Понеділок 15 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Лікування десяти прокажених. Закхей. Ісус Христос у домі Марти та Марії

У селі поблизу Єрусалима Ісус Христос зустрів десять чоловіків, хворих на проказу. Вони не наважилися підійти до Нього і, ставши на коліна, здалеку молилися і просили:

- Ісусе, Наставнику, помилуй нас - зроби нас здоровими!

Ісус Христос, подивившись на їхні обличчя, сказав:

– Ідіть, здайтеся священикам.

Вони пішли і дорогою відчули себе здоровими. Христос зробив їм добро, позбавив їх такої страшної хвороби, яку не могли вилікувати найкращі лікарі.

Біблія в оповіданнях для дітей

І що ж? Тільки один із десяти зцілених повернувся до Ісуса Христа і, припавши до Його ніг, щиро дякував за чудесне спасіння і прославляв Бога. Тоді Христос із скорботою сказав:

- Зробилися здоровими десять, а повернувся тільки один, та й той не єврей, а самарянин, людина іншої віри; Чому ж інші не повернулися подякувати Богові і віддати Йому хвалу?

Якщо за дрібні послуги виховані люди дякують, то як же ці зцілені посміли не подякувати Господу за таку велику милість?

– Устань та йди, – сказав Ісус зціленому самарянину, – віра твоя врятувала тебе!

Потім Ісус Христос пішов до міста Єрихон. У цьому місті жив Закхей, начальник митарів та людина багата. Він дуже хотів бачити Христа. Але, на жаль, Закхей був малий на зріст і не міг з натовпу побачити Ісуса. Тоді він виліз на дерево біля дороги, де мав пройти Господь, сподіваючись глянути на Нього хоч здалеку.

Біблія в оповіданнях для дітей

Відвідування Марфи та Марії Господом

Проходячи повз дерево, Ісус Христос побачив Закхея і, знаючи, як він хотів бачити Його, сказав:

- Закхей, зійди швидше; сьогодні Я хочу побувати у тебе в домі!

Дуже зрадів Закхей. Він був великим грішником і не чекав такої милості від Ісуса Христа. Тепер, бачачи, як ласкаво звернувся до нього Христос, бачачи, що Він навіть хоче зайти до нього в дім, Закхей щиро покаявся у своїх поганих вчинках і радо вигукнув:

- Господи, половину майна свого я віддам бідним і тих, кого я образив, винагороджу вчетверо.

Так одне лагідне, лагідне слово Спасителя зробило грішника і злої людини добрим.

Коли Ісус Христос зайшов у дім Закхея, то деякі люди говорили між собою:

– Навіщо це Господь зайшов у дім такого грішника?

Але Ісус Христос, знаючи їхні думки, сказав:

– Тепер і до цього будинку прийшов порятунок. Син Божий для того і прийшов на землю, щоб грішних зробити праведними, а злих – добрими.

Народ дивувався мудрості та чудесам Ісуса. Христос любив людей, а люди любили Його. Але в Ісуса були вороги, переважно серед книжників і фарисеїв, вчителів народу. Вони ненавиділи Його, тому що Христос викривав їхні пороки і говорив правду. І, незважаючи на чудеса, які вони творили, не вірили, що Він Син Божий.

Неподалік Єрусалиму знаходилося селище, зване Віфанія. Там жили дві сестри – Марфа та Марія та брат їхній Лазар. Вони дуже любили Ісуса, і Він часто бував у них у домі.

Коли Ісус розмовляв із учнями, Марія слухала розмову, сидячи біля ніг Христа. А Марфа готувала частування, і їй не подобалося, що Марія їй не допомагала. Вона образилася і звернулася до Ісуса:

– Господи, чому Ти не помічаєш, що сестра не допомагає мені?

Тоді Христос, бачачи, що Марфа зайнята лише приготуванням їжі і не чує Його слів про Царство Боже, сказав їй:

- Марфа, Марфа, ти клопочешся і піклуєшся багато про що, а необхідно лише одне. Марія ж вибрала найважливіше, і це не відбереться від неї. Шукайте найперше Царство Боже, і все інше Господь дасть вам.

Це означає, що перш за все треба дбати, щоб душа була в нас чиста і добре серце. Щоб ми перш за все любили Господа Бога і робили так, як Він велить. І якщо ми будемо так чинити – Сам Господь подбає про інше. Він Сам дасть нам і їжу, і одяг, і здоров'я.