Понеділок 15 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Потоп

Після смерті Адама та Єви минуло багато років… Спочатку діти Сифа та діти Каїна жили окремо, але потім сини Сифа стали брати собі за дружину дочок Каїна, оскільки вони були красиві, і наслідувати їх поганий приклад. На землі ставало дедалі більше людей. Були серед них і добрі, але лихих було більше. Вони не молилися Богу, сварилися, заздрили один одному і, на превеликий жаль Господа, ставали все злішими і гіршими. І тоді Бог пошкодував, що створив людину, і сказав:

– Вигублю все живе на землі, бо ніхто вже не робить добра: винищу і людей, і худобу, і птахів небесних, бо Я покаявся, що створив їх.

Біблія в оповіданнях для дітей

Всесвітня повінь

У цей час жила одна праведна і доброчесна людина. Його звали Ной, у нього було три сини: Сім, Хам та Яфет. Тому Господь, вирішивши винищити все живе на землі, пожалів Ноя та його сім'ю. І сказав тоді Бог до Ноя:

- Уся земля наповнилася злом. Я наведу водний потоп на землю, щоб винищити всяке життя. Але з тобою Я укласти союз. Зроби собі ковчег з дерева і потім увійди до цього ковчега з усією своєю сім'єю, а також візьми з собою по парі різних звірів, птахів і істот, що повзають по землі.

Ной виконав усе, як Господь наказав йому. Він побудував дуже великий корабель, на три високі поверхи, розділив його на безліч клітин і посадив туди всяких звірів, тварин і птахів.

Коли корабель був готовий, почався зливи. Сорок днів і сорок ночей тривала злива. Незабаром вода затопила всю землю. А корабель Ноя поплив над землею. Потім вода піднялася ще вище, тож покрилися навіть найвищі гори. Тоді все живе землі загинуло.

Один Ной із сімейством безпечно плавав у кораблі хвилями цього всесвітнього океану. Через сто п'ятдесят днів вода стала спадати. Хмари розсіялися, небо очистилося від хмар, і глянуло сонечко. Ной випустив ворона, щоб дізнатися, чи є на землі сухе місце. Ворон полетів і прилетів назад, бо земля ще не висохла від води.

Біблія в оповіданнях для дітей

Жертвопринесення Ноя

Потім Ной випустив голуба, але й він повернувся. Коли ж Ной вдруге випустив голуба, то ввечері він повернувся з олійним листом у дзьобі. Це було знаком, що дерева вже з'явилися з води. Незабаром з'явилася й земля.

Тоді Ной вийшов з корабля і почав палко молитися і дякувати Богові за спасіння. Господь Бог благословив Ноя та його синів і сказав:

- Я заключу заповіт з тобою, Ною, і з усіма твоїми нащадками та всім живим на землі. Не буду більше проклинати землю і губити все живе на землі водами потопу. І тепер завжди, коли Я наведу хмари на землю, в небі з'являтиметься веселка, яка нагадає вам про мою обіцянку, про мій заповіт між тобою та мною.

Як шкода, що Ноя не мав таких маленьких діток, як ви. Як весело було б їм дивитися, коли звірі, тварини та птахи кинулися на волю з тісних клітин і гучними криками висловлювали свою радість, побачивши землю і зелену траву. Згадайте, діти, як приємно після суворої зими вийти пограти при сонечку на зеленому лужку, і ви зрозумієте, що відчували і люди, і звірі, і пташки після потопу.

Багато років минуло відтоді люди знову розселилися по землі. Але й після потопу вони почали знову грішити і прогнівили Бога. У той час на землі була одна мова та одна говірка. Якось люди зібралися разом і сказали один одному:

– Збудуємо собі місто, а в ньому вежу, висотою до неба, щоб прославитись.

Люди запишалися, але Господеві було небажано це. Тоді Бог змішав їхні мови та розпорошив людей по всій землі, так що вони вже не могли продовжувати своє будівництво.

Біблія в оповіданнях для дітей

Уяви собі, що російська, яка не знає французької мови, і француз, який не розмовляє російською, взялися разом будувати будинок. Чи не правда, у них не вийшло б користі. Так сталося й тоді.

Один просить, щоб йому давали цеглу, а йому несуть дерево; інший вимагає води, а йому подають глину. Зупинилась робота. Люди заговорили різними мовами і мимоволі розбрелися в різні боки. А місту тому було дано ім'я Вавилон, що означає «змішування».

Таким чином, і з'явилися землі різні народи.