Понеділок 15 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Каїн та Авель

Тяжко було Адамові та Єві розлучатися з раєм, але ще важче було їм звикати до праці та хвороб. Звірі тепер уже не слухалися і боялися їх, а земля не завжди приносила їм плоди для їди.

Незабаром у Адама та Єви народилися діти. Було в них два сини: Каїн та Авель. Старший, Каїн, займався хліборобством, а молодший Авель пас пас стадо.

Якось брати побажали принести щось у жертву чи дар Богу. Вони склали два багаття, Каїн посипав на багаття хлібних зерен, а Авель поклав ягняти, і обидва запалили свої багаття.

Біблія в оповіданнях для дітей

Авель приносив дар Богові від щирого серця, з любов'ю і з молитвою, а тому дим від його багаття прямим стовпом піднімався до Неба. Каїн же приносив свою жертву неохоче й недбало і не молився Богові, і дим від його жертви розстилався по землі. З цього видно було, що жертва Авеля приємна Богові, а жертва Каїна неприємна.

Каїну стало дуже прикро, але замість того, щоб старанніше молитися Богові і просити, щоб Господь прийняв і від нього жертву, Каїн позаздрив братові і зі злості вбив його. Тоді Господь спитав його:

- Каїне, де Авель, брат твій?

Це Бог запитав його, щоб убивця сам покаявся і просив вибачення. Але Каїн не покаявся і зухвало відповів:

- Не знаю, хіба я сторож моєму братові?

Господь сказав йому:

- Ні, ти вбив свого брата, і тепер ти ніде не знайдеш собі спокою!

Біблія в оповіданнях для дітей

Вбивство Каїном Авеля

Каїн злякався і вигукнув:

- Великий мій гріх! Тепер мене вб'є перший зустрічний!

Але Бог сказав:

- Ні, я покладу на тебе такий знак, що тебе не вб'є ніхто, ти житимеш, і тебе завжди мучитиме совість!

З того часу Каїн ніколи не міг підняти обличчя до неба. Похмурий і задумливий, мучений соромом, він ніде не знаходив собі спокою і незабаром зовсім пішов від рідних у далеку землю.

Дуже плакали і журилися Адам та Єва, коли довідалися про смерть Авеля. Це було перше тяжке горе на землі. Тепер вони ще більше шкодували за рай. Якби вони слухалися Бога, то жили б у раю, і там не сталося б такого нещастя. Бог бачив їхні сльози і дав їм третього сина, на ім'я Сиф. Це був добрий і лагідний хлопчик, і Господь дуже любив його. У Каїна теж народилися діти, але вони, як і батько, були злі, нешанобливі та заздрісні. Діти Каїна стали називатися дітьми людськими, тому що вони думали тільки про земне і не прагнули Бога. Діти Сифа були благочестиві і постійно зверталися до свого Творця, тому вони звалися синами Божими.

Трапляється, що і ви неуважно молитеся Богові, особливо перед сном. Але знайте, що неуважну молитву Бог не слухає. Якщо ж ви молитеся, то робіть це від щирого серця, з любов'ю до Бога, тоді Ангел-охоронець передасть ваші молитви на Небо до Бога і Господь охоче виконає всі ваші прохання.