Неділя 16 Червень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Земля обітованна. Самсон

Нарешті Ізраїлеві сини стали наближатися до Ханаанської землі, яку їм обіцяв Господь. І Мойсей вирішив відправити в цю землю дванадцять чоловік, щоб вони оглянули її. Через сорок днів розвідники повернулися та принесли величезні грона винограду та інші плоди, щоб показати, наскільки родюча ця земля.

Але, повернувшись, розвідники налякали ізраїльтян. Вони сказали:

– Земля, яку дає вам Бог, багата, але в ній живуть високі та войовничі люди, як справжні велетні. Всі міста їх обнесені міцними стінами, і нам буде важко їх завоювати.

Євреї злякалися і вже хотіли йти назад до Єгипту. Але Господь сказав їм через Мойсея:

– Злі та невдячні люди, скільки разів Я рятував вас від голоду, спраги та від ворогів! Що ж ви, замість того, щоб і тепер молитися і просити у Мене допомоги, підіймаєте ремствування?

За непослух та невдячність Бог покарав ізраїльський народ: сорок років блукали вони в пустелі і ніяк не могли прийти в землю, обіцяну Богом. Але й під час цієї довгої мандри пустелею Господь Бог дбав про євреїв і багато чудес зробив для них.

Минуло сорок років. На той час Мойсей помер, і його наступником став Ісус Навин.

Біблія в оповіданнях для дітей

Труби Єрихонські

Ось нарешті вступили нащадки Ізраїлеві в землю Ханаанську, і тут їм треба було взяти місто Єрихон, яке було оточене високими та міцними мурами. Господь наказав тоді єврейським священикам носити свої святині навколо міських стін протягом шести днів і голосно трубити у мідні труби. На сьомий день священики обійшли місто сім разів, голосно вигукнули, і раптом міські стіни обрушилися вщент, а жителі злякалися і підкорилися ізраїльським воїнам. Поступово євреї завоювали всю Ханаанську землю. Але життя Ізраїлевого народу не було мирним, сусідні царства хотіли підкорити землю обітовану і утискували євреїв. Після смерті Ісуса Навина ізраїльським народом стали правити розумні та сильні начальники, судді. Їх обирав Сам Господь.

Біблія в оповіданнях для дітей

Самим чудовим суддею був Самсон. Він був дуже сильною людиною. Одного разу на нього напав лев, але Самсон розірвав його голими руками, а другого разу, коли на нього напали вороги, Самсон схопив ослячу кістку і нею вбив тисячу филистимлян. Він завжди захищав євреїв і не давав їх нікому образити. Самсон любив Бога, і Бог у всьому допомагав Самсону. Але одного разу він зробив велику помилку.

Йому дуже сподобалася дівчина з ворожого народу, і він захотів узяти її собі за дружину. Коли вона стала його дружиною, їй вдалося дізнатися, що його незвичайна сила полягає в довгому волоссі, оскільки ні ножиці, ні бритва ніколи не торкалися голови Самсона. Тоді зла дружина обстригла його волосся, коли він спав, і покликала своїх рідних филистимлян. Вони пов'язали сонного Самсона, викололи йому очі й посадили до в'язниці. Так ізраїльтяни втратили свого захисника. Тепер филистимляни вже не боялися Самсона і навіть глузували з нього. Але згодом волосся у Самсона відросло і частина сили до нього повернулася, хоча про це ніхто не знав.

Біблія в оповіданнях для дітей

Одного разу филистимляни влаштували бенкет і привели туди скутого Самсона. Бідолашний Самсон! Тяжко було йому слухати глузування від тих, які нещодавно тремтіли при одному його імені.

Будинок, де було влаштовано бенкет, підтримували товсті колони. Самсон навпомацки знайшов ці колони і, відчуваючи, що сила до нього повернулася, зрушив їх так сильно, що весь будинок обвалився і задавив усіх филистимлян, що бенкетували в ньому. Там під руїнами загинув сам Самсон.