Понеділок 15 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Благовіщення Марії

Біблія в оповіданнях для дітей

У невеликому Галілейському місті Назареті жили чоловік та дружина – Йоаким та Анна. Вони були далекими та бідними нащадками царя Давида, але людьми добрими та благочестивими.

Все життя вони не мали дітей, і вони дуже засмучувалися з цього приводу. Яким і Анна молилися і просили, щоб Господь послав їм дитину, і навіть дали обіцянку присвятити свою дитину на служіння Богові.

Господь почув їхню молитву і виконав старанне прохання добрих і праведних людей. У них народилася дівчинка, яку вони назвали Марією. Коли Марії виповнилося три роки, батьки урочисто привели її до Єрусалимського храму. Там Марія вивчала Закон Божий та займалася рукоділлям.

Все своє дитинство Вона провела у храмі. Старанна і лагідна, Марія завжди молилася Богу і була дуже працьовита. Всі люди любили Марію і дивувалися її розуму та смиренності. Марію не приваблювали ні розкішний одяг, ні веселі та галасливі гуляння. Улюбленими її заняттями були молитва, читання Святого Письма та допомога бідним.

Біблія в оповіданнях для дітей

Благовіщення Пресвятої Богородиці

Незабаром Йоаким та Ганна померли і бідна Дівчинка залишилася круглою сиротою. Сумно діткам жити на світі без тата та мами. Образити їх може кожен, а захистити нема кому. Тому добрий Господь завжди особливо піклується про таких дітей. Сирітку Марію Він також не залишив без Своєї допомоги та заступництва.

Коли Марія виросла, то священики тієї церкви, де Вона виховувалась, мали віддати Марію заміж, як велів закон. Але Вона сказала їм, що дала обітницю Богові ніколи не виходити заміж. Священики дуже здивувалися і вирішили віддати Марію під заступництво Її далекого родича, богобоязливого старця Йосипа, який за ремеслом був тесля. Він був удівець, і він мав дітей від померлої дружини. Марія оселилася у його будинку як помічниця. Вона допомагала Йосипові по господарству і вела таке ж скромне і відокремлене життя, як і при храмі.

Біблія в оповіданнях для дітей

Господь побачив, що Марія скромніша і добріша за всіх дівчат на світі, побачив, що Вона старанніше за всіх молиться Богу і тому призначив Її бути Матір'ю Господа Ісуса Христа.

І ось одного разу, коли Марія читала Святе Письмо, вся її бідна кімнатка осяяла якесь незвичайне світло, ніби в ній з'явилося саме сонце. Марія глянула: перед Нею в повітрі, з квітами в руках, стояв Ангел Божий.

– Радуйся, свята, добра Діво! - сказав Архангел, - Господь з Тобою! Своєю смиренністю, Своїм чистим серцем і любов'ю до Бога Ти заслужила на велику милість: на Тебе зійде Святий Дух, і в Тебе народиться Син, якого Ти назвеш Ісус. Він буде Сина Бога, Спасителя світу.

Лагідна Діва Марія не чекала такого щастя і такої високої честі, але з покорою відповіла Архангелу:

- Я раба Господнього, нехай буде зі Мною так, як хоче Господь Бог.

З цієї хвилини юна Діва Марія почала знати, що від неї народиться Син Божий Ісус Христос, Який врятує весь світ від влади гріха і смерті.