Неділя 16 Червень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Якщо не хочеться інтимної близькості, заміж не можна?

У світі кожен тип сексуальної орієнтації отримує свій ярлик. У рубрику «Запитай у Джона Пайпера» надійшов анонімний лист від якоїсь 26-річної слухачки, яка, як і багато хто, мислить подібними ярликами. Ось що вона пише:

«Здрастуйте, пасторе Джоне. Що Ви думаєте про асексуальних людей – людей, які не хочуть інтимної близькості з будь-ким? Мені здається, я із таких. Зі мною щось не так? Чи це знак, що в мене дар безшлюбності? Тому що я спочатку так вирішила, а потім дізналася про «демісексуалів» – люди, які відчувають до когось сексуальний потяг лише після того, як дуже добре його дізнаються. Мені здається, що я повністю позбавлена ​​сексуального бажання, але не впевнена. Аж я в шлюбі все ще зможу щось відчути? 

У світлі уривка з одного Коринтян (глава 7 вірші 6-11) Біблія заохочує асексуальність? Що робити молодій дівчині з такою проблемою, як у мене – поки що забити на тему шлюбу і заглибитися у всякі служіння, але бути готовою, якщо так вийде, вийти заміж? Що ви скажете?"


Яспочатку не хотів це говорити, але моя дружина сплутала всі мої плани. Ми пішли поблукати парком, і я розповів їй про цей лист. «А в чому проблема?», Запитала дружина. "Навіть так? Добре, я тоді їй так і відповім», – сказав я.

Я зараз докладніше розпишу, що я маю на увазі, але якщо коротко, то моєю відповіддю на запитання «Чи нормально не відчувати потягу?» буде «а в чому проблема?».

Шлюб без романтики

Замість вступу скажу, що за всю світову історію дуже мало було шлюбів, які будувалися на сексуальному потягу та романтиці. Такі передумови для шлюбу з'явилися порівняно недавно – популярність вони почали набувати на Заході лише кілька століть тому. Більшість шлюбів по всьому світу були організовані сім'єю та/або продиктовані традицією.

Важливо розуміти, що ми живемо у нетипове порівняно з минулими століттями час, коли початок та кінець стосунків визначається романтикою. І що мільйони людей були зачаті абсолютно пристрасно. Що пристрасті у шлюбі може і не бути, але не пристрасть дає початок новому життю.

У Біблії міститься дуже багато Божих одкровень про те, як була створена людина – на образ Божий, як їй ставитися до оточуючих – з повагою та чистими помислами, і що у чоловіка та жінки різні, але рівноцінні ролі навіть в інтимній сфері. Я не кажу, що інтимні стосунки не є важливими, що Бог поклав приділяти їм мало уваги. Двох людей поєднує не тільки інтимна близькість, навіть якщо вона надзвичайно прекрасна. Прекрасна не лише вона.

Ступінь пристрасті відрізняється від пари до пари, від одного життєвого періоду до іншого. Пристрасть – це не все, на чому одружується. Саме тому перший розділ своєї книги про шлюб я назвав так: «Залишаються у шлюбі не тільки заради закоханості». Я написав цю книгу, коли моєму шлюбу було сорок років, і скажу те саме і зараз, коли одружений вже п'ятдесят років.

Мені здається, почуття закоханості як взаємне тяжіння є частиною Божого задуму, але не як будівельний матеріал шлюбу, нехай навіть дуже щасливого шлюбу. Шлюб тримає щось більше, ніж закоханість. Шлюб – це виконання завіту схоже на завіт між Христом і Його нареченою-церквою, і свідчення Божих чудес «в пустелі», коли пішли всі романтичні почуття. Особливо коли пішли всі романтичні почуття.

Дізнайтеся себе

З того, що наш читач розповів нам про себе, мені не здається, що байдужість до сексу – її недолік. Але щоб сказати точніше, мені потрібно дізнатися цю людину краще. Я поцікавився думкою своєї дружини, і вона збігається з моїм. Я сказав би, що ця дівчина відчуває те, що нормально відчувати для більшості жінок. Ненормально бути постійно на сексуальному взводі, виглядати хижим і спокусливим, і відповідати нереалістичним мріям чоловіків, які поставили жінкам таку планку.

