Понеділок 15 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Діти Ісаака

Ісаак мав двох синів. Старший, Ісав, ніколи не сидів удома і весь час проводив у лісі чи полі на полюванні. Це було його улюблене заняття. З полювання він часто приносив здобич, і це подобалося батькові. А молодший син, Яків, був дома і займався домашнім господарством, і за це його більше любила мати.

Якось Яків приготував собі смачну страву з бобів, а Ісав у цей час дуже голодний повернувся з полювання і нічого не приніс. Він побачив юшку брата і сказав йому:

- Дай мені поїсти цієї страви, я страшенно голодний.

Яків відповів:

- Я віддам тобі всю мою страву, але з умовою, щоб з цього дня ти вважався молодшим братом.

Ісав сказав:

– Навіщо мені моє старшинство, коли я дуже голодний, – і погодився на пропозицію брата.

Тоді Яків нагодував брата. Ісав народився першим і був старшим, а Яків молодшим, але легковажний Ісав не дорожив своїм первородством.

Коли батько постарів і притупився зір його, він покликав Ісава і сказав йому:

- Сину мій, піди на полювання і принеси дичини - мені дуже хочеться смачного м'яса. Коли ти повернешся, я передам тобі перше благословення, бо я старий і можу скоро померти!

Біблія в оповіданнях для дітей

Ісав пішов на полювання, а дружина Ісаака, почувши цю розмову, покликала Якова та й сказала йому:

- Іди і вибери доброго, жирного козеня, я приготую його твоєму батькові, а ти понесеш йому, і він благословить тебе, перш ніж Ісава.

Біблія в оповіданнях для дітей

Ісав продає Якову своє первородство

Оскільки Ісаак був старий і сліпий, то синів він розпізнавав за голосом і дотиком: в Ісава все тіло було вкрите невеликими волосками, а в Якова тіло було зовсім гладке. Мати приготувала страву і веліла Якову нести його до батька і просити його благословення. Щоб Ісаак не дізнався, що це Яків, вона веліла йому одягнути сукню Ісава, а шию та руки його обернула волохатою шкірою козеня.

Яків прийшов до батька та й сказав:

– Я твій син Ісав, я приніс тобі дичини; поїж і благослови мене!

Ісаак сказав:

- Підійди до мене, сину мій, щоб я міг обійняти тебе!

Яків наблизився. Ісаак обійняв його і сказав:

– Руки та шия Ісава, а голос зовсім як у Якова.

Однак він не дізнався, що це Яків, і благословив його.

Після того повернувся Ісав з полювання. Він дізнався, що Яків отримав перше благословення, дуже засмутився і навіть погрожував убити Якова. Тоді мати сказала Якову:

- Брат твій сердиться, іди скоріше жити до наших рідних, доки не вщухне гнів брата твого!

Яків подався до родичів матері і прожив там багато років. Недарма він отримав перше благословення від батька: Господь допомагав йому завжди і в усьому. Яків придбав багато худоби та овець, багато одягу та золота і там же одружився. Потім він повернувся знову на батьківщину до батька і змирився з братом.