Понеділок 27 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Греція в Біблійні часиГреція в Біблійні часи


54


Опис

В IV столітті до н. е., молодий македонський полководець на ім'я Александр, вивів Грецію на світову арену. Під керівництвом цього лідера, якого відомого як Александр Македонський, Греція стала п'ятою могутньою державою, яка мала важливе значення в біблійній історії. Їй передували імперії, такі як Єгипет, Ассирія, Вавилон і Мідо-Персія.

Після смерті Александра, Грецію поділили, і вона почала втрачати свою владу. Проте грецька культура, мова, релігія і філософія продовжували впливати на інші держави ще протягом тривалого часу.

У Біблії не має згадок про Божого пророка, який жив під час панування Греції, і не було написано жодної біблійної книги в цей період. Однак Боже Слово містить пророцтво про Грецію, і вплив Греції на біблійну історію було згадано в Новому Завіті, як в Християнських Грецьких Писаннях. Наприклад, там декілька разів згадується про елліністичний район Десятимістя, більшість міст якого розташовані на території Ізраїлю (Матвія 4:25; Марка 5:20; 7:31). Існування цього району підтверджують історичні та археологічні дані, включаючи залишки театрів, амфітеатрів, храмів і купалень.

Близько за 200 років до часів Александра Македонського, пророк Божий Даниїл передбачив події, які відбудуться на світовій арені. Він описав прихід козла з заходу, який не доторкався до землі і мав ріжок між очима. Цей козел підійшов до барана, що мав два роги, і напав на нього в лютості, зламавши його роги і понищивши. Потім сам козел ріс і замість одного великого рогу виросло чотири менших роги, спрямовані в чотири напрями неба (Даниїла 8:5—8).

Ці слова пророцтва стосуються того, що сам Даниїл пояснює: «Той баран, якого ти бачив, що мав ті два роги,— це царі мідян та персів. А козол, той волохатий, це цар Греції, а той великий ріг, що між очима його, це перший цар» (Даниїла 8:20—22).

Це пророцтво передбачало послідовність світових імперій, які мали панувати над регіоном, де розгорталися події Біблії. За цим пророцтвом після Вавилонської імперії наступними світовими державами мали бути Мідо-Персія і Греція. Подальші подробиці пророцтва вказували, що царство Греції після заснування Александром Македонським буде розділене між чотирма полководцями, і ніхто з них не буде нащадком Александра.

Це пророцтво вражаюче тим, що всі ці події відбулися в точно визначений спосіб, підтверджуючи правильність пророцтва.
Подивіться ще цікаве