Тому нашій дівчині треба запитати себе: чи може вона уявити себе одруженою з турботливим, зрілим та відповідальним християнином? Чи хоче вона цього? Чи мріяла вона про це колись? Наприклад, будучи підлітком. Чи їй більше до вподоби незалежність, своя квартира (можливо, навпіл із подругою)? Тут немає правильної відповіді, це питання розуміння себе.

Якщо вона скаже: «Ні, я ніколи не хотіла провести залишок життя разом із чоловіком», тоді мені треба буде уточнити: «Тобто, жоден, реальний чи вигаданий чоловік не викликав у тобі бажання бути поряд із ним? Чи це не пов'язано з тим, що секс здається тобі чимось брудним?» Попереджаючи читацьке подив із приводу незручних питань, одразу скажу, що мені доводилося консультувати пари, які розлучилися незабаром після весілля. Одна з таких дружин розповіла, що їй було надто гидко. Тобто, не розібравшись у собі, у своїх травмах дитинства, вона легковажно одружилася і зіткнулася з чимось, що не могла винести.

Чи скучений вам секс? Чи лякає? Чи здається він чимось прекрасним і навіть богоугодним? Чи здається, що заради дітонародження ви щоразу грішите? Дуже важливо зрозуміти, що і як ви відчуваєте у глибині душі. Тому що є велика різниця між терпінням над собою грішної наруги та наданням чоловікові належного розташування, нехай ви самі і не отримуєте від нього пропорційного задоволення.

Прагніть до богоугодної жіночності

Завершуючи свою відповідь, хочу поділитись особистим досвідом. Коли я навчався в коледжі, я шалено закохався в Ноель. Я хотів її всю – фізично, душевно, духовно. Я планував з нею одружитися, чим, зрештою, все й закінчилося.

Через рік догляду за Ноель, я познайомився з іншою дівчиною. Вона була одного віку з Ноель, але не приваблювала мене з фізичного погляду. Дівчина писала вірші, і я також писав вірші. Мої вірші їй подобалися, а мені її подобалися. Вони зачіпали якусь струну моєї душі. Мені лестило, що мене розуміли і у відповідь ділилися зі мною своєю душею. Мене тягнуло до неї, хотілося проводити з нею більше часу.

Я вважав її дурненькою, але вона все одно мене приваблювала. Чи не зовні. Вона не здавалася мені красивою, тяжіння було глибшим. Мені довелося перестати спілкуватися з нею, перестати читати її вірші і перестати ділитися з нею своїми. Тому що вже почався якийсь процес, який приковував мене до неї. І ось, що я хочу цим сказати: можливо, у вашому житті теж станеться щось подібне. Якби я вже не був знайомий з Ноель, чи не здобули б наші стосунки з тією дівчиною романтичне забарвлення? Чи не покохав би її тіло так само, як її вірші? Я не знаю відповіді на це запитання. Але підозрюю, що все було б саме так.

Тож моя порада вам і нашій читачці: прийміть своє теперішнє сприйняття сексу. Просто прийміть і заспокойтеся. Як сказала Ноель: "А в чому проблема?" Прагніть любити людей навколо і служити їм усіма дарами, якими благословив Господь. Радійте в Ньому, стаєте мудрішими, сильнішими, чеснішими. Стайте жінкою по серцю Бога. Не стрибайте через голову, щоб знайти чоловіка, але якщо гідний опиниться на вашому шляху, не відштовхуйте його, але з усією чистотою будьте готові до всього, що станеться, чи це почуття чи покликання розділити ваше життя разом з ним, стаючи все ближче і ближче на всіх рівнях.

19.10.2023

Сексуальна чистота до шлюбу

Християнська молодь є важливою складовою церкви та майбутнім християнської спільноти. У сучасному світі, де молодь стикається з безліччю спокус і спокус, особливо в галузі сексуальності, важливо допомогти їм зрозуміти значення сексуальної чистоти та прищепити їм здорове ставлення до свого тіла та духу.

