Неділя 21 Липень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Старозавітнє Свято Жнив

У минулому, в Старому Завіті, існує цікава історія свята, відомого як Свято Жнив. Це свято було своєрідним вшануванням перших плодів, які євреї збирали з поля та приносили як подяку Богові.

Можна пригадати історію, що зустрічаємо у Старому Завіті, про братів Каїна і Авеля, які принесли свої дари Богові. Авель приносив перші плоди свого стада, а Каїн - плоди своєї землі (Бут. 4:3-4). Однак Бог прийняв дар Авеля, але не прийняв дар Каїна, тому що відсутня була подяка і вдячність від Каїна до Бога за Його благодаті (Бут. 4:7).

Цей обряд приношення дарів Богові має глибокі корені. Це було способом вираження вдячності та подяки Богові, яким людина встановлювала близькі взаємини з Ним. Під час цього процесу людина обробляла природні ресурси, плідно використовуючи їх, та віддавала частину вдячності назад, приносячи перші плоди як вираз свого віддання Богові.

Бог є вічним і самодостатнім. Його існування не залежить від нічого. Та він прагне любові від нас, створених ним вільних індивідів. Таким чином, наші перші плоди відображають нашу відповідь на Його любов.

З історією ізраїльського народу ми бачимо, як Бог встановив нові заповіді. Серед них - обов'язок вшановувати Свято Жнив, святкувати перші плоди своєї праці на полях (Вих. 23:14-16; Вих. 34:21-22; Лев. 23:15-16; Втор. 16:9-12). Ізраїльтяни повинні були згадувати свою минулу неволю в Єгипті, викреслюючи її зі своєї пам'яті та висловлюючи подяку Богові за визволення та благодать.

Свято Жнив приходило через п'ятдесят днів після Пасхи, воно називалося також «П'ятидесятницею». Це свято об'єднувало спогади про минуле рабство з подякою за свободу. Такий символізм також має своє місце в християнській традиції.

Таким чином, Свято Жнив в Старому Завіті було виразом вдячності та спогаду про минуле, яке згуртувало народ та відображало взаємини з Богом.

30.08.2023

Проповідь на День подяки за врожай

 Іншу притчу подав Він їм, кажучи: «Царство Небесне подібне до чоловіка, що посіяв був добре насіння на полі своїм.  А коли люди спали, прийшов ворог його, і куколю між пшеницю насіяв, та й пішов.  А як виросло збіжжя та кинуло колос, тоді показався і кукіль. І прийшли господареві раби, та й кажуть йому: «Пане, чи ж не добре насіння ти сіяв на полі своїм? Зв...

Свято Жнив в Новому Завіті

В Новому Завіті відзначається інше важливе значення Свята Жнив, а саме П'ятидесятниця. Відбулася вона під час народження християнської церкви, коли Святий Дух зійшов на апостолів. В цей день вони почали говорити різними мовами, що символізувало універсальний характер церкви та увагу Бога до всіх народів. Це також вказувало на пророцтво Ісуса Христа про прийдешню єдність в Царстві Небесному,...

Значимість подяки

Свято Жатви дійсно може надати нам прекрасну нагоду для роздумів про благодарність. Це свято пов'язане з урожаєм, який ми збираємо після важкої праці, і який є великим благословінням від Бога. Ми повинні бути вдячними за те, що ми можемо отримувати поживні продукти з нашої землі, яку Бог створив для нашої користі.

Але благодарність повинна бути нашим стилем життя, а не тільки під час св...

Чим є Свято Жнив? Церковне вшанування урожаю

У цей особливий день ми виражаємо подяку Богові за врожай, який він щедро нам послав. Ця вдячність загальна для наших церков і роками вони святкують цей день.

Свято Жнив - це час підбиття підсумків, момент, коли ми висловлюємо вдячність Господу. Цього року світовий рух євангельських християн-баптистів відзначає 400 років з часу зародження в Амстердамі. З цього минуло часу, цей рух роз...

Свято Жатви: Подяка за Дари Землі і Духовний Урожай

Бог-Творец щороку дарує людям багатий урожай, підтримуючи Своє обітовання після Всесвітнього потопу: "…Впредь во все дни землі сіяння й жниви, холод й спека, літо й зима, день і ніч не припиняться" (Буття 8:22).

Церква святкує День Жатви, заснований на Святому Письмі: «Святкуй же свято жниви твоєї, тобі й тим, що в тебе є, і твої руки дари й підношення, які ти в...

Християнська Жнива та вічні цінності

Поговоримо про тему, яка є особливо важливою для нашого духовного життя - "Християнська житню жнива та вічні цінності". У нашому житті є багато різних справ і забот, але час летить, і ми маємо завжди пам'ятати про вічність та духовні цінності.

Вже літо пройшло, і прийшла пора жнів. У нашому вірі жнива є символом важливої події - часу, коли ми збираємо те, що посіяли. Спо...

Проповідь на День подяки - ЖНИВА НАСТАНУТЬ

          Відкриємо книгу Буття 8-й розділ 22-й вірш: «Надалі, поки існуватимеземля, сівба і жнива, холоднеча і спека, літо і весна, день і ніч не перестануть».

Ось чому є спека і холод, сівба і жнива, літо і весна, день і ніч – тому що Бог сказав, що так буде, допоки існуватиме земля! Ми ж закцент...

Символіка смоковниці в християнській жатві: вдячність, вирішення та духовне розмаїття

Смоковниця - дерево з глибоким духовним значенням, яке часто співвідноситься з різними аспектами життя та віри. В контексті християнської жатви, смоковниця стає символом багатої подачі та різноманітності як у фізичних, так і в духовних аспектах.

В Біблії смоковниця часто вказує на плодоносність та благодать. Подібно до врожаю, який збирають під час жатви, смоковниця дарує плоди, що ха...

Духовне значення Свята Жнив

Знамените прислів'я "Що посіє людина, те й пожне" (Послання до Галатів 6:7) має важливий сенс не лише у фізичному, але й у духовному аспекті. Ця мудрість закликає нас розмірковувати про сіяні наші дії, сповнені добра, любові та співчуття, оскільки ці риси є важливими для нашого суспільства.

Пророк Єремія висловив думку, що "Минули жнива, скінчилося літо, а ми не вря...

Смоковниця як образ вірність та відповідальність перед Богом

Ця пісня, "Под горою смоковниця расте", має глибокий духовний смисл і використовує образ смоковниці, щоб передати важливі духовні істини. Вона може бути розглянута як алегорія або рівність між Богом і людьми, які відображають відносини та віру.

КУПЛЕТ 1: "Под горою смоковниця расте, Скільки було вложено труда, Третій рік господар до неї йде, А вона стої...