварії корабля, був викинутий на безлюдний острів. Він підніс хвалу і подяку Богові за своє спасіння, а потім з уламків корабля, прибитих до берега, він сяк-так спорудив собі укриття, вніс туди все, що викинуло море і могло йому стати в нагоді.

Минуло багато днів, але повз остров не пропливло жодне судно. Щоранку людина обходила острів у пошука...