Понеділок 27 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Мідо-Персія в Біблійні часиМідо-Персія в Біблійні часи


122


Опис

В давнину, коли згадувалася Ассирія в жителях Близького Сходу, вони могли відчувати страх, адже ассирійці відомі були своєю жорстокістю. Біблія містить історію пророка Йони, який, отримавши завдання проголосити Божий вирок ассирійській столиці, Ніневії, втік у протилежному напрямку від страху перед цією царською державою (Йони 1:1—3).

Також біблійний пророк Наум описував Ніневію як місто кровожерних і "леговище левів", намічаючи при цьому насильство та жорстокість ассирійців. Наум писав про шумну гуркотню, яку вони створювали, про свист батога, гуркіт колеса, чвал коней, полум'я меча і багато побитих і мертвих (Наума 2:12; 3:1—3). Історичні дані підтверджують, що Ассирія була відома своєю жорстокістю.

В 740 році до н. е., Ассирія захопила Самарію, столицю північного царства Ізраїлю, і взяла її мешканців у неволю. За вісім років, Ассирія також напала на Юду, і її цар Санхерів вимагав від юдейського царя Єзекії велику данину в золоті та сріблі. Єзекія сплатив цю данину, але Санхерів все одно вимагав, щоб Єрусалим здалася йому. Тобто, біблійний звіт відображає те, як відбувались події в той час, і співпадає з історичними записами.

Крім того, пророк Ісая передбачав, що Ассирія буде відповідати перед Богом за свою жорстокість та спокусування пророка Ісаї, що відбулося в після нього покоління. Він писав, що Бог покарає цю націю за її гордість та насильство (Ісаї 10:12).

Ці пророцтва підтверджують звістку про жорстокість Ассирії та її взаємодію з біблійними подіями.
Подивіться ще цікаве