Понеділок 27 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Вступ

Христос у домі Симона фарисея, Філіп де Шампань

Ця частина «Готових на все» адресована чоловікам та жінкам, мирянам та богопосвяченим людям, молодим і старим, які прагнуть глибше пізнати важливих людей Нового Завіту, з нестандартного боку. Кожен має свою історію. Деякі історії щасливі, інші – сумні, одні шокують, а інші пригнічують. Деякі ж особливо цікаві й саме тому їх варто розповісти, а от про деякі ліпше змовчати.

Інформація формує наше життя. Я багато разів повторював: «Якщо твоє життя зміниться упродовж кількох наступних років, то, найправдоподібніше, це заслуга книжок, які ти прочитав, та людей, яких ти зустрів». Коли ми читаємо історію когось, хто подолав труднощі, то легко можемо застосувати це знання і в своєму житті. Інформація допомагає нам відкинути помилкові переконання й змінити своє світосприйняття. Інформація має силу! Слова важливі, вони є джерелом життя, особливо, якщо стосуються одвічних істин.

Стиль, за допомогою якого я розповідатиму історії біблійних жінок, можна назвати мідрашем. Це слово походить від дієслова «досліджувати», «дошукуватися». Мідраші – це плід роботи єврейських учених, які шукали істинне значення святих писань та їхнє застосування в сучасному світі. Більшість сучасних мідрашів виникла на основі синагогальних проповідей, щоб заповнити прогалини і недомовки в писаннях. Біблійні історії жінок зазвичай короткі. Я дозволив собі розповісти їх від першої особи, щоб ви спробували почути голос їх головних героїнь.

Багато жінок у Біблії не мають навіть імені, а їхні долі описані кількома короткими реченнями. От візьмімо для прикладу незрозумілу й овіяну поганою славою дружину Лота. Уся її історія міститься в кількох словах: «Дружина ж Лотова оглянулася позаду нього, і стала соляним стовпом» (Бут. 19:26). Як розповісти її історію? Треба вчитатися в контекст, проаналізувати тло і на цій основі вималювати її особистість. Заповнити такі прогалини допомагає фантазія.

Ця книга присвячена жінкам Нового Завіту та їхнім незвичайним історіям про перекреслені мрії, розвіяні надії, зради, відкинення, чудову службу Богові тощо. Чи вони були відчайдушні? Звісно! І найважливіше – Бог і надалі продовжує діяти через них. Читаючи історії цих жінок, спробуймо задіяти уяву й побачити в них себе. І тоді зрозуміємо, що в їхніх розповідях є наука, яка може допомогти нам у житті.

Сподіваюся, ця книжка буде для вас, дорогі читачі, джерелом знання та натхнення. Молюся, щоб вона зворушила вас, щоб стала джерелом мотивації та нагодою придивитися до свого життя та своєї історії. Мушу також визнати, що написання двох частин цієї книги було для мене особистим досвідом – я вкотре поглянув сам на себе.

Ви повинні знати ще дещо: я завжди хотів мати сестру. Виростав я з двома братами й чотирма кузинками. Потім спостерігав, як моя донька нав’язує контакт зі своїми братами. Доньки можуть бути найчудовішими, наймилішими та найтурботливішими істотами на світі. З іншого боку, з розповідей хлопців я знаю, що сестри можуть неабияк попсувати життя, хоча б тому, що дуже полюбляють вказувати братам, що їм можна, а що – ні. Деякі сестри роблять поганий вибір, а їхні брати можуть лише дивитися, як ті потрапляють у клопоти, бо не хотіли послухати їхньої доброї поради.

Загалом, у мене є сестри… тільки біблійні. Вони нічим не відрізняються від рідних. Деякі отримали від життя суворий урок, а все задля того, щоб ми могли уникнути їхніх помилок. Пишучи цю книжку, я віднайшов таких сестер, про яких завжди мріяв. Я побачив, що вони не відрізняються від сучасних жінок, адже змагалися з проблемами, з якими жінки стикаються і в наш час.

А тому, дорогі читачі, приєднуйтеся. Познайомтеся з героїнями, які підбадьорять вас, додадуть вам відваги, дадуть мудрі поради. Я намагався уникати моралізаторського тону, та не знаю, чи мені це вдалося. Врешті-решт… ви знаєте, якими бувають сестри.