Спочатку Бог створив чоловіка та жінку з ідеальним наміром, щоб вони утворили...

Три пастки, яких слід уникати під час побачень

Для християн завжди було складно зрозуміти, як жити святим життям у несвятій культурі. Схоже, що особливо складно для пар, що зустрічаються, зрозуміти, як поводитися так, щоб не співвідноситися з цим світом, але перетворюватися оновленням свого розуму. Протягом останніх шести років я спілкувався з багатьма студентами коледжу, які, наскільки я можу судити, ходять з Господом і прагнуть святості, ...

Як зрозуміти, що ця людина — «та сама»?

Якщо ви неодружені або перебуваєте на етапі побачень, швидше за все, вам спадало на думку таке запитання:

«Як дізнатися, чи це «та сама, для мене» людина?»

У Книзі Буття написано: «Але для людини не знайшлося помічника, подібного до нього».

Це слово " подібний " визначається як " сумісний ". Адам шукав когось ...

Десять способів невдало одружитися

Мабуть, усі знають милу романтичну комедію "Як втратити хлопця за десять днів" із Кейт Хадсон і Метью МакКонахі у головних ролях, тому переповідати не буду. Але для тих, хто все ж не в курсі, суть така: журналістка заради статті повинна продемонструвати на практиці типові помилки дівчат, які призводять до того, що хлопці втікають і роблять так, щоб їх більше не знайшли.

...

Ідеальний вибір супутника життя

У більшості з нас на момент дорослішання сформовано ідеальний образ людини, яку хотілося б любити, з ким хотілося б створити сім'ю, виховувати дітей. На основі свого життєвого досвіду люди самі вирішують для с...

Чому молитва важлива, як покращити своє молитовне життя, і як молитися навчально.

Молитва - це спосіб зв'язку з Богом, який відкриває перед нами можливість висловити свої потреби, подяку та покаяння. Для молодого християнина молитва є невід'ємною частиною його духовного життя, і варто навчитися молитися наставительно, щоб поліпшити своє молитовне життя.

  1. Важливість молитви

Молитва - це спосіб відкрити серце Богу та побачити світ інакше. Це дає м...

6 сюрпризів після весілля, про які краще знати заздалегідь

У нас з Кімм була одна дошлюбна консультаційна сесія перед нашим весіллям. Вона тривала близько п'яти хвилин якраз стільки, щоб доброзичливий консультант вручив нам ящик з касетами і закликав нас прослухати їх. Ми кинули їх у багажник. Якось, через дев'ять місяців, він попросив їх повернути. Не проблема, адже вони лежали там, де я їх залишив у багажнику, нероздруковані та невикористані....

Ізучення Біблії: Як створити здорову звичку читання Біблії та як застосовувати її в житті молодого християнина

Ізучення Біблії - це важлива складова частина християнської духовності. Біблія містить в собі найважливіші історії, настанови та поради для нашого життя. Проте, не кожен християнин має здорову звичку читання Біблії та застосування її в своєму житті. У цій статті ми поділимось кількома порадами, як створити звичку читання Біблії та як застосувати її в житті молодого християнина.

  • Р...

Як побудувати щирі та чесні стосунки?

У наш час багато молодих людей шукають своє місце в житті, прагнуть успіху та матеріального благополуччя. Однак, для християнської молоді, основним пріоритетом має бути прагнення життя, заснованого на принципах Божого Царства. Це означає, що вони повинні керуватися Біблією та принципами, які проповідує Ісус Христос.

Однією з важливих сфер життя молоді є відносини. Хрис...

Посібник з листування з протилежною статтю

Нет нічого зручніше листування онлайн.

Пальцем проводиш екраном і відправляєш слова підбадьорення другу, нагадування колегі або любовне послання чоловікові.

Найдивовижніше – я вже не пам'ятаю часу, коли не було таких повідомлень.

Останні 20 років стали справжньою революцією у суспільстві. Смартфони, соціальні мережі, інші технологічні досягнення – м...